Dzisiaj jest śr gru 13, 2017 7:19 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: sob lip 27, 2013 9:06 pm 
Awatar użytkownika

Bravogirl -dzięki testom przynajmniej się dowiem czy mam jeszcze cykle owulacyjne, bo wiesz, ja może już przekwitam :lol:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz lip 28, 2013 9:56 am 
Awatar użytkownika

Iwone - niestety dzięki testom owulacyjnym nie dowiesz się czy owulacja jest czy nie....jest tak dlatego ponieważ testy wykrywają jedynie pik lh. Owulacja wcale nie musi nastąpić pomimo tego że pik lh był....Jedyną metodą która może potwierdzić czy owulacja była jest monitoring lub ciąża. Natomiast pomocnicza jest temperatura - jeżeli po owu temperatura jest niska to wtedy można przypuszczać, że owu nie było, bo ciałko żółte nie pracuje. U mnie zdarzało się bardzo często, że pomimo prawidłowego piku lh owulacji jednak nie było w danym cyklu bo temperatury były niskie (możesz zerknąć na cykl przed ciążą - tam na 95% nie było owu).Ale jeżeli chce się wiedzieć na 100% to tylko monitoring....

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz lip 28, 2013 4:19 pm 
Awatar użytkownika

Witam
Moze rozwiejecie moje watpliwosci ??;)
mam 33 lata, 1 dziecko ( skonczylo roczek). Fajnie byloby miec drugie ALE
teraz nie wiem czy damy rade finansowo -pracuje tylko maz. Zas za 5 lat?( bo chce jak dziecko pojdzie do przedszkola isc do pracy ) majac powiedzmy 38 lat boje sie ze to za pozno
Nie wiem czy zdrowie pozwoli.Mowi sie ze nie chce sie juz wracac do pieluch.
I takw sumie nie wiem....isc za calego, i z koncem tego roku sie starac czy poczekac :roll:

Pozdrawiam wszystkie mamy

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz lip 28, 2013 4:45 pm 
Awatar użytkownika

Hope - wydaje mi się, że taką decyzję to musisz podjąć razem z mężem. Tutaj nikt trzeci raczej Wam nie poradzi jak byłoby najlepiej zrobić. Ja mam teraz 39 lat i jestem w ciąży i to jest moje 3 dziecko. Z reguły jeżeli ktoś miał kłopoty z poczęciem to stara się jak najszybciej o drugie, ale jeśli Wy nie macie kłopotów to można poczekać jakiś czas - ale tak jak pisałam musicie sami zdecydować. Odchowaj jeszcze trochę maluszka i pomyślcie co byłoby dla Waszej rodziny najlepsze. Ogólnie przyjmuje się, że płodność zaczyna spadać u kobiety po 35 roku życia. Pozdrawiam serdecznie :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn lip 29, 2013 12:17 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Hope ja też miałam taki dylemat, pierwsze dziecko urodziłam w wieku 30 lat, potem od razu nie chciałam mieć drugiego, potem jak już chciałam to sytuacja na to nie pozwalała, ale w końcu powiedziałam sobie, że do 35 lat będę się starać, potem już nie. I właśnie mam 35 i jestem w ciąży. Może wyznacz sobie jakiś termin, nie musi być teraz ani za 5 lat, może coś pomiędzy. My stwierdziliśmy, że pieniądze można mieć później a na dziecko będzie już za późno jak się "dorobimy". Musisz sama wiedzieć czy dacie radę czy nie.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn lip 29, 2013 8:00 pm 
Awatar użytkownika

dziekuje dziewczyny za rady

Agacia co racja to racja. Kase mozna miec i pozniej. A zdzieckiem nie wiadomo czy sie uda
Przemyslismy to

pozdrawiam :*

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt lip 30, 2013 8:40 am 
Awatar użytkownika

Bravogirl Dzięki za info. Trzy razy byłam w ciąży a ja nadal ciemna jestem i jeszcze dużo muszę się nauczyć :lol:

Hope Ja nie martwiłaby się tak bardzo wiekiem, bo coraz więcej kobiet decyduje się na późne macierzyństwo. Wydaje mi się, że gorzej jeśli jest to pierwsza ciąża w późniejszym wieku.
Wiadomo, że jeśli kobieta jest młodsza, to ma więcej siły i łatwiej jest jej po nieprzespanych nocach, ale wszystko można pogodzić jak się chce.
Jak wszystko w życiu ma swoje plusy i minusy. Zawsze jest jakieś za i przeciw.

