Dzisiaj jest pn gru 17, 2018 12:42 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: wt wrz 30, 2008 4:07 pm 
Awatar użytkownika

Witam! Co o tym sądzić?-ostatnią miesiączkę miałam od 1-5 kwietnia, zapłodnienie było natomiast 6 lub 7 maja na 1000%. Lekarzowi podałam, że miesiączkę miałam 15 kwietnia, żeby mu nie wyszła, głupia data porodu, a teraz z usg lekarz twierdzi, że dziecko jest o 1,5 tyg według niego za małe - według daty om mam 23tyg.+2 dni, a dzidziuś wymiary ma takie z dnia23.09.: BPD 21tc+3dni, AC 22tc+3dni, FL 21tc+5dni. Masa dziecka 473g.
Proszę powiedzcie mi czy wg. zapłodnienia dziecko jest też za małe i czy powinnam się przyznać lekarzowi do przekrętu z tą datą, bo teraz jest mi głupio i nie wiem co robić.
Mam jeszcze takie pytanie - Jak mogło dojść wtedy do zapłodnienia i który teraz mam w końcu tydzień ciąży???
Czekam na dzidziusia z wytęsknieniem i nie wiem czy niepokoić się tymi wymiarami czy nie?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 30, 2008 4:50 pm 

http://babyonline.pl/kalkulatory_artykul,2374.html

Obrazek

ześwirowałam na punkcie moich mężczyzn :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 30, 2008 7:38 pm 
czerwona kartka

ja zawsze w kalendarzu zapisywalam sobie pierwszy dzien miesiaczki,wiec jak zaszlam teraz w ciaze to znalam dokladna date 01,01.na poczatkowych 2 usg wszystko bylo ok data porodu ta sama wg usg i lekarza.nastepne usg w 32 tygodniu juz wykazuje ze ciaza jest mniejsza o tydzien,dziwne jakim cudem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 30, 2008 7:42 pm 
Awatar użytkownika

iwona1974 pisze:
ja zawsze w kalendarzu zapisywalam sobie pierwszy dzien miesiaczki,wiec jak zaszlam teraz w ciaze to znalam dokladna date 01,01.na poczatkowych 2 usg wszystko bylo ok data porodu ta sama wg usg i lekarza.nastepne usg w 32 tygodniu juz wykazuje ze ciaza jest mniejsza o tydzien,dziwne jakim cudem?

WIESZ, JA TEŻ ZNAM DOKŁADNĄ DATĘ (1.04.09R.)TYLKO NIE PODAŁAM JEJ LEKARZOWI ŻEBY GŁUPIO NIE WYSZŁA DATA PORODU, BO LICZĄ TE TYG. JAK WIADOMO OD PIERWSZEGO DNIA OSTATNIEJ MIESIĄCZKI, A MI SIĘ TO WSZYSTKO POPRZESUWAŁO, TAK ŻE WŁAŚCIWIE TO POWINNAM DOSTAĆ JUŻ OKRES DRUGI RAZ A JA ZASZŁAM W CIĄŻĘ :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 30, 2008 10:01 pm 
Awatar użytkownika

Nie rozumiem Ciebie w ogóle, głupio bo co? jakies dziecinne podejście masz do sprawy :shock: no ale cóż...i takie panny są na forum.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 30, 2008 10:50 pm 
Awatar użytkownika

Dlaczego głuia data porodu miałaby wyjść jakbyś podała poprawna datę miesiączki?!?! W ogóle po co takie kręcenie, przecież każda data jest dobra??

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 12:50 am 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

No ja też się właśnie zastanawiam co w tym głupiego ? Lekarzowi się nie ściemnia nigdy

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 8:30 am 
Dobre Serce
Dobre Serce

Nyana pisze:
No ja też się właśnie zastanawiam co w tym głupiego ? Lekarzowi się nie ściemnia nigdy

no właśnie, też tego nie rozumiem. ja zawsze mialam nieregularne miesiączki i od razu lekarzowi powiedziałam że okres miałam tego i tego, ale niech pan wg tego nie liczy bo u mnie miesiączka potrafi pojawiać się co 1,5 - 2 miesiące. I mi obliczyli na podstawie usg. Co prawda co usg u innego lekarza robię to mi inna data wychodzi :lol:
Na pierwszym usg u jednego lekarza wychodziło że urodzę w połowie stycznia. I chociaż mi się to z moimi wyliczeniami nie zgadzało to jednak zarodek faktycznie był książkowy wg wymiarów z usg i wszystkich książek o ciąży powinien mieć wtedy 3 tygodnie. Co prawda zgodnie z tym wychodziło że w takim razie jestem wiatropylna, no ale uznałam że usg się nie myli. Na kolejnym usg u innego lekarza wyszło że urodzę 30 grudnia. Czyli okazało się że zarodek jest dwa tygodnie starszy niż wykazało to pierwsze usg. Teraz już wszystko zgadzało się z moimi wyliczeniami ze współżycia i wyszło że ta ciąża to jednak zasługa męża a nie dobrych wiatrów :lol: . A ostatnio w szpitalu jak lekarz mi usg zrobił to mi jeszcze o tydzień postarzył dziecko czyli może się pojawić na święta. Także co inny lekarz i sprzęt to inna diagnoza. A jak jest naprawdę? Tego się nie dowiem. Najważniejsze jednak że mały rośnie zdrowo i buszuje w brzuszku, a wyjdzie wtedy kiedy będzie miał sam na to ochotę :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 8:47 am 

