Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 12:33 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pt lut 24, 2012 10:24 pm 
Awatar użytkownika

No to się ciesze że mój nowy plan nie jest taki zły :) Jestem młodą mamą i nie doświadczona stąd to wszystko :)
A chrupki daję mu tylko kukurydziane a wafle od firmy hipp przeznaczone po 8 miesiącu (takie malutkie)
Przyznam szczerze że herbatkę dostaje właśnie granulowaną a sok raz w tygodniu.A z tymi słoiczkami to też jest rożnie choć ostatnio kupiłam mu z firmy hipp obiadek spaghetti (ale w takiej tacce w kształcie serca to tym zajadał się niesamowicie)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 25, 2012 10:24 am 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

dziewczyny a jak czesto dajecie bobofruty?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 25, 2012 10:38 am 

Kdedo20 moj bobofrutow nie zna w ogole ;)

Violcikusik nikt nie wie przeciez wszystkiego i ja tez nie oczywiscie ;) a Ty przynajmniej sie pytasz i uczysz i szukasz :) herbatki granulowane szczerze odradzam - zobacz ile tam cukru! jezeli synek nie wypije czystej wody, to moze sprobuj mu dawac herbatki owocowe takie zaparzane, z torebki? niezbyt mocne, zeby nie byly kwasne, ewentualnie troszeczke -malutko- doslodzone?
jakos tych serduszek nie probowalam, choc znajoma tez bardzo chwalila. nie mialam okazji, juz sie przyzwyczailam ze synek je normalny obiad, tak czy inaczej gotuje i jest. ale bede pamietac na przyszlosc, jakby co.

wiekszosc mam daje dzieciakom chrupki czy wafelki, chipsy itd., ja nie daje, bo i tak jak bedzie starszy to sie ich naje do woli, a poki co wole, zeby mi zjadl porzadny obiad ;) a wiem, ze jak go zapcham, to bedzie z tym ciezko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 25, 2012 3:33 pm 
.
Awatar użytkownika

violciusik to jak tak chetnie zjadł to spagetti to spróbuj w domu takie zrobic :D ja np jak cos mocno smakowało probowałam w domu takie robic a czasem patrzyłam co w soikach dla małych dzieci zeby potem własnie pomysł w domu miec :D

kdedo moje tez bez soków wychowane nawet teraz raz na kiedys jakis sok dostaja

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lut 27, 2012 10:41 pm 
Awatar użytkownika

Ugotowałam zupkę synkowi i niestety ale ciężko mu ona idzie.Myślę że to wina zmęczenia i chęć pójścia już na drzemkę bo poje jej trochę a potem marudzi i tyle z jedzenia.Ale za to drugie danie wcina całe i ze smakiem :)
A mogę ja trochę doprawić sola i pieprzem .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 28, 2012 10:54 am 

Violcikusik nie zrazaj sie, bo poczatki moga byc ciezkie. moze sprobuj podac ja pol godzinki wczesniej. doprawic mozesz, mozesz ;) co prawda soli dla dzieci powinno sie unikac, ale prawda taka, ze dzieciaki okolo roku, ktore juz pokosztowaly normalnego jedzenia, nie maja ochoty jesc nieslonych, niedoprawionych potraw. pieprz, papryka, natka pietruszki, koperek, czosnek, ziola jakie chcesz - wszystko mozesz synkowi dac.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 28, 2012 1:24 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Dziewczyny doradzcie,bo wydaje mi sie ze wpadlam w rutynę i ze dieta mojego malucha jest jakas monotonna i je w koloko to samo.
szczegolnie teraz zima gdy nie ma dobrej jakosci warzyw i owocow,
czym karmicie maluchy-co wogole juz jedza dzieci okolo roku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 28, 2012 9:27 pm 
Awatar użytkownika

athe uff to dobrze bo to jego jedzonko mdłe mi się strasznie wydawało i sama z siebie zaczełam doprawiać wiadomo nie za dużo ale choć trochę.Tylko że zupki też dzisiaj nie chciał jeść to na silę wcisnęłam mu kaszkę i chyba nie potrzebnie bo nie powinno się zmuszać do jedzenia...Był płacz a w dodatku nie chciał później spać , jeden wielki Koszmar.Jutro podam mu pół godziny wcześniej zupkę może to coś pomoże ...

