Dzisiaj jest ndz sie 19, 2018 8:05 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: czw mar 21, 2013 3:50 pm 

Ostatnio przeczytałam ciekawy artykuł nt rowerków biegowych.

A wracając do tematu to moje pociechy również posiadają taki. Każdy swój bo tak lubią na nich jeździć że chyba by się o nie pozabijały ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt mar 22, 2013 11:45 am 
Awatar użytkownika

obowiązkowo każdy ma swój! :)
nawet na spotkaniach towarzyskich.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz mar 24, 2013 6:17 pm 
Awatar użytkownika

ja będę odupowałam rowerek od koleżanki, najpierw mam go wziąść na przymiarkę ;) ale narazie czekamy na wiosnę, bo jak narazie to sanki :lol: 8) Ona ma ten najmniejszy rowerek, więc wydaje mi się, że będzie oki :) A że swój to wiadomo, starsza ma rower więc i mlodsza musi coś mnieć, inaczej będzie wojna ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz mar 24, 2013 10:55 pm 
Awatar użytkownika

my właśnie też mamy dwa, młodsza jeszcze nie dorosła, ale już ogląda rower. czeka na nią jeździk :) starsza już hula na biegówce. powoli się przesiada, dobrze, że jest taka opcja :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt maja 14, 2013 9:37 pm 
Awatar użytkownika

my właśnie zastanawiamy się nad rowerkiem biegowym dla naszego niespełna 2letniego malucha :)
wszystkie dzieci na osiedlu mają, wszyscy zachwalają. Ale czy naprawdę warto, za porządny jednak około 100-150 zł trzeba zapłacić...
Starszy biegowego nie miał, miał 3kołowy potem malutki dwukołowy z bocznymi kółkami i normalny z bocznymi a jak miał 4 latka i 4 miesiące to już na dwóch sam śmigał... i gdzie tu miejsce na ten biegowy ? :wink: :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt maja 14, 2013 10:03 pm 

Siaasia myślę, że warto, choć mój synek do tej pory nie nauczył się na nim porządnie jeździć ( i trac wiarę, że się nauczy). Tyle że u nas jest problem z wiotkością mięśni, z utrzymywaniem równowagi w ogóle, więc taki rowerek to dla mego syna duże wyzwanie. Jednak wciąż próbujemy...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw maja 30, 2013 10:10 pm 

Hejka Moja Emi już prawie wyrosła z biegowego ale nadal pomyka na nim że hej tak się rozpędza i nogi w górze, że mam ciarki czasem, ale już ma siedzonko na maksa i na 5 ur kupujemy jej dwukołowy ale od razu bez bocznych kółek i mam nadzieje, że bez kija się obędzie po 2 latach biegowego. A młodsza przejmie biegowy :D

Marzena Markowska jak najbardziej może mieć z tego powodu problem, ale myślę że ten rower w jego wypadku jest jeszcze lepszy niż 2 czy 4 kołowy. Bo na 2 może już sb w ogóle na razie nie poradzić, a na 4 nie będzie ćwiczył.

Ostatnio gdzieś przeczytałam, że to głupi wynalazek i najlepiej od razu na 2 koła wsadzić, ale niestety 2-3 latki nie są fizycznie na tyle silne żeby upchnąć rowerek i siebie na nim...i psychoruchowo nie jest gotowe, aby ogarnąć tyle czynności na raz, podobno ok 5 rż (oczywiście to umowna granica tak jak z siadaniem, chodzeniem itd.) dopiero są, a są dzieci że i 7-8 lat dopiero.

