Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 9:19 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: pt lip 09, 2010 9:00 am 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Mam pytanie ile razy w ciągu doby jedzą Wasze dzieci?
Chodzi mi o dzieci w wieku do 4 m-cy które sa karmione mleczkiem.
Czy na mleku mamy (ile czasu karmienie?) czy na modyfikowanym? (jakim/)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 09, 2010 12:46 pm 

Moja jadla co 2,5h-3h, okolo 10-12min trwalo cyckowanie. A jak przeszla na modyfikowane (Nutramigen) to jadla tez tak co 3h 120 ml + juz dostawala obiadki (w 6 meisiacu przeszla na mod).

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lis 05, 2010 12:37 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Moja córka ma 6,5 m-ca jest na piersi. Obiadki, deserki soczki i kaszki je od skończonego 4 m-ca. Zastanawiam się ile razy dajecie jeść i w jakiej kolejności i ilości?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lis 06, 2010 8:09 pm 
.
Awatar użytkownika

żabka moja jest już starsza i nie wiem czy dobrze zrozumiałam twoje pytanie ale jak była w wieku twojej córki to karmienie u nas wyglądało tak

rano powiedzmy 7 cycuś
okolice 11 owocek
okolice 13.30 obiadek a na popicie cycuś
potem cycuś jakiś biszkopt
ok 18 kaszka
potem cycuś

tyle ze ja do picia dajje jedynie wodę soków unikam a cyca w takim wieku dawałam na zawołanie ale mniej więcej taki schemat
nie wiem czy o to ci w pytaniu chodziło bo coś mnie bierze i ciężko jarząca jestem :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lis 09, 2010 2:30 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

tak, dokładnie o to.
To mniej wiecej tak jak u mnie z tym że ja soczki daje max. 150 ml
a nie zawsze kaszkę daję. Czasem daję jej chrupka kukurydzianego. No i cycuś na zawołanie. W nocy zaczyna jeść już ok 2 i do 7 to ok. 3 razy je. Już myślałam że ja przekarmiam.
Ur. się 3940 g a jak miała 6 m-cy 8200 g.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr lis 10, 2010 11:35 am 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Jak Kuba miał gdzieś 4 miesiące jadł już mleko modyfikowane,bo karmiłam go do 3 miesiąca piersią,potem mleko zaczęło mi zanikać przez anemię i zaczeliśmy wprowadzać mleko modyfikowane.
Do 2 miesiąca jadł wiele razy na dobę,na piersi wisiał prawie cały dzień i całą noc,w nocy jadł co 1,5 godziny a w dzień różnie.Potem zaczęłam odciągać dla zyskania trochę więcej czasu dla siebie i domu.Na mleku modyfikowanym to się zmniejszyło,ale za to więcej jadł np.120-160ml.
A teraz ma rok i za jednym razem potrafi wypić 300ml mleka :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr lis 10, 2010 8:37 pm 
.
Awatar użytkownika

żabko myślę że córcia dobrze warzyła bo dzieci na pół roczku podwajają wagę urodzeniiową a na rok potrajają
moja córka urodziła sie z wagą 4200 i pięknie przybierała do momentu aż nie zaczęła raczkować od marca do teraz przybrała 800g
ja żeby nie przekarmiać dziecka nie dawałam gotowych kaszek na mleku modyfikowanym
kupowałam kleik ryżowy albo kukurydziany ( tam nie ma barwników cukru ) robiłam na wodzie i dodawałam do tego owocka np starte jabłuszko albo gruszke albo ze słoiczka ale sprawdzaj na słoikach bo wiele z nich jest zagęszczanych rożnymi substancjami chyba gerber tego nie stosuje tam sa tylko owoce.
w ten sposób nie dawałam dziecku zbędnych kalorii a miało pożywny posiłek i zdrowy bo bez cukru a ja nie widze potrzeby dawania dziecku cukru we wszystkim
zamiast soczków nauczyłam pić dzieci wodę teraz dostają soki ale nie codziennie wode obie bardzo lubią

jeśli chcesz o cos zapytac dawaj jak będę umiała pomóc to chętnie :) mam fajnego pediatrę którey wiele mi pomógł :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt sty 07, 2011 6:10 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

mamcia21 pisze:
żabko myślę że córcia dobrze warzyła bo dzieci na pół roczku podwajają wagę urodzeniiową a na rok potrajają
moja córka urodziła sie z wagą 4200 i pięknie przybierała do momentu aż nie zaczęła raczkować od marca do teraz przybrała 800g
ja żeby nie przekarmiać dziecka nie dawałam gotowych kaszek na mleku modyfikowanym
kupowałam kleik ryżowy albo kukurydziany ( tam nie ma barwników cukru ) robiłam na wodzie i dodawałam do tego owocka np starte jabłuszko albo gruszke albo ze słoiczka ale sprawdzaj na słoikach bo wiele z nich jest zagęszczanych rożnymi substancjami chyba gerber tego nie stosuje tam sa tylko owoce.
w ten sposób nie dawałam dziecku zbędnych kalorii a miało pożywny posiłek i zdrowy bo bez cukru a ja nie widze potrzeby dawania dziecku cukru we wszystkim
zamiast soczków nauczyłam pić dzieci wodę teraz dostają soki ale nie codziennie wode obie bardzo lubią

jeśli chcesz o cos zapytac dawaj jak będę umiała pomóc to chętnie :) mam fajnego pediatrę którey wiele mi pomógł :)

Problem z wagą wrócił. W środę byłam na zaległym szczepieniu i mała była ważona waga 8960 g. Czyli przez 2,5 m-ca przybrała 760 g. Fakt że już dawno raczkuje i jest bardzo ruchliwa ale 304 g na m-c to jest bardzo malo (pediatra mówiła że w tym okresie dziecko przybierać powinno ok 500 g)
Mała ma teraz 8,5 m-ca. Już sama nie wiem co źle robię.
Czy daję jej za dużo mojego mleka a ono jest zbyt słabe.
Czy daję małej za małe porcje?
Jeśli ktoś może podać swoje menu dla 9 mcznego malucha będę wdzięczna

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt sty 07, 2011 7:30 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Może nie ma co panikować, sprawdź na siatce centylowej jak to wygląda wysłałam ci na pw link.
Nie sadzę by twoje mleko było za słabe. A powiedz mi ona ma apetyt czy jadła by tylko pierś i nic więcej? Ile zjada zupki czy deserków?

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]