Dzisiaj jest pt gru 14, 2018 3:23 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 23, 2008 8:17 am 
Awatar użytkownika

eternity - nazwa "paneer" obiła mi się co prawda o uszy - ale o żołądek już nie :D No chyba, że stosuję go w GreenWay'u, bo tam się czasem stołuję z moim Kochaniem :)

Też się zastanawiam nad dietą dzieci... Do 6.m-ca życia chciałabym karmić tylko piersią a potem stopniowo włączać inne potrawy. Jeśli zdecydujemy się na mięso, to troszkę później i to tylko takie wiejskie "prosto z podwórka". Chcemy uniknąć sytuacji szpikowania naszych pociech "mięsnymi antybiotykami". I zamiast różnych gotowych gerberków i innych słoiczków, zamierzam gotować wszystko w domu.
A za wątkiem wegetariańskim to zagłosuję razy dwa :) - czasem brak mi inspiracji. I choć również zmieniam przepisy, to jedank myśl przewodnia jest nieoceniona :D

Puk Puk, Moderatorzy... Nasz postulat przyjęty?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 23, 2008 12:51 pm 
Awatar użytkownika

[/b]Christa znam kobietę która jest wegetarianką i jej poród można by powiedzieć był bardzo medialny. Pisali o niej w gazetach że wegetarianka w ciązy itd. Kilkanaście lat temu rodziła w Tychach i lekarze twierdzili że urodzi małego potworka bo nie je mięsa, ryb, jajek itp. Urodziła zdrowego syna, potem jeszcze jednego.
Sama nie jestem wegetarianką ale mięsa bardzo mało jadam i jak już to tylko czyste tzn. drób. I uważam że to nie przeszkadza ciąży.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 23, 2008 7:53 pm 
Awatar użytkownika

Witajcie,
a ja mozna powiedziec, ze bylam wegetarianką :( i gdyby nie ciaza napewno nie wrocilabym do miesa. mialam bardzo slabe wyniki i bardzo kiepsko sie czulam. pozwalam sobie tylko na drob, do innego nie potrafie i nie chce sie przelamywac.. nie wyobrazam sobie przezuwania przyjaciół...

nie jadlam nabialu, ani nie spozywalam mleka i innych produktow zwierzecych oprocz jaj i miodu, ale odrzucilo mnie od ryb, pomidorow i wszystkiego co sezonowe. wrocilam do serow bo tylko one przechodzily mi przez gardlo i zostawaly w zoladku na dluzej..

mam nadzieje, ze po narodzinach potomka bede mogla smialo wrocic do starych przyzwyczajen i do diety bezmiesnej - przede wszystkim!

pozdrawiam wszystkich ktorym sie udalo i nawet nie wiecie jak wam zazdroszcze :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 23, 2008 8:53 pm 

Też popieram wątek o przepisach wegetariańskich. Wyniki krwi będę mieć dopiero w poniedziałek (w Irlandii trochę to trwa).
magya - a jesz inne warzywa? Szkoda że nie możesz jeść pomidorów, one mają dużo potasu i witamin. Soku pomidorowego też nie tolerujesz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 29, 2008 6:49 pm 

Sorry za posta pod postem, nie wiem jak to zmienić. Mam już wyniki badań. W nornie nie jest:
RBC 3.70 (4.5 - 5.3)
HB 11.2 g/dl (12 - 16)
HCT 0.336 l/l (0.36 - 0.46)

Przy poprzednim pobieraniu tylko RBC było za niskie. Brałam Spatone (żelazo) i Pregnacare (witaminy). Teraz dostałam jeszcze Galfer (jakieś tabletki z żelazem) a z witaminami mam dać sobie spokój aż żelazo wróci do przyzwoitego poziomu. Na dodatek jeszcze pielęgniarka wymyśliła że sprawdzi próbkę moczu, a ja byłam chwilę po dużym śniadaniu i wyszedł cukier w moczu, wysłała próbkę do laboratorium na badania. Zdenerwowałam się :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 29, 2008 11:37 pm 

