Dzisiaj jest pn gru 17, 2018 12:09 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Butelka Lovi czy Avant dla niemowlaka?inna?
Lovi 25%  25%  [ 4 ]
Avant 13%  13%  [ 2 ]
Medela Calma 13%  13%  [ 2 ]
Canpol Babies 0%  0%  [ 0 ]
Dr Browns 0%  0%  [ 0 ]
Tommee Tippe 50%  50%  [ 8 ]
Liczba głosów : 16
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: czw lip 26, 2012 10:16 pm 
Awatar użytkownika

Xez...taaa.. dokladnie.. ten argument ze strachem do mnie dociera.. jestem w stanie pojac tez to wygodnictwo i egoizm ... To mi wystarcza do zrozumienia podjecia takiej, a nie innej decyzji. Natomiast reszta jej argumetacji to chyba malo kogo tutaj przekonuje :twisted: po co to owijanie w bawelne, usprawiedliwianie..? Moze niech lepiej sobie to karmienie mitami zostawi dla siebie i sobie podobnym kolezankom, bo na forum latwo jest kogos zirytowac... a ten poirytowany ktos pusci wiazanke o wyrodnosci czy jalowosci i zasieje ziarnko niepewnosci.. :P

malgora.. wlasnie, cycki to pol biedy, zwlaszcza jak sie ma rodzynki .. ale do rozwleczonego brzucha to dlugo musialam sie przyzwyczajac... ze mozna ta przypominajaca ciasto drozdzowe skore zlapac w garscie... ta nieszczesna opone nie sposob zamaskowac albo sie pozbyc inaczej niz operacyjnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 27, 2012 8:18 am 
Awatar użytkownika

nicka84 pisze:
po co to owijanie w bawelne, usprawiedliwianie..? M

może po to, że dziewczyna wcale nie jest pewna swojej decyzji?

i myślę, że teksty o jałowości i wygodnictwie nie są najlepszymi argumentami, żeby próbować ją przekonać do spróbowania karmienia...

Malgora ja tez jestem egoistyczną matką.
bo założyłam, że moje szczęście też jest ważne i że moje dziecko to odrębny człowiek :) i że najszczęśliwsze będzie jeżeli ja będę szczęśliwa i pozytywnie nastawiona...
swoje potrzeby stawiałam na równi z potrzebami mojego dziecka i jakoś mój syn nie wygląda na nieszczęśliwego z tego powodu :)
nie karmiłam, bo dla mnie była to męka...
ale spróbowałam :)
Przed porodem w ogóle nie zastanawiałam się nad tym jak będę karmić - samo wyszło i tyle.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 27, 2012 10:31 am 
Awatar użytkownika

pasia251.. wlasnie .. :P szukajac smoczka przypominajacego kobiece sutki.... wywolala wilczyce z lasu.

Chociaz jak dla mnie wspomniane przez Ciebie argumenty sa dobre jak kazde inne.. no i w dodatku szczere :D kazdy czlowiek jest z natury egoistyczny. Tylko u roznych ludzi inaczej sie to objawia.

Moj egoizm np. polega na tym, ze lubie miec dla siebie to co najlepsze (np. dobre i zdrowe jedzenie jest dla mnie bardzo wazne) i dla mojego nowonarodzonego tez chcialam... A ze mleko matki to niekwestionowanie najlepszy pokarm dla takiego okruszka wiec postanowilam go troche pokarmic, ewentualnie powalczyc o laktacje jesli bedzie trzeba, nawet kosztem bolu i czasu... Po prostu czulam sie szczesliwa karmiac ;)
Jesli ktos ma inne wartosci to jego sprawa :D Magdy miala przynajmniej okazje poznac kilka innych opinii... Mam nadzieje, ze pomoglo chociaz troszke rozszerzyc horyzonty :P

