Dzisiaj jest ndz paź 21, 2018 8:00 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: śr lis 18, 2009 10:53 am 
Awatar użytkownika

Doonia pisze:
myślałam, ale odpada bo kilka dni temu jadła bez problemów ... :(

ja rozumiem ze wczesniej jadla bez problemow z tego smoczka, ale pamietam ze moja Nadia kiedys tez miala taki problem, pila mleczko pamietam ze smoczka z jedna dziurka, a potem nie wiadomo z jakiego powodu zaczela sie denerwowac ze za wolno leci, zmienilam smoczka i bylo ok

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr lis 18, 2009 3:54 pm 

to co zjadła 140 ml - zwymiotowała ok 10 ....
potem ok. 12.30 zjadła 50 ml mleka i 20 ml herbaty ....
teraz - 15 - 10 ml herbaty ....

normalnie mnie już ze złości targa ........... ;(

<'> 09.2003 r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lis 19, 2009 10:17 am 

morfologia, eletrolity, żelazo, crp - norma ....
a ona dalej nie je ....

<'> 09.2003 r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lis 19, 2009 10:43 am 
Awatar użytkownika

z tego co widze malutka ma prawie 4 miesiace a moze bys sprobowała zagescic kleikiem i podac łyzeczka? moja tez miala taki kryzys ze nie jadla ale ja wtedy dawalam butle wypijala 30 i za pol godziny znowu 30 ml ..przeszlo pozniej samo ..wiem jak sie martwisz ale jak wyniki w normie i lekarz mowi ze ok to chyba trzeba to przeczekac..chyba ,ze po dluzszym casie nie bedzie poprawy do wybrala bym sie do innego pediatry

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lis 19, 2009 10:56 am 

to już stwierdził pediatra (czwarty) jest OK, badania robiłam na własną rękę .... i wszystko wyszło ok .... :(

<'> 09.2003 r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lis 20, 2009 11:44 pm 
.

U nas było to samo. Upłakałam się przy karmieniach, jak nie wiem. Wreszcie, gdy Milka skończyła 8 miesięcy i było już katastrofalnie źle, mądry lekarz kazał mi ją karmić na żądanie - tak, żeby nie dopychać na siłę, nie karmić na spaniu itp. Pierwszy tydzień był straszny - mała schudła z 300g, jadła bardzo mało, na szczęście piła (a jadła właściwie tylko mleko, nic innego nie chciała). Ja z nerwów zaczęłam tracić pokarm... po tygodniu - zaczęła jeść lepiej, potem jeszcze lepiej i jeszcze...
Dziś ma 15 miesięcy i je wspaniale. Dziewczyny pisały o tym wcześniej - trzeba to przeczekać, pozwolić dziecku jeść zgodnie z jego rytmem. Oczywiście, trochę to trwa - u nas w sumie jakieś 3 miesiace, zanim zaczęło być tak rewelacyjnie - ale teraz wiem, że warto było. A morfologia Milki wygląda świetnie - z 9,6 w czasie najwiekszego kryzysu skoczyła do 12,6 po 3 miesiacach.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lis 21, 2009 1:57 pm 

moja córka jak miała 5 miesięcy też zaczęła coraz mniej wypijać mleka, aż w końcu doszło do tego, że wypijała tylko 30ml i nic więcej. Podejrzewałam, że mogą to być zęby (pamiętaj, że dziąsła moga już boleć w 3 mieisiącu) i boli jak ciągnie smoka...zagęściłam jej raz mleko kleikiem ryżowym (1 miarka ta od mleka) i po prostu podałam łyżeczką. Zjadła wszystko. I stety albo niestety tak jej zostało :) do dziś, smoka to już daaaaawno nie używaliśmy. Także spróbuj w tą stronę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 14, 2010 12:43 am 

zutka jak się pojawisz - proszę odezwij się do mnie na nr gg - 2899052

<'> 09.2003 r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 17, 2010 12:06 am 

ja znowu wracam..
u Nas jest coraz gorzej :(
badania wychodzą ok - mocz ok,morfologia jakieś 1,5 msc temu też, jedynie co to żelazo niskie 4,4 (norma-ale na granicy), kał badany - ok
laryngolog zbadał uszka,nosek,gardziołko - ok
gastrolog dał polprazol - podejrzewa refluks - zażywamy 3ci tydzień i żadnej poprawy :(
neurolog nie widzi nieprawidłowości w ogólnym jej funkcjonowaniu
pediatra z poradni wad i rozwoju maluchów też nie
prywatny pediatra ocenił jej stan na dobry - jedynie co zaleciła to wziąć ja na przetrzymanie i przestać karmić w nocy ...
jak dzisiaj to zjadła: 70ml, 140 ml (po 3h zwymiotowała), 30ml, 2 łyżeczki obiadku, 60ml, 5 łyżeczek deserku, 20ml herbaty i 90 ml mleka...
nawet po godzinnym spacerku nic nie chce :(
postanowiłam próbować przestać karmić w nocy ... zobaczymy....
jestem zmęczona i nie mam na nic siły, nawet płakać mi się nie chce to jakiś dramat :(
Pat przybierała jak do tej pory prawidłowo - odbiła od wagi 2225 (10 doba) i aktualnie waży ok 6 kg (tzn ważyła 6 tydzień temu) dzięki moim nocnym karmieniom.....i fantomalcie
JUŻ NIE WIEM CO MAM ROBIĆ - RATUJCIE :((

