Dzisiaj jest śr gru 13, 2017 7:12 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: ndz sty 25, 2009 10:14 pm 
Awatar użytkownika

Witajcie Mamusie, czy któreś z Was chodzą z Maleństwem na basen w Bydgoszczy?
Moja córeczka ma teraz 3mc, za jakiś miesiąc może dwa chciałabym z nia spróbować wodnych zabaw. Jaki polecacie? Co warto zabrać ze sobą? Jakie są koszty takiego wyjścia. I jeszcze może śmieszne pytanie ale czy te pampki do pływania naprawdę wszystko trzymają?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lut 05, 2009 1:39 pm 
Awatar użytkownika

Witaj !
Jeżeli chcesz chodzić z dzidziusiem na zajęcia prowadzone przez instruktora (ja polecam szczególnie na początek), to już zapisz maleństwo, bo oczekiwanie czasem jest długie. Ja chodzę z córeczką odkąd ta skończyła 5 miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Jeżeli dziecko kocha wodę, to jest to dla niego niesamowita frajda. Na dzień dzisiejszy mała nurkuje pod wodą (oczywiście trwa to góra 2 sekundy :D ) i zaczęła machać łapkami i nogami, w pływaczkach można to już nazwać pływaniem. potrafi też chwilę utrzymać się na wodzie na pleckach.

Nie wiem czy już tego nie robisz, ale warto przyzwyczajać dziecko do wody już podczas kąpieli. Polewać, bądź na początek chlapać po twarzy (oczywiście ostrożnie, bo 3 miesięczna dzidzia to jeszcze maleństwo). Taki mały dzidziuś ma jeszcze zaprogramowane automatyczne wstrzymywanie powietrza i fajnie, że już myślisz o basenie, bo będzie mu o wiele łatwiej przyzwyczaić się do wody.

Jeśli chodzi o pieluchy do pływania, to nam nigdy nie zdarzyło się, że by mała zrobiła kupkę :wink: Ogólnie to w tych pieluchach głownie chodzi o to, że nie chłoną wody i nie robią się ciężkie jak zwykłe pampersiki.

Na basen trzeba wziąć ręcznik, obuwie na zmianę, pieluszkę do pływania (ale nie koniecznie bo można kupić na miejscu), ja biorę jeszcze pieluchę flanelową, którą podkładam małej na przewijaku, no i zwykłą pieluchę na zmianę. Ja po powrocie z basenu kąpię małą więc nie biorę płynów do mycia i przyborów toaletowych (płuczemy ją tylko pod prysznicem), oliwek itp.
Warto też wziąć osobę towarzyszącą. To bardzo ułatwia sprawę.

My chodzimy na RADOŚĆ, ale na fordonie jest też basen dla dzieciaczków więc to kwestia wyboru.

Zapomniałam napisać o cenie. Karnet na 8 wejść kosztuje 240 zł. Jeśli kupuje się z wyprzedzeniem (czyli przed pierwszym wejściem to 220, jakoś tak). Można opuścić 2 zajęcia i odrobić je, bardzo się przydaje, bo z maluchami nigdy nic nie wiadomo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr lut 11, 2009 11:25 pm 
Awatar użytkownika

karoootka dziękuję bardzo za odpowiedź.
A czy można nie kupić karnetu, tylko wybrać się 1-2 razy, żeby zobaczyć jak Maleństwo zareaguję? Poczekamy aż wiosna się rozkręci i wtedy chcemy spróbować:)
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lut 12, 2009 4:35 pm 
Awatar użytkownika

Wiem, że na fordonie na pewno jest taka możliwość. Na tym basenie na który chodzimy chyba nie, ale proponuję zadzwonić i się dopytać :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 13, 2009 11:52 pm 
Awatar użytkownika

dziękuję :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 14, 2009 2:23 pm 
Awatar użytkownika

z maluszkiem na basen można tez chodzić w fordonie- jest basen dla maluchów przy przedszkolu BAJKA

cena karnetu to 240 zł za 10 wejść, zajęcia są raz w tygodniu 30 minut

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lut 16, 2009 12:35 pm 

W fordonie jest basen "Bajka" mozna isc jednorazowo znaczy nie kupując karnetu, pieluszki sa dostępne na miejscu kosztują okolo 2.50zł dziecko wchodzi za darmo do 3lat zycia a kazdy wchodzący z dzieckiem do wody dorosły 9 zł, jest to jednak cena bez instruktora.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sie 22, 2011 9:30 am 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

witam ponawiam pytanie a w srodmiesciu ktos wie gdzie mozna sie wybrac z malym dzieckiem na basen?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 01, 2012 1:00 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

a czy poza fordonem jest jakis basen na który można iśc z maluszkami?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sty 31, 2012 9:57 pm 

Tak jak pisała karootka- basen w przedszkolu RADOŚĆ na bartodziejach. Dojazd od Głowackiego.
Chodziłam tam z synkiem i córeczką, bardzo mile wspominam zajęcia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw mar 29, 2012 1:28 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

dzięki poszukam informacji o tym basenie i sie wybierzemy :)

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]