Dzisiaj jest ndz lip 22, 2018 8:45 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: śr sty 23, 2013 9:00 pm 
Awatar użytkownika

Hejka
Ja mam nazwisko dwuczłonowe oba nazwiska długie plus długie imię ale nie żałuję jak się przedstawiam to zawsze nazwiskiem męża ale jak się muszę gdzieś podpisać to zawsze brakuje miejsca :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt lip 23, 2013 10:57 pm 
Awatar użytkownika

Obydwoje z mężem mamy podwójne nazwisko - moje+jego i nasz Synek ma tak samo podwójne :) Fajnie brzmią, bo moje panieńskie jest krótkie, obco brzmiące, męża zaś dłuższe, typowo polskie. Fakt, dużo jest pisania ale każde z nas chciało dać drugiemu coś "najbardziej swojego" takie jakby "dziedzictwo" :wink:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: sob lip 27, 2013 5:52 pm 
Awatar użytkownika

ja przyjmę nazwisko męża, moje jest poplątane i zawsze muszę literować... :roll:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz lip 28, 2013 9:45 pm 
Awatar użytkownika

ja tez mam nazwisko męża.
nie zalezało mi na tym aby moje pozostało ;)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz sie 11, 2013 11:51 pm 
Awatar użytkownika

Hej Dziewczyny

Ja tak troszkę z innej beczki, chociaż też nadal o nazwisku po ślubie (poprawcie mnie jeśli jest odpowiedni wątek). Mieszkamy w UK, ślub bierzemy w PL, kilka dni po ślubie wracamy do UK, I tak się zastanawiam jakie nazwisko powinnam wpisać na bilecie lotniczym jeśli zmieniam na nazwisko męża? Jakoś nie mogę się nigdzie doszukać, a nie mam bardzo czasu na dogłębną analizę. Chyba nie powinno być problemu jeśli polecę na panieńskim? :roll: co myślicie?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sie 13, 2013 9:27 pm 
Awatar użytkownika

na dowodzie bedziesz miala jeszcze swoje wiec chyba swoje powinno byc...
chyba ze pokazesz im akt małzenstwa ,wtedy wpisz męża

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt paź 25, 2013 1:20 pm 

Ja mam nazwisko męża i bardzo mi sie podoba ;). Miałam za długie nazwisko panieńskie, żeby zrobić sobie dwuczłonowe :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn paź 28, 2013 3:36 pm 
Awatar użytkownika

Ja też miałam taki dylemat przed ślubem. Pierw chciałam dwuczłonowe, później zatrzymać swoje panieńskie a stanęło na tym, że przyjęłam nazwisko męża i... po ponad roku od naszego Wielkiego Dnia, nie umiem sobie już wyobrazić własnej osoby z nazwiskiem panieńskim.
Nazwisko męża "wrosło" w moją osobę bardzo mocno i od samego początku nie miałam problemu z podpisywaniem dokumentów, czy stawianiem nowej parafki. Dodatkowo widziałam w jego oczach nieukrytą radość gdy powiedziałam, że skoro jestem jego sercem, to jest oczywistym, że będę nosiła nazwisko jego rodziny :)) Nie chciał tego powiedzieć głośno, ale zależało mu na tym bym zmieniła nazwisko :))
Faceci.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt lis 01, 2013 11:26 pm 
Awatar użytkownika

ja raz zapomniałam i przy podpisywaniu przesylki walnełam sie popisujac sie swoim panienskim ... ale listonosz pow ze to nic :P od tamtej pory sie pilnuje :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt sie 08, 2014 11:30 am 

Ja mam dwuczłonowe i jestem zadowolona :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt sie 08, 2014 11:37 am 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

U nas mąż przejął moje nazwisko :P:

brzuszki listopadówek '13: http://img594.imageshack.us/img594/9614/hb5z.jpg
Listopadowe dzieci 2013: http://i60.tinypic.com/2ymys00.jpg

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt paź 14, 2014 9:55 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Vena serio??? :shock: A dlaczego jeśli można wiedzieć? On miał jakieś niezbyt ładne czy co?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr paź 15, 2014 12:09 am 
Awatar użytkownika

ja długo myślałam nad nazwiskiem i w końcu zdecydowałam się na męża. wiedziałam , że to dl aniego ważne. ale minął ponad rok a mnie się zdarza przejęzyczyć. choć i panieńskie i to obecne mam z podobnej grupy .
na dwuczłonowe nie mogłam sobie pozwolić , bo moje z domu ma 11 liter a męża 10. to byłaby masakra :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr paź 15, 2014 8:39 am 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ja mam nazwisko po mężu, w ogóle mi na moim nie zależało, nie ma to dla mnie znaczenia. Nazwisko to tylko nazwisko, rzecz umowno-urzędowa. Dwuczłonowe stwarza kłopoty, a swoje bym zostawiła tylko gdybym była znaną osobistością, np. lekarzem, ale niestety nie jestem; albo jeżeli nazwisko męża bym mi się nie podobało, byłoby śmieszne, obraźliwe itp. Moje panieńskie nazwisko było popularne, a męża jest tylko jedno w całej Polsce.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr paź 15, 2014 9:37 am 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

agaciaz, przede wszystkim dlatego, że nosił nazwisko ojca, który go nie wychowywał, nigdy nawet z nim ani z matką nie mieszkał. Druga sprawa, że to nazwisko wcale ładne nie było ;) A trzecia sprawa, że moje nazwisko jest jedyne w Polsce :) Choć pewnie jakby mąż wcześniej zmienił nazwisko po matce, to bym je przejęła, choć też mi się zbytnio nie podoba ;) Wtedy bym sobie zostawiła podwójne :)
Ale powiem Wam, że jest to sytuacja bardzo nietypowa i dziwnie się na męża patrzyli. Koledzy nie mogli uwierzyć. W urzędach do tej pory mam cyrki jak mnie proszą o podanie panieńskiego, a ja podaję obecne. Patrzą na mnie jak na przygłupa i mówią: pani nie wie co to znaczy panieńskie?
Przy chrzcinach to samo - mówię, że moja siostra chrzestna, a ksiądz: chyba męża siostra patrząc po nazwisku. I znowu historyjka od początku. I wszyscy się pytają: a dlaczego? W sumie - a dlaczego nie? ;)

brzuszki listopadówek '13: http://img594.imageshack.us/img594/9614/hb5z.jpg
Listopadowe dzieci 2013: http://i60.tinypic.com/2ymys00.jpg

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]