Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 9:20 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: pn lip 12, 2010 12:32 pm 
Awatar użytkownika

synek ogólnie nie chce jesc wiec na zalecenie pediatry mam wprowadzac zupki,smakuja mu bardziej niz mleko ale daje z butelki bo problem w tym ze cokolwiek dostanie z łyzeczki to dławi sie okropnie dochodzi nawet do wymiotów.czy wasze maluszki tez tak miały?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr lip 14, 2010 12:04 am 

jedna z podstaw wprowadzania pokarmow stalych jest nauka jedzenia lyzeczka.. i wyglada zawsze roznie.. moja starsza corka jadla slicznie juz od pierwszego momentu.. mlodsza zas wypluwala tyle ile dostala... nauka troche trwala, ale trzeba byc konsekwentym aby osiagnac cel.. a moze zacznij od kleikow... konsystencja bedzie inna ale smak duzo bardziej zblizony do smaku mleka niz zupka czy obiadek....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr lip 14, 2010 7:56 am 
Awatar użytkownika

jak podaje kaszke czy kleik to jest gorzej niz z zupka bo jest jeszcze gestsze i bardiej sie dławi :cry:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lip 15, 2010 3:09 pm 
Awatar użytkownika

iza ten problem co opisujesz jest bardzo czesty u dzieci, ktorym trxeba wczesnie podawac jedzenie - zwlaszcza u wczesniakow.
do pewnego momentu dziecko nie jest w stanie zjesc niczego lyzeczka i trzeba sie z tym pogodzic i poczekac. tu chodzi o zanikanie pewnych odruchow i pojawianie sie nowych.
czytalam o tym zanim zaczelam wprowadzac stale pokarmy moim dzieciom.
rozwiazaniem jest albo podawaniw butelka albo czekanie.
ja bym probowala co kilka dni. twoj maluszek nie ma jeszcze 4 miesiecy, wiec jest jeszcze malutki.
ja zaczynalam od bardzo rzadkiego kleiku ryzowego i pamietaj, ze to dziecko musi zrobic am a nie ty wytrzec lyzeczke :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 16, 2010 12:18 pm 
.
Awatar użytkownika

iza a próbowalaś najpierw dać chrupka kukurydzianego do łapki? wtedy dziecko samo wkłada do buzi samo kontroluje i jak pisze pastek ja bym poczekała narazie kilka dni zeby dziecko zapomniało i może się okazac ze spróbujesz za tydzien i bedzie bez problemu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 16, 2010 2:50 pm 
Awatar użytkownika

dziewczyny dzieki za odpowiedzi,z łyzeczka juz lepiej nie dławi sie aczkolwiek nie odpowiada mu narazie taka forma jedzenia,pisk i wrzask wiec daje z butli bo mleka nie chce ruszyc za bardzo a to chetniej pije.ale jedzenie łyzeczka cały czas cwiczymy jak tylko ma dobry humorek to pare łyzeczek próbuje dac a jak widze ze zaczyna go to denerwowac to konczymy

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 16, 2010 10:36 pm 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

mamcia21 pisze:
iza a próbowalaś najpierw dać chrupka kukurydzianego do łapki? wtedy dziecko samo wkłada do buzi samo kontroluje i jak pisze pastek ja bym poczekała narazie kilka dni zeby dziecko zapomniało i może się okazac ze spróbujesz za tydzien i bedzie bez problemu

A nie za wczesnie na chrupka do lapki? Przeciez dziecko nie siedzi jeszcze, a na lezaco podawac chrupka??? :shock:

Zgadzam sie z pastek-poczekaj. To, ze w schematach pisze, ze od 4 m-ca mozna wprowadzac pokarmy stale to nie znaczy, ze kazde dziecko jest na to gotowe. A podawanie butelka....hmmm...moze tylko dziecko rozleniwic i zniechecic do lyzeczki. Ja bym zwyczajnie poczekala kilka dni i sprobowala znow lyzeczka.
Powodzenia!

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 16, 2010 10:45 pm 
Awatar użytkownika

agos chyba zrobię tak jakmówisz i powoli od nowa zacznę najpierw marchewkę przez kilka dni aż w koncu załapie,jak się uda to do momentu gdy będzie potrafisz szamać łyżeczką dopiero wtedy dodam kolejny składnik do marchewki aby miał czas na przyzwyczajenie się do nowych smaków.chyba tak będzie dobrze?tylko trochę się boję bo on ogólnie nie za bardzo chce jeść ale póki co nie będę się tym zamartwiać

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lip 17, 2010 11:40 am 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

iza21-tylko nie daj mu ciagle marchewki :)bo moze kupki nie moc zrobic :lol: ja mojemu podawalam 3 dni np. jabluszko, potem marchewke, potem dynie, gruszeczke, ziemniaczka, potem zaczelam laczyc w zupki stopniowo dodajac skladnikow, miesko, rybke itd. ale mysle, ze spokojnie masz jeszcze czas, ja karmilam piersia i w zasadzie powinnam wprowadzac nowe pokarmy po 6 m-cu, wprowadzilam po 5 ale gdy widzialam, ze maly jest sie w stanie utrzymac w pozycji siedzacej bez trudu. Wazne jest zeby wyczuc ten wlasciwy moment dla Twojego szkraba, bo za wczesnie i za pozno moze malucha zniechecic. Obserwuj go i nic na sile. Jak dzis odmowi-sprobuj jutro. Aha-i sa upaly, moze przez to brak apetytu wogole? Podawaj wode przegotowana i ostudzona. Ile mleka w ciagu dnia Ci wypija?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lip 17, 2010 8:24 pm 
Awatar użytkownika

agos oczywiscie ze nie tylko marchewke,dzis cwiczylismy i juz sie nie dławi poszło jakos 5łyzeczek ale nie wiedział ze trzeba buzke otwierac wiec powolutku jak sie usiechał lub zagadywał to wtedy dawałam,po 5łyzeczkach zaczał sie płacz wiec skonczylismy.on jeszcze nie rozumie ze łzeczka tez mozna sie najesc ale bedziemy dzielnie walczyc.jezeli chodzi o mleko to w ciagu dnia je 4razy po 10-120 ml ale to takie memlanie tego mleka które trwa min 30minut,w nocy je raz bardzo ładnie wypija spokojnie tez 120ml.od miesiaca spadł mu apetyt bo wczesniej zjadał 150ml min 210 max co 3godziny i wtedy tez w nocy sie nie budził tylko czasem.o karmieniu jak kiedys na rekach nie ma mowy wrzask niesamowity wiec w dzien lezy na pobusi a s nocy w łózeczku wypija po czym odwracam go na boczek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz lip 18, 2010 12:51 pm 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

podejrzewam, ze upal ma cos do tego, zycze powodzenia w karmieniu lyzeczka, daj znac jak idzie, pozdrawiam i pamietaj o odbijaniu synka po jedzeniu.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz lip 18, 2010 5:21 pm 
Awatar użytkownika

nawet jak nie ma upału to jesc nie chce,odbijam w dzien,jakbym go wzieła w nocy do odbicia to moge zapomniec o spaniu :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]