Ja też nie kłamałabym lekarzowi z datą miesiączki - po co :? ?
Miałam nieregularne okresy, ale zawsze zapisywałam sobie kiedy wystąpiła.
Poza tym termin z miesiączki jest tym najprawdopodobniejszym i najbliższym porodowi.
Każde dziecko rozwija się indywidualnie i wyliczenia z biometrii płodu pozwalają na ustalenie przybliżonej daty porodu EDD.
Powiem Wam, że najbardziej trafnym wyliczeniem wieku ciąży jest pomiar FL czyli długość kościu udowej i to on jest odpowiednikiem wieku ciąży.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 9:05 am 
Awatar użytkownika

Nie rozumiem tylko jak może być głupia data porodu?? Po co kłamać?? Przecież dziecko moze sie urodzić w każdy dzień roku i wątpie by ktokolwiek powiedział, że ta data jest głupia. Ja mam termin na 1.11.08 to wszystkich świętych i nikt nie powiedział mi, ze to glupia data

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 9:09 am 
Awatar użytkownika

tez dla mnie jest to dziwne podejście ... no ale skoro według Ciebie byłaby "głupia data porodu" to Twoja sprawa :) bez sensu tylko że oszukałaś swojego lekarza...skoro Ty wiesz wszystko lepiej to po co do niego chodzisz :?: :lol2:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 9:18 am 
Awatar użytkownika

Po pierwsze podawany termin porodu jest terminem wyłącznie orientacyjnym, i nie ma czegos takiego jak głupi termin- to jest tylko przewidywanie; a wiadomo że jak kobieta miała nieregularne miesiączki to i tak się to pewnie rozjedzie w jedna albo w drugą stronę. Jak potrzebujesz bardzo dla własnego dobrego samopoczucia wiedzieć to policz sobie z kalendarzem od dnia zapłodnienia 266 dni i wyjdzie ci równie orientacyjny termin. Jeśli chodzi o tygodnie to policz tak samo od dnia zapłodnienia i dodaj do tego dwa tygodnie- będziesz mieć książkowe wyliczenie tygodnia ciąży. A najlepiej to powiedz lekarzowi że namieszałaś, bo jeśli miałaś nieregularne miesiączki to znaczy że jakieś mogły być problemy z gospodarką hormonalną i może to mieć znaczenie na przyszłość.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 9:28 am 
Awatar użytkownika

Witam dziewczyny!
Nakrzyczałyście na mnie :D . Macie rację, że mogłam nie ściemniać od początku, ale spróbuję to odkręcić i przy następnej wizycie powiem mu, że po prostu nieregularny okres miałam.
Z tą głupią datą porodu to źle mnie zrozumiałyście - chodziło mi o to, że data porodu wychodziłaby mi na początek stycznia wg o.m. a przecież powinna na koniec wg zapłodnienia, więc bałam się, że lekarz wyśle mnie na oddział w celu przyspieszenia porodu - takie głupie obawy.
Nie uważam, ze jakaś data urodzenia dziecka może być głupia!
Dziękuję za odpowiedzi jeszcze raz, faktycznie muszę powiedzieć prawdę, bo to bez sensu było, nakręciłam chociaż to nie w moim stylu i teraz mam wyrzuty sumienia :oops: .

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 10:13 am 

Saffii pisze:
Witam dziewczyny!
Nakrzyczałyście na mnie :D . Macie rację, że mogłam nie ściemniać od początku, ale spróbuję to odkręcić i przy następnej wizycie powiem mu, że po prostu nieregularny okres miałam.
Z tą głupią datą porodu to źle mnie zrozumiałyście - chodziło mi o to, że data porodu wychodziłaby mi na początek stycznia wg o.m. a przecież powinna na koniec wg zapłodnienia, więc bałam się, że lekarz wyśle mnie na oddział w celu przyspieszenia porodu - takie głupie obawy.
Nie uważam, ze jakaś data urodzenia dziecka może być głupia!
Dziękuję za odpowiedzi jeszcze raz, faktycznie muszę powiedzieć prawdę, bo to bez sensu było, nakręciłam chociaż to nie w moim stylu i teraz mam wyrzuty sumienia :oops: .

ile ty masz lat kobieto? biedne to twoje dziecko...

Obrazek

ześwirowałam na punkcie moich mężczyzn :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 1:45 pm 

magdziunia a kto Ci powiedział, że pomiar kości udowej jest odpowiednikiem wieku ciąży? Jeżeli ja będę na to patrzyła to moja ciąza wg Om zakończy się 21.X, a wg usg 3 tyg. później. Pomiary stale się zmieniają i przestałam już wierzyc w usg, w te całe wyliczenia, zawsze jest granica błedu w ktorąs stronę.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]