Dzisiaj jest pt paź 19, 2018 5:35 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

co dajecie swoim maluszkom?
głównie obiadki ze słoiczka, czasem gotuję 49%  49%  [ 162 ]
głównie sama gotuję, sporadycznie słoiczkowe 38%  38%  [ 126 ]
pół na pół 12%  12%  [ 40 ]
Liczba głosów : 328
Autor Wiadomość
Wiadomość: sob gru 14, 2013 9:56 pm 
Awatar użytkownika

lady,popieram Cie w 100% :)
ja nie widze nic złego w słoikach :)))
ktore najczesciej kupujesz?
ja Hipp ,czasem Gerber.
kiedys królowała bobovita ale jakos córce juz nie smakuje.
za to Hipp cos nowego chyba wypuscil na rynek wiec musze popatrzec :)
masz racje, tam wszystko jest zbilansowane i w takich proporcjach jakie maja byc :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: sob gru 14, 2013 10:19 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Teraz już żadne, moja córa niebawem kończy 4 latka :wink:
Gotuję jej oddzielnie, ale już zwykłe, sklepowe jedzenie. Jej dieta jest bogatsza od naszej (mojej i męża) do tego uboższa w sól, maggi, vegety i te rzeczy, dlatego ona ma "swoje gary" a my swoje. A słoiczki przestałam podawać definitywnie jakoś w okolicach 18 miesiąca, po 14 stopniowo wprowadzałam niesłoiczkowe jedzenie, ale szukałam ekowarzyw. Po 2 r.ż. jadła już zwykłe owoce i warzywa ze zwykłego sklepu lub od rolnika ze zwykłego rynku.
A kiedy podawałam słoiczki, to różne, nie miałam ulubionej firmy, ona też nie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz gru 15, 2013 10:00 pm 
Awatar użytkownika

lady rozumiem, ja jeszcze czasem podam słoik :)
pomału sie trzeba żegnac.. :)P
fajnie było ale sie skonczyło.
no i widze ze coraz czesciej siega po to co my jemy :)

a Twoja 4latka duzo je czy skubie jak ptaszek?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn gru 16, 2013 12:06 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

W zasadzie trudno mi to ocenić... Przede wszystkim nie dojada między posiłkami, nie wolno jej "żebrać" kiedy ktoś je, nie dostaje też z naszych talerzy (nie dlatego, że doprawione chemią, a po to, żeby nie przyzwyczaiła się do podjadania). Zwykle nie jada kolacji (bo jak twierdzi, nie jest głodna w nocy), a jej menu kończy się podwieczorkiem (owoc, jogurt lub serek homo i jeden mały słodycz, o ile nie było problemów podczas obiadu). Miewa dąsy na mięso w postaci kotletów, zmielone zjada ze smakiem, to samo z wędlinami, kiełbaskami itp.), ale warzywami nie gardzi w żadnej postaci. Obiad jada zwykle jednodaniowy (bo dwudaniowego nie zmieści). Czasami mnie wkurza :wink: gdy chciałaby od rana do wieczora na jogurcie i owocach jechać, ale zdecydowanie nie jest niejadkiem. Czasami mruczy coś pod nosem lub je pół godziny małą miseczkę, ale ogólnie nie ma z nią problemów, nie kaprysi przy jedzeniu (zazwyczaj). Na palcach rąk, a może nawet jednej można policzyć produkty, których nie lubi.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz kwie 27, 2014 12:08 pm 

Hej Dziewczyny.

Ja osobiście sama gotuję córeczce, ale również sporadycznie kupuję słoiczki (gdzie teraz znajdę groszek czy pasternak?). Mimo że Zuzia je to, co mama zrobi to nie uważam słoiczki za nic gorszego.
Pozdrawiam serdecznie, listopadówka 2013 ;)

KOCHAMY PONAD ŻYCIE!!
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn maja 19, 2014 2:57 pm 
Awatar użytkownika

Witajcie!

Przy Kubie zaczęłam od słoiczków, kiedy skończył 6 miesięcy posmakował krupniku ugotowanego przez babcię, a gdy miał 8 miesięcy jedzonko ze słoiczków przestało mu smakować, więc zaczął jeść to co my :) dzisiaj ma 5 lat i jest zdrowym i uśmiechniętym chłopcem :)

Szymon dostał pierwszą marchewkę jak miał 3,5 miesiąca (za zgodą pediatry), teraz zajada wszystko, co jest przeznaczone dla dzieci w jego wieku (oczywiście z umiarem ;-))

Myślę, że z Szymkiem i jego jedzeniem będzie tak jak z Kubą :)

Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]