Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 10:14 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pn lip 26, 2010 9:18 am 
Awatar użytkownika

salamandra83 pisze:
Malta dziękuję uspokoiłaś mnie :) A jeszcze tak z ciekawości nadzienie do gołąbków robisz z kupnego mielonego czy sama mielisz i jakie mięsko?

kupuję gotowe mięso, przeważnie wieprzowe, a jak nie ma to wiep. - woł. ale musi być chude np. mielone z szynki lub łopatki :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lip 26, 2010 9:28 am 
Awatar użytkownika

Malta dzięki :) No to jutro na obiad zrobię gołąbki bez kapusty :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt wrz 03, 2010 12:36 pm 
Awatar użytkownika

witam , moj synek ma 19 m-cy, wazy 11,5 kg.....i juz ta waga sie utrzymuje od paru m-cy, gdzies od skonczenia 9-10 m-cy, czy to normlne by waga dziecku stala, tym bardziej ze je normalnie (zaraz napisze jak wyglada jego menu), uwazam ze nie malo, chodzi od 15 m-ca, raczkowal gdy skonczyl 12 m-cy, wczesniej tylko tyle ze dnie podlogowe, siedzenie-zabawa na kocyku.... ale zeby 9 m-cy waga stala....glupio mi zapytac pediatre.....

1 8.30 po przebudzeniu jest 250 ml mleka zageszczona kaszka
2 9.00 ze mna zjada sniadanie-kromka chlebka z wedlina, lub jakecznica lub paroweczki 2 szt na goraco lub cos innego
3 11 mału kubeczek danonka (przed dzemka)
4 14 obiadek - od tygodnia staram sie go nie karmic- siedzi w krzeselku i piszczy...bo tak uwielbia sam jesc, taka radosc jak ma widelec w reku i jedzonko w miseczce.... wczesniej nie bylo problemu ale nie zjadal do konca, a teraz dokladam mu...
5 16 butelka mleczka z kaszka (170-200 ml), wtedy wiem ze jest nasyty, sam tez chce butelki
6 owoc, lub chrupki, lub buleczka maslana, lub wafelek,
7 na noc wcina kanapke, lub poltora plus 250 ml mleczka z kaszka

moj synek ladnie je, poki co nie nalezy do nie jadkow, ale mam problemy by pil, bardzo malo pije.... w ciagu dnia na sile....bo juz mu sama wciskam, wypija okolo 300 ml, wiem ze to malo, lekarz tez mnie opiep....ale juz probowalam tyle sposobow, lyzeczka, szklanka, moj kubek, jego kubek, niekapek, butelka.... nawet butelka kubus play`a....nie chce....on nie pije, tylko bierze lyka, tak to wyglada.... moze doradzicie jak zmusic delikatnie by pil wiecej....najgorzej sie boje gdy przy zabkowaniu goraczkowal, wogole nie chce pic, a ja sie obawiam odwodnienia....

uczeń - synek 2009 :)

aniołeczek Marysieńka 2008.... (*)

a dla tej co nie jest użytkownikiem forum, a interesuje się moim udziałem/życiem na forum środkowy palec

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt wrz 03, 2010 8:36 pm 

Co do stojacej wagi powiem na przykladzie mojej corki.
Jak miala rok - wazyla niecale 10 kg.. teraz ma prawie dwa latka.. wazy neicale 11 kg.. je duzo, urozmaicone posilki, uwielbia warzywa i owoce.. oraz miesko, ziemniaczki etc.. dostaje tez od czasu do czasu cos slodkiego, plauszki, ciasteczka, czekoladke.. je duzo jogurtow i uwielbia podgryzac miedzy posilkami platki kukurydziane. wyniki morfologi ma b. dobre.. wiec uznalam ze taka jej natura. tymbardziej ze jest mega zywotnym dzieckiem.. :)
Co do picia.. niepomgoe.. bo moja wypija okolo litra wody dziennie, w upal bylo wiecej, teraz troche mniej..
A moze by synka zaprowadzic do sklepu z art dzieciecymi i pozwolic mu samemu wybrac kubeczek do picia? zaznaczajac ze ma wlasnie sobie wbrac kubeczek w ktorym bedzie pil wode/soczki/herbatki.. takie dziecko b. duzo rozumie i moze w ten sposob jakos sie go zacheci.. a probowalas ze słomka? jakis kubeczek ze slomka, albo poporstu zwykla slomka do szklaneczki/kubeczka?