Pierwsze dziecko urodziłam mając 23 lata, następne 12 lat później i teraz choć mam już 40+ próbuję znowu zostać mamą.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz sie 11, 2013 5:17 pm 
Awatar użytkownika

Witam dziewczynki!
To mój pierwszy wpis na tej stronie.Jestem mamą 2 córek w wieku 16 i 14 lat. Obecnie mam 35 lat i staramy się od miesiąca o synusia.W lipcu niestety nic nie wyszło ale to może też przez zmianę klimatu,bo byliśmy miesiąc w Polsce a mieszkamy w Norwegii.Mam wielką nadzieję,że w tym miesiącu się uda.Cykle mam w miare regularne więć @ powinnam miec 24 sierpnia i mam nadzieję,że jej nie dostanę :-) Pozdrawiam wszystkie starające się mamusie i tym którym już się udało.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sie 12, 2013 6:32 pm 
Awatar użytkownika

Nie ma tu już żadnych kobitek po 35 roku życia? Z chęcią bym popisała z kimś w moim wieku :-)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sie 12, 2013 7:07 pm 
Awatar użytkownika

maja35 Witaj!
Są tylko chyba jeszcze sezon urlopowy i się nie ujawniają :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sie 12, 2013 8:07 pm 
Awatar użytkownika

Właśnie przestudiowałam wszystkie posty od początku i widze,że ty Iwone jesteś tu od początku i długo już się staracie o maleństwo.Ja mam troszke mniej lat od ciebie,bo 35 ale też się martwie i wiem,że po 35 już jest ciężej zajść.Narazie jest drugi miesiąc jak się staramy więc jeszcze nie panikuje i podchodze spokojniej niż w pierwszym miesiącu,bo myślałam,że odrazu zaskocze i wyszukiwałam u siebie już róznych oznaków ciązy.Robiłam sobie też ostatnio podstawowe wyniki,krew mocz i badania na raka szyjki macicy i wyszly ok.Cytologia też ok.Dentysta zaliczony jedynie co to musze kontrolować raz do roku piersi bo mam duzo torbieli ale nic się z nimi nie dzieje i nie ma przeciwskazań do robienia dzidziusia.
Trzymam za nas kciuki,żebyśmy razem chodziły z brzuszkami. :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sie 12, 2013 8:56 pm 
Awatar użytkownika

Założyłam ten wątek i zaglądałam tu czasami, ale jak już kiedyś pisałam nie robiłam nic konkretnego w kierunku zajścia w ciążę. Dopiero od 2 cykli, a właściwie od ostatniego zabrałam się na poważnie. Niestety u mnie czas się kończy tzn. muszę mieć jeszcze czas i siłę żeby odchować dziecko, wiec nie mogę już dłużej zwlekać i zabrałam się na poważnie :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sie 13, 2013 8:49 pm 
Awatar użytkownika

Iwonepomyślałam sobie,że może byśmy skumaly nasze dzieci,to w przyszłości jakbyśmy się trzeciego dzieciątka nie doczekały,to mogłybyśmy razem wnuki bawić :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sie 14, 2013 8:58 am 
Awatar użytkownika

maja35 pisze:
Iwonepomyślałam sobie,że może byśmy skumaly nasze dzieci,to w przyszłości jakbyśmy się trzeciego dzieciątka nie doczekały,to mogłybyśmy razem wnuki bawić :D

Ja jestem za :D
Dziś mam rocznicę ślubu i mnie nie będzie. Jedziemy w góry :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sie 14, 2013 12:34 pm 
Awatar użytkownika

No to wszystkiego najlepszego wam zyczę a zwladzcza owocnych nocy :-) a ktora rocznice juz obchodzicie?

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]