kdedo20 mój synek zaczyna jadać już wszystko pomału ale jakoś idzie :) A co dajesz swojemu maluchowi?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 28, 2012 9:54 pm 

Kdedo osmielam sie twierdzic, ze dzis te warzywa i owoce sa zawsze takie same i rowno napakowane chemia :roll:
napisz, co Twoje dziecko je? generalnie ta sama zasada: staraj sie wprowadzac mu normalne posilki, takie jak sami jecie. jeszcze zalezy, jak sobie radzi z gryzieniem i techniczna strona jedzenia ;) choc dziecko w tym wieku juz nie powinno jesc papek, ale rozdrobnione posilki.

Violcikusik nie zmuszaj, nie ma sensu. probuj na spokojnie, ale zmusic i tak sie nie da, Ty bedziesz sfrustrowana, dziecko bedzie rozzloszczone i zaplakane, a jedzenie bedzie wszedzie tylko nie w jego zoladku. sprobuj wczesniej, sprobuj co innego, bez pospiechu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 28, 2012 10:53 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Dziewczynki.mojemu brzdacowi wprowadzam juz to co jemy my od jakiegos czasu,oczywiscie mniej doprawione i z roznym skutkiem to je.ma 8 zebow teraz idzie mu 9 na dole i nie ma ochoty gryzc,myslicie ze to przez to ze boli go dziaselko???
czesto jak dam mu wiekszy kawalek to pozuje i wypluwa :D
dajeci dzieciom pomidory,ogorki, kapuste, papryke?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr lut 29, 2012 10:51 am 

Kdedo skoro mu wprowadzasz wasze jedzenie, no to bardzo dobrze, a ze z roznym skutkiem, to jak najbardziej zrozumiale ;) i owszem, mozliwe, ze mu doskwieraja dziasla i przez to jedzenie idzie gorzej. probowalas smarowac zelem?
moj poza tym mial tak ze nie chcial twardszych rzeczy polykac, gryzl, gryzl a potem i tak wyplul, np twarde jablko siekal na tysiac kawalkow, a potem i tak ladowalo na dywanie :P ale mu to przeszlo.
ja swojemu daje wymienione warzywa, ale jest jednak pol roku starszy. Ty przy swoim mozesz z nimi jeszcze troche zaczekac. kapusta jest wzdymajaca, a pomidor i ogorek moga podraznic. jezeli chcesz je dawac, to lepiej, zeby kapusta i ogorki byly kiszone (i w malych ilosciach), a pomidory i papryka ugotowane badz uduszone - w takiej formie beda bezpieczniejsze. z tego wszystkiego moj najwczesniej dostal pomidory, ale wlasnie ugotowane, potem papryke, gotowana w zupe kapuste, najpozniej swiezy ogorek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr lut 29, 2012 5:59 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

athe to moj wlasnie tak sieka jedzenie i sru na dywan :D . i albo musze mu zmiksowac albo dopajam piersia.
a ogoreczka wlasnie dalam kiszonego bo slyszalam ze lepiej

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn mar 05, 2012 7:56 pm 
Awatar użytkownika

Mój synek na szczęście jeszcze nic nie wypluł i mam nadzieje że nie nabierze takiego nawyku :D

A od kąd synek je tylko raz dziennie flachę i to co my to schudł 250 gram dziewczyny to normalne??? Bo trochę mnie to zmartwiło :( Choć synek nie należy do szczuplutkich....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn mar 05, 2012 10:39 pm 
.
Awatar użytkownika

violciusik maly teraz już nie bedzie tak przybierał na wadze jak wczesniej moje córka przez rok przytyła pól kg np reszte wylatała wiec mysle ze to normalne zreszta mleko sztuczne podobno tuczy wiec skoro mały nie jest mikruskiem to moze i lepiej ale oczywiscie pilnuj czy nie bedzie dalej tego chudnięcia i jakby co zapytaj lekarza :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt mar 06, 2012 2:33 pm 
Awatar użytkownika

Kacper do 10 miesiąca tył po 1kg później różnie 800, 7500 gram no a teraz schudło mu się no ale jak faktycznie będzie tak dalej to porozmawiam z położna która nas jeszcze odwiedza....

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]