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob wrz 04, 2010 11:30 am 
Awatar użytkownika

jmijeczka dzieki za rade, myslalam juz by kupic taka butelke z bidonem...co do slomki, on nie ciagnie, kuma ze trzeba ale zamiast do siebie on dmucha hihihi, nio ale probuje mu tlumaczyc, moze zalapie...wogole to co dotyczy i zwiazane jest z piciem, to u niego NIEEEEEEEE lub odwraca i ucieka..... chyba sprobuje tez udac sie do sklepu by wybral sobie....
choc fatalnie to widze, bo kuzynce czy dziecku znajomej bierze z polki, z wozka, itp, butelke lub niekapek, popatrzy, ale predzej bawi sie niz nasladowac dzieci, co robia, do czego sluza "te ich picia"

i nadal nie mam pojecia jak go zachecic, by sie uczyl czy wogole pil ale nie bral łyczka

uczeń - synek 2009 :)

aniołeczek Marysieńka 2008.... (*)

a dla tej co nie jest użytkownikiem forum, a interesuje się moim udziałem/życiem na forum środkowy palec

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz paź 03, 2010 9:22 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Nasz maluch pił bardzo dużo mleka,jakby on decydował to by zapewne pił je co 3 godzinki w ilości po ok 200ml :lol:
ale mamy ten plus,że sam zainteresował się nowymi smakami a w szczególności Naszymi posiłkami i tak zaczęło się odstawianie od mleka,teraz dostaje mleko na dobranoc w ilości 200-260ml w zależności od apetytu,zawsze robię 260ml i czasami zostaje.
Na śniadanie kaszka Bobovita-różne smaki,ale i tak dużo pije soków,herbatek,obiad je porządny,zero wybrzydzania,robię mu to co lubi jeść,więc najada się do syta...mamy minus,bo w nocy budzi się na mleko...niestety je w nocy,wodę kiedyś potrafił pić,ale pewnego dnia oberwałam butelką i usłyszałam krzyk,nie chce nic poza mlekiem czy herbatką w nocy,nie chcę by mu się ząbki popsuły od jedzenia nocnego,herbata przecież zawiera cukier...
od prawie 11 miesięcy przespał 2 noce,a tak budzi się raz lub 2 ale ten 2 raz to dopiero o 5 i śpi do około 7:30 lub dłużej.
Macie jakąś radę ? bo smoczka nie chce,a ta ilość nocnego mleka jest śmieszna,bo 120ml więc malutko,jakbym dała mu 150,180 też by wypił,ale zastanowiłam się nad zmniejszaniem ilości i zatrzymało się to na 120ml,bo mniej to dla niego za mało...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 04, 2010 8:41 am 
.
Awatar użytkownika

calineczka moja Aga po prostu nie dostała mleka...trochę płakała, w końcu zasypiała bez i po dwóch nockach przestała się budzić :)
a jak nie wytrzymasz (u mnie "operację" przeprowadzał mąż, bo ja płaczu nie mogłam wytrzymać ;) to spróbuj może rozrzedzać mleko, na 120 wody wsyp nie 4 a 3 miarki mleka i zmniejszaj, może pomoże :)
powodzenia :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 04, 2010 9:52 am 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

alamka pisze:
calineczka moja Aga po prostu nie dostała mleka...trochę płakała, w końcu zasypiała bez i po dwóch nockach przestała się budzić :)
a jak nie wytrzymasz (u mnie "operację" przeprowadzał mąż, bo ja płaczu nie mogłam wytrzymać ;) to spróbuj może rozrzedzać mleko, na 120 wody wsyp nie 4 a 3 miarki mleka i zmniejszaj, może pomoże :)

to by było dobre na zastąpienie mleka wodą :D dzięki

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 11, 2010 9:17 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

u Nas kolejne dobre wieści,na 120ml wody daję 1 miarkę mleka,nie wiem czy to nawet zmienia smak tej wody,może troszkę.Dzisiaj jeszcze podam 120ml wody i 1 miarkę a jutro już samą wodę,oby się udało.Trzymajcie kciukasy :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz paź 24, 2010 4:52 pm 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

calineczkaa jedna miarka smaku nie zmienia ;)
No, i pochwal się jak się sprawa ma?

