Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 11:58 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Jakie mleko podawałaś?
Bebiko 19%  19%  [ 74 ]
Bebilon 34%  34%  [ 133 ]
Nan 34%  34%  [ 135 ]
Hipp 4%  4%  [ 14 ]
Inne 10%  10%  [ 41 ]
Liczba głosów : 397
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: wt sty 22, 2013 10:33 am 
Awatar użytkownika

no więc jednak nie są takie same

ja podawałam i bebiko i bebilon i sama próbowałam, bebilon jest w moim odczuciu słodszy
Zuza jak jej podałam bebiko od razu wyczuła że to inne mleko i pluła dalej niż widziała

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sty 22, 2013 10:38 am 

papryczka ale chodzi o sklad witamin i minerałów..
Wiadomo ze w smaku moze sie roznic, jeden ma wiecej substancji słodzacych, inny mniej.. chodzi o wartosc odzywcza.. :)

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr lut 20, 2013 10:13 pm 
Awatar użytkownika

U nas tylko Bebiko

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw lut 28, 2013 2:48 pm 
Awatar użytkownika

chętnie poczytam opinie o mleku Gerber
dużo się nasłuchałam pozytywnych opinii od koleżanek, a przy pierwszym dziecku nie było tego mleka..
podawałam wtedy humanę tak do 5 miesiąca a potem bebiko, humany nie wspominam za dobrze. Przez to mleko lekarka sugerowała mi skazę białkową i przez 3 tygodnie próbowaliśmy różnych mm typu pepti i ha. Bebiko uratowało nam wtedy życie. Teraz szwagierka miała bebiko, i problem miała podobny skaza białkowa- też ha , pepti aż kupiła gerber i czerwona buzia zniknęła.. wysypka też.

Także chętnie jeszcze poczytam o gerberze :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr lip 30, 2014 10:18 am 
Awatar użytkownika

Już w piątej dobie mój Szymon wylądował na Nutramigenie :/ no cóż... niestety mimo zapewnień lekarza, że tak małe dziecko nie odczuwa smaku, szymon odmówił jedzenia po miesiącu... Zmieniłam na Pepti, które pił kolejny miesiąc z tym samym skutkiem :/ z polecenia spróbowałam Babydream z Rossmana i... strzał w 10 :) mleko z niską zawartością laktozy, nie jest tak słodkie jak Bebiko i Bebilon, lekkostrawne :) skończyły się kolki!!!! Żadnej wysypki!!! Cud!!!

Więc ja polecam Babydream (16.99 za 600 gr.)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr lip 30, 2014 2:04 pm 

Wierzę, że Babydream może mieć wbrew pozorom najlepszy skład.

Produkują składowo najlepszą dziecięcą oliwkę (smaruję nią na razie swoje zwłoki przeciwrozstępowo, dzieciak też za chwilę będzie nią traktowany) na polskim rynku- równie dobry skład ma tylko Hipp ( czytałąm opracowania) - a jest trzy razy droższy !!

To samo jest z ich kremem do dupska dziecięcego- potrafi leczyć ciężkie odparzenia. też już u mnie czeka w łazience....

Więc wierzę, że równie fajne może się okazać ichnie mleko... sprawdźcie to, nie warto przepłacać.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr lip 30, 2014 2:12 pm 
Awatar użytkownika

aaa dodam tylko, że babydream jest produkowane przez Humanę :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sie 26, 2014 7:16 pm 

u nas na poczatek babydream-chcialam zaczac ekonomicznie, ale mały dostał zaparć, potem bebiko, tu z kolei wystąpiła biegunka, az podalismy enfamil i jest wszystko okej z dzidzią, gorzej z naszym portfelem:P

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz wrz 14, 2014 10:32 pm 

u nas enfamil

ale ja matka oszczedna szukam okazji na tablicy pl :D
i tak nigdy na za mleko 800 g nie zaplacilam wiecej jak 30 zl (cena sklepowa 53 zl)
oczywiscie mleko oryginalnie zamkniete
niektorzy robia duze zapasy ktore potem odsprzedaja wiec korzystam :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn wrz 22, 2014 12:20 pm 

Dziewczyny- czy szukać innego mleka, Agata jest wciąż na Hipp Bio - ale znacznie przekracza dzienną dawkę- teoretycznie powinna jeś 6 rayz na dobę 135 ml. Je 7 razy, przynajmniej 3 razy wciąga 150 ml . Po 130 jest niezadowolona ;) . Oszukuję wodą czy rumiankiem, ale nie zawsze się da....