Poza tym widuje dzieci na 4 kołach z kijem i tata pcha, a dziecko siedzi nie pedałuje i tylko kieruje, zero ruchu to tak jak autka na akumulator...ja potrzebuję od urządzenia, żeby jakiejś aktywności fizycznej wymagało, to już lepiej iść na nogach pobiegać...
Albo na 2 kołach ale zasuwa jak na biegowym...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: sob cze 01, 2013 8:57 pm 

E-misia - ano właśnie byłoby najlepiej, gdyby się na nim nauczył, ale nie chce, zaraz się przewraca i schodzi z niego. Na czterokołowym pomyka od zeszłej jesieni, o dwukołowym jeszcze nie myślę. Niestety czterokołowy robi się za mały, myślę, czy nie kupić większego, ktory potem mogłabym zmienić na dwukołowy. Jednak muszę najpierw sprawdzić u kumpeli, czy poradzi sobie z naciskiem na pedały na tym większym...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: sob cze 15, 2013 8:47 am 
Awatar użytkownika

ja mogę z czystym sercem polecić rower biegowy....kupiłam taki za 99 zł......milli mally...czy jakoś tak...ma hamulec już....choć ja się zastanawiałam po co???????...ale czytając ten temat widzę że jest po co :wink: .........najpierw mały jeżdził troszkę po domu a teraz gania po dworzu jak szalony :P: dodam że za półtorej miesiąca skończy 2 lata dopiero.....rower na maksa zniżony ale jest o.k......................a i u nas dodatkową zachętą było to że starszaki jeżdziły na swoich a on za nimi na tym maleństwie 8) 8) 8) 8) 8) 8) teraz sam jeżdzi po podwórku :lol: :lol: :lol: :lol: także ja polecam :lol:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr cze 19, 2013 2:22 pm 

offtopując:
wiecie, że rowerki biegowe są powrotem do przeszłości?
zanim powstały rowery, to popularne były drezyny, które wyglądały jak rower, ale nie miały pedałów. korzystali z nich dorośli, a teraz dostosowano je do potrzeb dzieciaków :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sie 27, 2013 8:22 pm 
Awatar użytkownika

karolina nic nie szkodzi, że to powrót do przeszłości.
Najważniejsze, że zdecydowana większość dzieci je uwielbia.

Kupiliśmy rowerek naszemu 2-latkowi na początku lipca.
W II połowie sierpnia już się rozpędza, unosi nóżki do góry i jedzie - utrzymując ładnie równowagę.
Ale nie potrafi się na razie skupić na dłuższej jeździe. Pojeździ - i rzuca, zajmuje się innymi rzeczami.
Nie ma mowy o całym spacerze z rowerkiem.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sie 27, 2013 11:08 pm 
Awatar użytkownika

My mamy Firstbike http://firstbike.pl/produkt/firstbike-limited-blue/ wraz z elemementem obniżającym siodełko dla 2-latka. Patrząc na linki z rowerkami puky i ich ceny tym bardziej polecam Firstbike. Jest to rowerek dla dziecka od 2 do 5 r.ż., świetnie skonstruowany wymiarowo, zwinny, leciutki i fajnie wyprofilowany. Teraz ich ceny są bardziej przystępne, ja rok temu za pokazany na zdj egzemplarz płacilam 600 zł, teraz 490, a są modele za jeszcze niższe ceny. Z tańszych rowerków również bardzo fajne są drewniane. Mój synek poza domem nie rozstaje się ze swoim sprzetem :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt wrz 20, 2013 6:45 pm 
Awatar użytkownika

jak dla mnie 490 zł za taki rowerek to nie jest przystępna cena ....i na wyrost.....mój mały ma rower za 99 zł i śmiga aż miło////////jeżdził zanim skończył dwa lata

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn paź 14, 2013 6:00 pm 
Awatar użytkownika

A ja się doczekałam już dłuższych spacerów z rowerkiem. :wink:
Ja już nie pamiętam, ile dałam za nasz rowerek, ale coś miedzy 150 a 200zł.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw paź 17, 2013 5:22 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Też uważam te rowerki za świetne, doskonale wyrabiają równowagę i koordynację. Dodatkowo dziecko można nauczyć troszkę o zasadach ruchu drogowego - jak znalazł na przyszłość, jak zacznie jeździć samodzielnie na rowerze i już go się nie da na piechotę dopędzić :D

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]