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt paź 26, 2010 1:55 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Nyana pisze:
calineczkaa jedna miarka smaku nie zmienia ;)
No, i pochwal się jak się sprawa ma?

no właśnie,2 już tak -jedna nie.
No i się pochwalę,że pewnego pięknego dnia a raczej nocy,dałam samą wodę,o tej temperaturze co zawsze mleko robię no i wypił troszkę,bo jakieś 30ml i zostawił,poszedł spać dalej.Mój facet jeszcze lepiej go oszukał,bo gdy wstał do niego dał mu gorzką herbatę hehe też zrobił kilka łyków i poszedł spać :wink: ale budzi się obecnie po 3 razy,zapewne przez zęby,więc lubi sobie possać,bo smoczka nie chce

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt paź 26, 2010 4:00 pm 
Awatar użytkownika

calineczkaa pisze:
alamka pisze:

to by było dobre na zastąpienie mleka wodą :D dzięki

dobry sposób muszę wypróbować, bo u nas problem z nocnym jedzeniem :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 27, 2010 12:20 am 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

powinno pomóc,jak Kubie idą zęby to niestety nie jestem w stanie odstawić go w nocy całkowicie od butelki,bo lubi sobie possać.Ale jak minie szał zębowy i znowu zacznie się budzić raz w nocy to zacznę odstawianie,to znaczy nie wstanę do niego.
Bo tak to jęczy,marudzi a oczęta zamknięte ma :wink: nawet jak oświecam nocną lampkę to nie otwiera oczek hihi no ale lampka jest bardzo słaba bo 25

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lis 06, 2010 8:12 pm 
.
Awatar użytkownika

dziewczyny jesli chcecie odzwyczaic dzieci od nocnych pobudek nie dawajcie im nic do picia i tyle. są dzieci które z wody same zrezygnują ale sa takie które na wode będą sie budzic po 3 razy .
ja pierwsza córkę nauczyłam przesypiac noce dopiero w wieku 15 miesięcy
drugą w wieku 9 pierwsza noc jest najgorsza potem juz tylko lepiej.
:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lis 12, 2010 11:56 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

mamcia21 pisze:
dziewczyny jesli chcecie odzwyczaic dzieci od nocnych pobudek nie dawajcie im nic do picia i tyle. są dzieci które z wody same zrezygnują ale sa takie które na wode będą sie budzic po 3 razy .
ja pierwsza córkę nauczyłam przesypiac noce dopiero w wieku 15 miesięcy
drugą w wieku 9 pierwsza noc jest najgorsza potem juz tylko lepiej.
:)

napisze to co zapewne pomyśli każda mama-łatwo się mówi :D
Oczywiście będą protesty,bo odmówić mleczusia czy wspaniałej buteluni czy piersi którą można possać to dla dziecka masakra hehe ,ale mój to potrafi ryczeć,wrzeszczeć i płakać 2 godziny bez przerwy,bo takie protesty już słyszałam,gdy miał iść spać a nie chciał.Nie wiem czy to przypadkiem,ale kilka razy zrobił mi wtedy kupę-jakby wypchał na siłę...albo był tak zapłakany,że musiałam go przebierać,krzyki kończyły się gdy tylko widział wyciągnięte ręce w jego kierunku :lol: minęło mu to.

Ale zauważyłam coś jeszcze,2 razy Kuba miał dni że odmawiał mleka-skok...nie mam pojęcia co to było,gdy mił kaszkę na śniadanie wypijał 30-50ml i nic więcej,a tak wypija jej 260ml,wieczorem mleka pił po 60ml.
Już 2 razy tak miał,że odmawiał i przyznam,że lepiej spał,bo budził się po 4 dopiero

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]