Dziewczyny, jest wspaniałe forum rodzin wegetariańskich. Jest tam mnóstwo SPRAWDZONYCH przepisów dla dzieci i wiele cennych rad jak pomóc dziecku zdrowo się rozwijać. Ta skarbnica cennych informacji jest tworzona przez wiele mam żywiących swoje dzieci wegetariańsko od lat. Napisałabym Wam linka, ale zaraz będzie wywalony, więc jeśli chcecie to mogę przesłać na pw.
Ja też mam wegetariańskie dziecko, jest zdrowe, rozwija się wspaniale.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 01, 2008 11:42 am 
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny :)
Ja juz co prawda w ciazy nie jestem - moja corcia ma juz ponad rok, ale wegetarianka jestem od ok 8 lat. W ciazy tez nie jadlam miesa (ryb tez nie jem, nabial i jajka jem) i nie mialam z tym zadnych problemow. Moj lekarz tez mowil ze to nie problem, mial juz kilka takich pacjentek i wszystko bylo ok. Moje wyniki przez cala ciaze byly dobre, zadnej anemii. Chcialam Wam tylko napisac ze NAPEWNO mozna byc wegetarianka w ciazy i dziecko na tym nie ucierpi, nie ma co sie zmuszac do miesa. Chodzi o to ze trzeba wiedziec czym mieso zastepowac tak zeby nic nie brakowalo - jest wiele miesozernych osob z niedoborami i anemia, bo mieso przed anemia nie chroni! Po prostu trzeba jesc zdrowo i z glowa, warto poczytac jak urozmaicac diete zeby bylo ok.
Trzymam za Was kciuki i nie dajcie sie negatywnym komentarzom, po prostu dbajcie o siebie :D Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt paź 07, 2008 8:12 pm 

Ja znowu jadałam normalnie mięso lecz od kąd jestem w ciąży to nie moge patrzeć na żadne mięso..jedynie zjem wędline i kiełbaske..najbardziej odrzuca mnie drób jego woń..najgorsz eejst że teściowa nie daje mi wogóle spokoju całyczas mi ględzi że będe miała anemie że dziecko urodzi sie chude i słabe..choć wyniki mam bardzo dobre aż mnie sam lekarz pochwalił..no cóż ale chyba tak juz jest z ludzmi starej daty..:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 08, 2008 9:10 am 
Awatar użytkownika

dziewczyna - jeśli po prostu nie jesz mięsa, lub jesz małe jego ilości, to faktycznie możesz dostać anemii. Chyba, że masz na myśli odżywianie się według zasad diety wegetariańskiej.

Co innego jest odstawić mięso a co innego, stosować wegedietę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob maja 14, 2011 11:34 am 
Awatar użytkownika

A ja pozwolę sobie odświeżyć wątek , bo aktualnie to dla mnie temat nr 1

Nie jem mięsa od ok 15 lat jestem w 5 tygodniu ciązy

Nie mam wątpliwości czy powinnam jeść mięso czy nie -po tylu latach już nawet pomijając kwestie przekonań - organizm nie będzie potrafil trawić mięsa.
Mam jedynie obawy - czy będę potrafila odpowiednio zbilansować swoją dietę

Może są jakieś nowe mamy czy ciężarne wegetarianki , które chcialyby się podzielić ze mną swoimi spostrzeżeniami ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr wrz 21, 2011 10:33 pm 
Awatar użytkownika

Od kilku ładnych lat jestem wegetarianką, a kilkanaście lat stopniowo wyrzucałam poszczególne elementy mięsne. Jestem obecnie w 6. miesiącu ciąży i nigdy nie zamierzałam wrócić do mięsa. Nie byłabym w stanie, bo odrzuca mnie na odległość. Staram się uzupełniać dietę naturalnymi sposobami (witaminy dla ciężarnych swoją drogą). Piję mleko krowie, sojowe, jem soję, szpinak, warzywa, owoce, staram się jeść soczewicę. Na początku 2. trymestru miałam nieznacznie obniżone wyniki w stosunku do przeciętnych wyników, jednakże lekarz poinformował mnie, że to akurat jest normalne w ciąży, a komputer zaznacza na wydruku wyniki bo nie wie, że pacjentka jest w ciąży. Niemal wszystkie koleżanki (mięsożerne) na tym etapie ciąży miały już dawno anemię. Problem zwykle związany jest z tym, że mięsożercy uważają, że skoro jedzą mięso, nie muszą szczególnie dbać o to co jedzą, a to oczywisty błąd. Rodzina jest od lat przyzwyczajona i nie miała z tym żadnych problemów. Mój mąż też nie je mięsa.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz maja 20, 2018 11:59 am 

Ja jestem wegetarianką już od dwunastu lat. Teraz powoli zaczynam skłaniać się ku weganizmowi. Dociera do mnie, jak wiele szkody zwierzętom dziele się "z rąk" przemysłu mleczarskiego. Od wielu lat staram się również nie wykorzystywać produktów (innych niż spożywcze), które w swym składzie zawierają produkty odzwierzęce. Nawet papier fotograficzny zawiera w swym składzie żelatynę. Pewnie niewielu wegetarian zdaje sobie z tego sprawę. ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz maja 20, 2018 7:00 pm 

A ja mam pytanie do karmiących mam weganek i wegetarianek? Nie macie problemu z ilością pokarmu lub też z witaminami? Pytam się, ponieważ moja siostra jest wegetarianką, karmiącą piersią i okazało się, że ma niedobór witamin. Jak sobie radzicie z takimi problemami?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sie 20, 2018 5:30 pm 

Podobno szczególnie witaminy B12 brakuje w takiej diecie i trzeba suplementować.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]