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn wrz 22, 2014 2:18 pm 
Awatar użytkownika

queen

ja osobiście zawsze dawałam ( a młodszemu wciąż daję) moim dzieciom tyle mleczka ile chciały. Te tabelki na opakowaniu mleka modyfikowanego, to tylko orientacyjna informacja. Wiadomo, że każde dziecko jest inne, jedno je więcej, inne mniej. Nie powinnaś trzymać się "norm" widocznych na opakowaniu. Daj swojej córeczce tyle mleczka ile chce :) a skoro jej służy, to nie ma potrzeby zmiany mleka.

Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr wrz 24, 2014 7:58 pm 
Awatar użytkownika

wiśnia a wg mnie te normy po cos są..
przeciez mm to nie pierś,ktora podstawisz na żądanie.
musi byc jakis odstep czasowy, tu chodzi tez o nerki.

skoro jest wydzielone ile powinno pic przez pierwsze m-ce to raczej mama musi sie do tego dostosowac.
ona mleka nie wymysliła.

zawsze lepiej zasiegnac rady pediatry niz pakowac "gratisa" w malutki żołądeczek.
tym samym bedzie w nocy non stop jeść bo przywyknie do butli na zawołanie.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr wrz 24, 2014 11:49 pm 

queen wisnia ma racje.. tabelka na opakowaniu jest dla orientacji.. nie jest to norma, bo kazde dziecko inne... puytanie ile ma Agata? co ile godz je? bo to, ze zjada jedna miarke wiecej niz podaje opakowanie jest jak najbardziej ok... szczegolnie, ze piszesz, ze czesto mniejsza ilosc jej nie zadowala.. oszukiwac woda czy rumiankiem mozna po ok 4 miesiacu, jak chce sie odzwyczaic zoladek od pracy w nocy... na tym etapie, (bo ona chyba mlodsza, nie?) dajesz tyle mleka ile potrzebuje, ale pamietajac, ze musi byc w konkretnych odstepach ( co 3 czy 4 godz)... ew. te odstepy czasowe mozesz sobie zwiekszac.. czyli jesli je co 3 godz, to powiedzmy majac miesiac moze juz spokojnie co 4 jesc... powolutku mozna to poprzestawiac ;)

black mnie sie wydaje, ze tu nie chodzilo o dawanie mleka na zadanie, tak jak to na cycku jest, tylko wlasnie o to, ze zjada go wiecej niz podaje opakowanie ;) a to zupelnie inna kwestia niz dawanie mleka co godzine, bo dziecko marudzi ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw wrz 25, 2014 1:56 pm 

Tzn , tak - dajemy jej jeść jak już krzyczy , staram się wydłużać odstępy do 4 godzin- bo tak jest podane, dziecko na mm powinno jeść 135 ml co 4 godziny. Ona niestety najczęściej je co 3...również w nocy...

Ma siedem tygodni...zjada wydaje mi się spokojnie przynajmniej o 20% więcej, niż powinna.... i to przy naszym lawirowaniu, odwracaniu uwagi smoczkiem etc, etc......

Waży już 5200 g !!!!!! :wo: wychodząc ze szpitala miała 3170 . Tyle, że urosła, ma już 62 cm, więc nie jest gruba.... ale i tak mnie niepokoi ten apetyt nie do zahamowania

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw wrz 25, 2014 2:21 pm 
Awatar użytkownika

gocha aha to nie zrozumiałam ;)

Queen a moze tym mlekiem sie nie najada i warto zmienic na inne?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]