Dzisiaj jest pt gru 14, 2018 11:48 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pn sie 11, 2008 2:46 pm 
Awatar użytkownika

moje ciśnienie też do najwyższych nie należy zazwyczaj 100 na 60 więc mój gin pozwolił mi wypić sobie jedną małą czarną dziennie , czasem jak naprawdę mam niskei ciśnienie ( mam mroczki przed oczami i robi mi sie słabo) to pozwalam sobie na 2 kafkę

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sie 12, 2008 9:20 am 

Ja mam cisnienie 100/50 w ciąży, to chyba trochę za niskie. Mała czarna (rozpuszczalna) od czasu do czasu chyba nie zaszkodzi "Fasolce" ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sie 12, 2008 10:37 am 

Też jestem niskociśnieniowiec, a na dodatek biorę leki, które je obniżają.
I dlatego jak już kiepsko się czuję pozwalam sobie na kawkę 3w1.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr sie 13, 2008 4:34 pm 

I ja się przylączam. Kawa zbożowa, inka są jak najbardziej bezpieczne i piję ją przez calą ciążę.
Natomiast, co do czarnej.. Do 7 m-ca oblizywalam jedynie lyżeczkę kiedy przygotowywalam kawusię mężowi, ale kiedy przy niskim ciśnieniu polożna powiedziala: "jeśli pila pani kawkę przed zajściem w ciąże może pani i teraz wypić.. kubeczek z 1/2 lyżeczki kawki rozpuszczalnej z mleczkiem maleństwu nie zaszkodzi".
Tak więc, co jakiś czas zarzucam sobie taką kawkę. Problem jednak polega na tym, że i tak miewam wyrzuty sumienia jak ją wypijam :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt sie 15, 2008 12:57 pm 

mnie czasem nachodzi wielka ochota na słodką kawę z mlekiem i piję ją. naprawdę b. rzadko i ładuję dużo mleka, więc myslę, że nic się nie stanie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt sie 15, 2008 8:41 pm 

Ja piję od drugiej połowy ciąży. Niestety zawsze piłam kawę ze względu na niskie ciśnienie poniżej 100 70. W I trymestrze zwyczajnie mnie odrzuciło na sam zapach kawy, na szczęście później mi przeszło.

Mój gin nie ma sprzeciwów. Piję Jacobsa, na którym z resztą jest krótka notka odnośnie picia kawy w ciąży. Jak wypiję jedną dziennie z jednej łyżeczki to mam ciśnienie 110 70 lub nieco mniej w zależności od pogody. Czasami sobie odpuszczam gdy nie zanosi się na zmianę pogody, jednak bez kawy byłabym jak śnięta ryba. Myślę, że w sytuacji niskociśnieniowej taka kawa wcale nie szkodzi, bo jak się ma niskie ciśnienie to krew wolniej krąży i dzidziuś otrzymuje mniej dotlenionej krwi.

Również wychodzę z założenia, że wszystko z umiarem jest bezpieczne. Jednakże zastanawiam się jak to będzie później, gdy będę karmić piersią?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt sie 15, 2008 10:57 pm 

Ja mam ciśnienie 90/50 ale to w tej ciąży. W poprzedniej ciąży miałam wzorowe ciśnienie 120/70. Kawkę piję słabą z mleczkiem ( rozpuszczalna, bo nie lubię jak mi coś pływa) :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sie 16, 2008 9:12 am 

Witam i jako miłośniczka kawy podrzucam Wam linka do kawowej dyskusji która sie toczyła jeszcze jak byłam w ciąży :wink:
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... highlight=

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sie 16, 2008 6:34 pm 

jest bardzo dobra kawa NESCAFE BEZKOFEINOWA a smakuje jak normalna, żadna z moich koleżanek którym ją zrobiłam nie poznały różnicy. Kupiłam ją kiedyś omyłkowo nie zauważając, że jest bezkofeinowa dopiero kiedy wyjęłam ją z siatki w domu zauważyłam ten wielki napis, tak mi zasmakowała, że od tamtej pory pije tylko taką a teraz tym bardziej :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sie 16, 2008 8:15 pm 
Awatar użytkownika

witajcie!

ja praktycznie niczego sobie nie odmawiam. jem i pije to, na co mam ochote. nie slucham, gdy ktos mowi mi, ze makrela wedzona lub marynowane grzyby nie sa wskazane w ciazy. tak samo jest z kawa. nigdy kawoszka nie bylam, ale i jej sie nie wyrzekam. pije rozpuszczalna z mlekiem. jestem zdania, ze organizm kobiety sam wie na co moze sobie pozwolic, a czego ma zdecydowanie unikac :)

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sie 16, 2008 11:49 pm 
Awatar użytkownika

:-) wiśnia, mam dokładnie tak samo.
nie przesadzam z niczym, ale tez nie ograniczam.
no, moze poza alkoholem jakimkolwiek - ten zupełnie odpadł z użycia - wszelkie "małe piwka", czy lampka wina są zupełnie poza moim "menu".

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sie 17, 2008 10:08 am 
Awatar użytkownika

jay

u mnie w menu takze nie ma alkoholu, od poczatku ciazy ani grama. i okazuje sie, ze mozna przezyc imprezy, na ktorych wiekszosc sie nim delektuje :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sie 18, 2008 11:38 am 
Awatar użytkownika

Na początku ciąży nie piłam kawy, ale teraz jeśli mam ochotę piję 1-2 słabe rozpuszczalne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sie 18, 2008 1:16 pm 

Kawa w ciązy jesli jest pita z rozwagą wcale nie szkodzi,poprawia ukrwienie w łozysku itp...jestem diabetyczką i nawet ja mam pozowlenie wypicia dwóch filizanek kawy dziennie,no chyba że ktos ma wysokie cisnienie to wtedy powinien zrezygnowac z tej przyjemności ale jesli wsio gra to nie trzeba :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sie 19, 2008 12:05 pm 
1 żółta kartka

ja piję Nescafe 3in1 z całym kubkiem mleka bez wody :) :P
podgrzewam mleczko w mikrofali i zalewam kafkę :) a piję bardzo rzadko, raz na kilka tygodni.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]