Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 9:20 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pn lis 02, 2009 8:34 pm 

no jasne, słuszna uwaga z tymi jogurtami naturalnymi...spróbuję swojej dać naturalny z jakimiś owockami dodanymi przeze mnie a nie koncern, może się uda, choć wiadomo, danonki smaczniejsze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt gru 29, 2009 11:13 pm 
#

Danonki mi sięjakoś źle kojarzą. Moja znajoma karmiła dziecko przez jakiś czas prawie wyłącznie danonkami i efekt był taki, że dziecko do dnia dzisiejszego nie ma wyrobionego smaku. cokolwiek weźmie do ust, to od razu ma odruch wymiotny. Ja bym proponowała danonki zastapić czymś innym. Jest mnóstwo różnych deserków np. z HIPPa, które od czasu do czasu mozna dziecku podać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt gru 29, 2009 11:20 pm 

A taka ciekawostka..
Rozmawialam ze znajoma ktora pracuje w Danonie w laboratorium.. spytana o danonki, actimele etc.. odpowiedziala tylko: NIE DAWAJ TEGO SWOJEMU DZIECKU.
Pozostawiam bez komentarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr gru 30, 2009 1:19 am 
Awatar użytkownika

To ani serdelków, ani płatków, ani innego żarcia (przepraszam) ja mam koleżanke pracującą w bobovicie :roll:

Karmcie dzieci tylko własnymi wyrobami ... a takich mnóstwo mam nie? :roll: :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr gru 30, 2009 2:11 pm 

mirtula wiadomo.. ze kazde zarcie jest w obecnych czasach nafaszerowane cudami.. i wiadomo nie ma co przesadzac.. jednak jesli moge odrobine jej tego zaoszczedzic to czemu nie..
Staram sie jednak kupowac/zdobywac mieso, warzywa, mleko krowie (z czego robie twarog) z w miare sprawdzonych zrodel..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sty 12, 2010 3:11 pm 
Awatar użytkownika

Moja Danonki je od jakiegoś miesiąca, ale naturalnym z wgniecionym bananem nie pogardzi :) pewnie gdyby było lato i większy wybór owoców jadła by częściej naturalny
uważam że we wszystkim jest chemia. moja mama np do teraz jest przerażona wszystkimi mlekami, kaszkami które daje małej. dla niej to jest sama chemia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt mar 09, 2010 3:36 pm 
Awatar użytkownika

makabra..........powiedzcie mi drogie mamy co mam dawac dziecku zamiast tych wstętnych danonków???monte??bakuś??danio??

wstyd mi jak niewiem.....moje dziecko codziennie jadło danonka........a ja głupia baba mu je kupowałam.....z reka na sercu nie wiedziałam ze to taki szajs..... :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt mar 09, 2010 3:44 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

jogurt naturalny z startym jabłkiem albo innymi owocami :wink:
Danonki codziennie mogą być dla dzieci powyżej trzech lat ale jak dostanie raz na jakiś czas wcześniej to nic się dziecku nie stanie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt mar 09, 2010 4:15 pm 
Awatar użytkownika

no własnie raz na jakis czas.....a nie codziennie jak ja.... :twisted: :oops:

kupie jogurt naturalny..........i zetre do tego jabuszko lub bananka......ale danonka juz mu nie dam..... :foch:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr mar 10, 2010 3:40 pm 

Ja daję synkowi jogobellę, danio jak dla mnie są równie słodkie w smaku jak danonki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn mar 15, 2010 12:11 am 

Od kiedy zaczęłam Filipowi wprowadzać jogurty dawałam naturalne z rozgniecionymi owocami lub musem ze słoiczka, a dla zagęszczenia trochę kleiku ryżowego, bo jogurt naturalny jest bardzo luźny i ciężko się tym na początku karmiło. Potem zaczęliśmy kupować serki homogenizowane naturalne i też dawać z owocami, później homogenizowane owocowe.

Kiedy i to już się przejadło zaczęłam kupować różne serki patrząc uważnie na skład np. w takiej Jogobelli było więcej dodatków niż w serku Biedronkowym i tam najczęściej coś kupowałam, a czasem Monte itp. Zwykłych jogurtów owocowych do niedawna nie dawałam, chociaż to według mnie nie takie straszne zło, ale u maluchów podobnie jak Danonki nie są zalecane.

W temacie o nabiale i mleku modyfikowanym któraś mama poleciła serki Piątnicy. Naszukałam się tego, bo nie wszędzie mają ( u mnie w małym Tesco i Makro). To jest serek wiejski z takim dodatkowym kubeczkiem z musem owocowym jak np. w Fantazji. Próbowałam, smakuje dobrze, a w składzie nie ma absolutnie nic dodatkowego. Są Truskawkowe i brzoskwiniowe 150 g., strasznie sycące. Trochę inaczej wyglądające też z Piątnicy są w Biedronce, ale tam znalazłam np. syrop glukozowy. Kiedy będą świeże owoce kupię czysty serek wiejski i dorzucę.

Oprócz tego polecam jogurty Polskie Smaki, nie znalazłam żadnych świństw, a także twarożki owocowe (ok. 100g.), zapomniałam jakiej firmy, smakują jak jogurt, konsystencja serka homogenizowanego i też na etykietce brak dodatków.

Kiedy ostatnio była w hipermarkecie przeraziłam się w dziale z jogurtami: same Danio, Fantazje, Actimelki itp., nie było nic naprawdę wartościowego.

Pozdrawiam :)

Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 12:22 am przez Alla1987, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn mar 15, 2010 12:19 am 
Awatar użytkownika

Ja polecalam te serki z Piatnicy :) U nas są jeszcze z miodem i ananasem, ale mój synek lubi tylko te z truskawkami :)

Jak brakuje wam owocow, to polecam kupowac mrozone, sa drogie, ale starczaja na długo, bo dziecko wiele nie zje... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn mar 22, 2010 3:28 pm 
Awatar użytkownika

co do danonków to się zgodzę że to świństwo (chociaz moje od czasu do czasu zjada). ale co macie do Aktimeli to nie rozumiem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn mar 22, 2010 5:55 pm 

Alla1987 oto skład jogobellii, co w nim jest nie nie tak, oczywiście oprócz cukru :D
mleko, owoce, syrop glukozowo-fruktozowy, cukier, mleko zagęszczone odtłuszczone,
koncentrat soku z z buraków czerwonych, aromat, żywe kultury bakterii.

Rozejrzę się za tą Piątnicą i Polskimi Smakami.

s.aga czytałam, że actimel, ma takie same właściwości jak najzwyklejszy jogurt, tylko jest o wiele droższy i słodszy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn mar 22, 2010 6:01 pm 
Awatar użytkownika

MagdaJ pisze:
mleko, owoce, syrop glukozowo-fruktozowy, cukier, mleko zagęszczone odtłuszczone,
koncentrat soku z z buraków czerwonych, aromat, żywe kultury bakterii.

A to jogurt buraczany jest? :lol:

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]