<'> 09.2003 r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 17, 2010 8:34 pm 
Awatar użytkownika

Ale ja nie rozumiem co Ty chcesz od tego menu.Moim zdaniem je bardzo ładnie, no przynajmniej to co przedstawiłaś, to moim zdaniem jest prawidłowo.Nie dziwie się, że mnie ml przypada na posiłek, przecież Twoje dziecko je bardzo często, jak zwiększysz odległość miedzy posiłkami będzie jadło więcej.
Nie dziw się,żę nie jest głodne po godzinnym spacerze, ja też bym nie była;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 17, 2010 9:24 pm 

... a dzisiaj rano 100 ml, potem 3 łyżeczki obiadku, 30 ml, 5 łyżeczek deserku, 30 ml mleka a gdzieś pomiędzy posiłkami 10 ml herbaty :( mam dość ... odstępy pomiędzy nimi mogę robić nawet 8h i nic :( ona nie jest głodna a to mleko wciskam jej wtedy kiedy jeszcze jest na drzemce :((

<'> 09.2003 r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 17, 2010 10:05 pm 
Awatar użytkownika

ja myślę że powinnaś trochę wrzucić na luz,jesteś zdenerwowana,dziecko to wyczuwa,zamiast miłego dnia jest stresujący bo ty cały czas liczysz ile i co jaki czas je,nn stop kombinujesz jak tu wcisnąć jedzonko.Pobaw się z nią porzanie,wymęcz ją,nie zmuszaj,niech będzie szczęśliwa,wesoła.nie możesz codziennie budzić się z myślą o tym jak dziś będzie jadła i wyliczać.zje to zje,jeśli nie jest zainteresowana jedzeniem to odczekaj dłużej ale bez stresu.a może niech tatuś ją nakarmi,może ona odczuwa że ty jestes zdenerwowana

i uwierz mi piszę to z własnego doświadczenia,bartek też ni chciał jeśc,karmienie było koszmarem,też wyliczałam ile co ile itd,ześwirować można,aż w koncu wrzuciłam na luz,i było coraz lepiej,ale nie ukrywam że wiele wysiłku kosztowała mnie trzymanie nerwów na wodzy żeby znowu nie popaśc w paranoję

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sty 18, 2010 9:31 pm 
Awatar użytkownika

Musisz sie z tym pokogodzic, ze sa dzieci ktore jedza duzo i sa dzieci , ktore jedza malo. jak twoja corka. I nic nie zrobisz. Musisz sie z tym pogodzic, a nie jest to wcale proste wiem co mowie, moj syn tez mi odmawial poarmow, na koncu go strzykawka karmilam bo on nic nie jadl, wiem jakie to trudne dla ciebie, ale musisz wyluzowac, masz zdrowe dziecko, kazdy lekarz to potwierdza. Zobacz ile przytyla. Moj syn urodzil sie z waga 4400 a PODWOIł swoja wage jak mial ROK.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sty 18, 2010 11:18 pm 

Pat miała okres że pięknie jadła ...
podwoiła wagę z tego co pamiętam około 3 msc....

dzisiaj jak do teraz wypiła ok 150 ml mleka trochę herbatki, troszku obiadku (szpinak z ziemniakami), zupki (krupnik ... dałam raz i zasmakował więc daję parę łyżeczek) i na deser 1/3 słoiczka - brzoskwinek ..... nie jest za ciekawie - gdyby chociaż piła....

jutro idziemy się ważyć więc zobaczymy ile poszła do przodu...

<'> 09.2003 r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sty 23, 2010 12:36 pm 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Doonia-dziecko powinno podwoić wagę urodzeniową ok 6 miesiąca zycia (książkowo), więc skoro Twoja mala podwoila już w 3 to chyba raczej nie ma problemu z jedzeniem. Przeciez ona jest dopiero w wieku kiedy zaczyna smakowac rozne pokarmy i wcale nie musi zjesc pelnego posilku!Dolaczam do rad dziewczyn-wyluzuj, karm rzadziej (co 3 godziny). A skoro wage ma prawidlowa, z czasem dzidzia przybiera coraz mniej przeciez, to chyba nie ma czym sie martwic!A te wymioty-czesto sie powtarzaja?
A ile razy ja karmisz w nocy i jakie ilosci zjada?Bo moze tu jest klucz do wszystkiego-tzn. skoro najada sie w nocy to nie jest glodna w dzien?

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]