A jakby Ci sie przytrafil nastepny potomek to tez sprobujesz karmienia piersia czy od bedzie od poczatku MM?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 27, 2012 11:05 am 
Awatar użytkownika

nicka spróbuję :D
bo co mi tam - jak nie wyjdzie płakać nie będę i najważniejsze nie będę też mieć wyrzutów sumienia jak za pierwszym razem :)

bo to nie jest tak, że ja zakładałam, że nie będę karmić - po prostu po cc karmienie okazało się zbyt wielkim wyzwaniem dla mnie i nie miałam tyle samozaparcia aby walczyć... zwłaszcza, że położne w szpitalu mi nie ułatwiły sprawy dokarmiając młodego podczas naświetlań, zamiast przynosić go mnie do karmienia...
dołowało mnie jak młody traktował mnie jak smoczek, po czym i tak się darł, że głodny...
wybrałam swoje zdrowie psychiczne :)

i przez nagonkę społeczeństwa miałam wyrzuty sumienia - na szczęście krótko, bo okazało się że ten sposób karmienia obojgu nam służy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 27, 2012 2:00 pm 
Awatar użytkownika

pasia, ale próbowałaś i to własnie cie odróznia od Magdaleny.
Zakładam, ze to dziecko które bedzie miała jest jej pierwszym. Wiec skąd przekonanie, ze napewno będzie ją meczyć karmienie piersią?
To tak jak mówić, ze krewetki sa niedobre nie spróbowawszy ich.

Podobnie jak ty, przez nagonkę na karmienie miałam doła, ze hej, jak mała odmawiała piersi.
Najgorsze było to, ze zrobiła to z dnia na dzień. Nie i koniec. Walczyłam karmiac swoim mlekiem z butelki, ale laktator niestety to nie dziecko i pokarmu yło coraz mniej. Skapitulowałam.
Teraz jakoś inaczej juz na to patrze.

A stawiając potrzeby dziecka nad swoimi potrzebami nie czułam sie nieszczesliwa. Może dlatego, ze zmieniły sie priorytety? Że zamiast latać po sklepach w poszukiwaniu nowuch dżinsów wolałam latać w poszukiwaniu nowej sukienki dla młodej, albo poprostu wolałam iść posiedziec w parku i patrzeć jak moje dziecko śpi :)
I nie byłam w typie domatora, a teraz najlepiej grzeje mnie ciepło domowego ogniska. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 27, 2012 3:00 pm 
Awatar użytkownika

Malgora dlatego właśnie tez namawiam Magdę, żeby spróbowała, żeby się przekonać, czy to faktycznie takie niefajne ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sie 28, 2012 8:38 am 

Ja nigdy nie napisałam, że nie będę się poświęcała dla dziecka. Nieprzespane noce też pewnie się zdarzą, ale o tym wiedzieliśmy przed zdecydowaniem się. Zaznaczam słowo WIEDZIELIŚMY bo osobiście uważam, że nie każdą noc powinna zawalać matka dziecko, bo co którąś z kolei może tatuś maleństwa. Co do karmienia z piersi, wygodniej w naszym przypadku będzie z butelki, zwłaszcza teraz gdy ja założyłam własną firmę i zamierzam szybko powrócić do pracy. A spanie z dzieckiem to według mnie gruba przesada i zdania nie zmienię. Niektóre mamy nie rozumieją jak można z dzieckiem nie spać, a ja nie rozumiem jak można z dzieckiem spać. Podobnie jak niektórzy nie rozumieją jak można się nie malować, a inni nie wyobrażają sobie życia bez makijażu - banalne porównanie, ale prawdziwe. Co do makijażu zaznaczam że potrafię żyć bez jak i w, by nie było, że tylko o sobie i swojej urodzie myślę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 18, 2012 3:05 pm 
Awatar użytkownika

Moja przyjaciółka używala Lovi, nie wiem czy taka własnie ale wiem, że ona ogólnie była zadowolona z tej firmy, i długo miala butelki.

wiecie, w sumie każda firma ma "super" produkty, albo antykolkowe, albo aktywne ssanie... a tak naprawdę wszystko zależy od dziecka i co mu przypasuje. :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt paź 28, 2014 9:48 am 

Od całkiem niedawna jestem w posiadniu butelki <spam> i powiem szczerze że jak dla mnie rewelacja, smoczek się nie wciąga ani nie ściska, butelka ma wyraźniejszą miarkę niż <spam>, ale polecam jak najbardziej obie :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt lis 07, 2014 12:03 am 

Nowe butelki <spam> maja inny system odpowietrzania w smoczku i wcale sie nie zasysaja jak te stare. Bardzo mnie to cieszy bo to nasze ulubione butelki:) szczegolnie lubimy za niezniszczalny plastik

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]