Dzisiaj jest pn gru 17, 2018 12:31 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4870 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 325  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: śr paź 17, 2007 7:43 pm 
Awatar użytkownika

Ostatnio robiac test wyszla mi slabiutka duga kreseczka. udalam sie wiec do ginekologa, ktory mi oswiadczyl, ze mam podwojna macice i jest duze prawdopodobienstwo, ze poronie. nie musze chyba pisac jak sie teraz czuje. jestem pewna, ze jak strace ta ciaze to trafie do wariatkowa z rozpaczy. Nie wiecie moze co mam poczac? czy progesteron na poczatek pomoze? pozdrawiam :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 17, 2007 7:52 pm 
Awatar użytkownika

moja kolezanka z podwójną macica urodziła 2 zdrowych dzieci. tylko o ciąży zawsze późno sie dowiadywała, bo była otyła, a lekarze badali ją niezbyt wnikliwie...
postaraj sie zachowac spokój i moze skonsultuj sie z innym lekarzem :wink:

http://lb2m.lilypie.com/qGGwp1.png

Melania (*2.06.2007), Tymoteusz (*30.09.2007) i Liwia (*14.03.2009)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 17, 2007 8:01 pm 
Awatar użytkownika

twoj post bardzo mnie pocieszyl - dziekuje . mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok, ale czytalam na forum wypowiedzi tez "podwojnych" i prawie kazda pisala, ze pierwsza ciaza skonczyla sie poronieniem. czy twoja kolezanka tez tak miala, czy od razu jej sie udalo?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 17, 2007 8:20 pm 
.

Moja serdeczna przyjaciólka ma podwóją macice i zdrową 2-letnią córcie :) To jej pierwsze dziecko i póki co jedyne ;)
Niedługo z partnerem zamierzają starać sie o kolejne :)

Trzymam kciuki za WAS :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 17, 2007 8:21 pm 
Awatar użytkownika

moja mama mnie urodziła z taką przypadłościa i mojego brata,z którym była w pierwszej ciązy i wszystko było w porządku,musiała tylko wypoczywac dużo,nie brała żadnych leków a wiesz w tamtych czasach medycyna nie była tak do przodu jak dzis,więc nie masz co się stresować ani martwic na zaś,najlepiej wybierz się do jakiegoś spacjalisty od patologii ciazy,który się spaecjalizuje w takich pzrypadkach i jeśli możesz radzę udac sie prywatnie wtedy napewno porada będzie fachowa i naprawde kompetentnie przekazana,niestety,ale taka prawda....
'trzymam mocno kciuki za was :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 17, 2007 9:00 pm 
Awatar użytkownika

nic nie wiem o poronieniach koleżanki :wink:
trzymaj sie, a ja trzymam kciuki za ciebie :)

http://lb2m.lilypie.com/qGGwp1.png

Melania (*2.06.2007), Tymoteusz (*30.09.2007) i Liwia (*14.03.2009)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt paź 19, 2007 7:21 pm 

Ja też mam podwójną macicę, w taki sposób, że mam podzieloną przez środek, na początku robiłam 3 testy kreskowe i nie wychodziły, dopiero test kwi potwierdził ciażę. teraz jestem w 23 tyg i jak narazie trzymam się i mam nadzieję, że wytrwamy zdrowe do końca z córcią... także to nie przesądza niczego.:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob paź 20, 2007 12:38 pm 
Awatar użytkownika

dołączę do was dziewczyny. ja mam dwurożną macicę i od samego początku mam luteinę i no-spę na skurcze. Oby się udało?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob paź 20, 2007 12:40 pm 
Awatar użytkownika

ewelinaq uda się uda :okk:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob paź 20, 2007 12:41 pm 

Ja nie maleze do dziewczyn z podzielona macica ale za WAS BEDE 3MAC KCIUKASY napewno sie uda :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob paź 20, 2007 1:29 pm 
Awatar użytkownika

Przy podwójnej macicy nie ma co sie raczej martwic o problemy z donoszeniem ciązy, choc trzeba sie oszczedzac, czesciej są problemy z zapłodnieniem :P o co Wy juz sie martwic nie musicie.

Taka macica wymaga tez czestszych badan usg u kobiet nieciezarnych, bo sprzyja powstawaniu krwiaczkow w jednym z uchyłków, czasem źle sie oczyszcza z krwi miesiecznej.

Trzymajcie sie dziewczyny, na pewno bedzie dobrze. Bierzcie luteinkę i dbajcie o fasolki :)

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob paź 20, 2007 2:41 pm 
Awatar użytkownika

Ja mam macicę dwurożną i ciąża przebiega w miarę spokojnie Od 26 tygodnia musze łykć fenoterol plus isoptin ale w dawce naprawde minimalnej - moja macica poprostu wykazuje zwiększoną tendencję do skurczy i tyle

A do pracy normalnie śmigam więc głowa do góry :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob paź 20, 2007 2:41 pm 
Awatar użytkownika

dzięki dziewczyny, ja już od wtorku leżę bo miałam skurcze i zaczęło być niebezpiecznie, do dzisiaj czułam sie ok, ale dzisiaj jest jakoś nieszczególnie.
Mój gin powiedział, że nie spodziewał się niczego innego, tzn skurczy, a o ciążę staraliśmy się 9 miesięcy, ale w końcu przy pomocy pregnylu udało się.
Mój gin mówił też że w przypadku tej wady macicy bez leków jest bardzo trudno utrzymać ciążę, więc leżę i wsłuchuję się we własne ciało i przy każdej wizycie w toalecie sprawdzam, czy nie ma plamienia ( na szczęście nie plamię).
Ale w sumie to jest opinia tylko jednego lekarza...

Staram się myśleć pozytywnie i dużo modlić za moją kruszynkę, żeby wytrzymała. I MUSI BYć DOBRZE!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob paź 20, 2007 3:56 pm 
Awatar użytkownika

I tak trzymaj ewelinko! Pewnie, że będzie wszystko dobrze. Musisz w to wierzyc! Byle do konca pierwszego trymestru, potem juz bedziesz spokojniejsza :)

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lip 24, 2008 5:06 pm 
Awatar użytkownika

no i jak udało sie utrzymać dzieciątko??? bo ja własnie jestemw 9 tygodniu a mam podwójną macice... i tak z ciekawosci chcialam wiedzieć ile jest nas tutaj na tym forum.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4870 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 325  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]