Dzisiaj jest czw cze 21, 2018 8:11 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: sob maja 26, 2012 10:50 pm 
Awatar użytkownika

TAK, TAK i jeszczed raz tak dla rowerka biegowego. mój ma trzy latka i śmiga na takim właśnie biegowym rowerku. Zakup 100% trafiony. W wiek 3 latek - skończył w kwietniu jest jeszcze za mały na 2 kółka z dwoma dodatkowymi. Bardzo niżko mu było pedłować, chyba nawet nie bardzo łapał o co chodzi. Teraz trzeba tylko o kasku pamiętam bo potrafi się rozpędzić. i to na dwóch kółkach bo nóżki w górze trzyma. W przyszłym roku dostanie 2 kołowy.

Obrazek

tabeleczka kwietnióweczek viewtopic.php?f=29&t=60230

10 kwietnia - cc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz cze 24, 2012 10:09 pm 
Awatar użytkownika

Nasz Kuba jeździ na biegowym odkąd skończył dwa lata. Natomiast od miesiąca jeździ na dwukołowym z pedałami. Szybko pojął pedałowanie a i z równowagą nie było problemu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt cze 26, 2012 7:27 pm 

Hej
My mamy rowerek Puky - http://www.trybik.pl/rowerek-biegowy-pu ... -kiwi.html - uważam, że to cudowny wynalazek! Polecam i jeszcze raz polecam rowerki biegowe :) Ten nasz o tyle jest fajny, że ma ręczne hamulce - co prawda Filip jeszcze nie ma tyle siły, żeby porządnie go ścisnąć, ale ćwiczy pilnie.
Kask obowiązkowy. Niezłe prędkości można na tym osiągnąć ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr cze 27, 2012 10:44 am 
Awatar użytkownika

My mamy mniej więcej taki: http://allegro.pl/puky-lrm-laufrad-bieg ... 47619.html Mniej więcej, bo chyba nie dokładnie ten, ale nie mogę znaleźć konkretnego modelu - w każdym razie szukaliśmy niższego, bo córka takiego potrzebowała ze względu na wzrost... do samego rowerka nie mam zastrzeżeń, natomiast jest to spory wydatek i dobrze, jeśli rowerek biegowy można wypróbować wcześniej np. u znajomych i sprawdzić czy dziecko "łapie bakcyla" ;) nasze nie złapało ;) oczywiście rowerek bywał i bywa w użyciu, raczej sporadycznie, ale jest bez jakiś "ochów i achów" ;) podobnie jak hulajnoga, którą lubi, ale więcej jeździ po domu niż na dworze, bo samo wniesienie i wyniesienie dłużej by zajęło niż zabawa ;) :) cały czas mam nadzieję, że może druga córka chętniej podejdzie do tematu.... tak więc myślę, że nie ma większego znaczenia jaki to rowerek będzie, jeśli chodzi o model, ważne by dopasowany wielkością do dziecka - jedno będzie jeździło niemal non stop (znam takie przypadki), a drugie kilka razy się przejedzie i tyle... najlepiej mieć możliwość pożyczenia najpierw na kilka dni od kogoś i zbadania tematu ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr sie 01, 2012 5:17 pm 

Ja kupiłam tuptup też, jest ok i dodatkowo fajnie wygląda, ale byłam w weekend i jest teraz taki wybór tych rowerków, że naprawdę ciężko się zdecydować, czasem po prostu najniższa cena wygrywa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sie 16, 2012 9:57 pm 

Też mamy biegowy, nasz córka dostała go na 3 ur. ponieważ jest ze środka zimy więc mówię przez zimę i początek wiosny się oswoi a potem na dworze będzie śmigać. Na początku było och i ach rowerek wow! i po paru dniach odstawiony jak zabawka która się znudziła, wiosną zaczęliśmy wychodzić na dwór z nim i jakoś nie bardzo, bała się, chciała, żeby ją trzymać parę razy się odepchnęła a resztę trzeba było prowadzić, wkurzyłam się i postawiłam na klatce. Potem mąż się wziął i przyczepił jej kij i przytrzymywał ją, tak się rozbrykała, że teraz to się muszę drzeć "stój, hamuj" ;) Więc polecam, myślę że na przyszłe lato kupimy już normalny a ten odziedziczy siostra ;)
Podobny mamy do tego puky ale tańszy ;) Hudora :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sie 18, 2012 9:10 pm 

E-misia też mamy hudorę i mój synio w końcu na tyle urósł, że dotyka stopami ziemi, więc zaczynamy od poniedziałku naukę... Poki co Osi nie jest fanem rowerków z pedałami, więc może biegowy mu podpasuje

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr wrz 12, 2012 8:35 pm 

Tak bo on z tych wiekszych i jak Emi dostala a jest sporym dzieckiem to miala na max obnizone siodelko i bylo tak akurat, teraz ma juz podwyzszone :) Jaki macie z hamulcem i stopka jak hulajnoga. Moja teraz jak sie rozpedza albo z gorki to daj na to nogi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr wrz 19, 2012 9:54 am 
Awatar użytkownika

witam Mamusie;)
My kupiliśmy taki rowerek (w czerwcu) dla Maksia. Na poczatku nie chciał na nim jeździć. Cyprusiowi przypasował:) pomykał tak na nim miesiąc a później od razu wsiadł na rower starszego kuzyna i jechał!!! Nie było żadnego powadzenia synka z kijkiem wmontowanym w rower ani nic z tych rzeczy. Po prostu wsiadł i zaczął pedałować. Teraz Cypryś ma normlny 2-kołowy rower jak przystalo na dużego chłopca a Maksiu używa biegowego. Śmiga na nim więc pewnie na wiosnę przesiądzie się na rower brata;)

Polecam jak najbardziej! My mamy bardzo lekki plastikowo-jakiś tam;) Zakupiony w sklepie rowerowym.
Dodam że moje Misie miały wcześniej rowerki z pomocniczymi kółkami bocznymi więc naukę pedałowania przeszły;)

Nasz Spokey Mite
http://www.athleticsport.pl/product,pl, ... elony.html

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw sty 31, 2013 8:11 pm 

Rowerek biegowy to bardzo fajna sprawa. Uczy utrzymywania równowagi i przygotowuję do przesiadki na klasyczny rower. Świetna alternatywa dla pojazdów trójkołowych oraz rowerków z bocznymi kółkami.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt lut 19, 2013 6:45 pm 

Rowerek biegowy to bardzo fajna sprawa. Uczy utrzymywania równowagi i przygotowuję do przesiadki na klasyczny rower. Świetna alternatywa dla pojazdów trójkołowych oraz rowerków z bocznymi kółkami.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn mar 18, 2013 11:05 am 
Awatar użytkownika

a od jakiego wieku jest dobry? czy nie spełna 2 latka to nie za mało? dodam że moja Tyśka jest wysoka, już wygląda na 2 latka

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn mar 18, 2013 4:03 pm 
Awatar użytkownika

Skoro wysoka, to powinna ogarnąć. Bo problemem może być najwyżej rozmiar właśnie.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn mar 18, 2013 11:05 pm 

Dadzi są różne rowerki biegowe, te najni ższe dl;a dwulatków właśnie.Kumpela ma, bardzo fajny, niziutki i jej synek przed 2drugimi urodzinami już na nim pomykał. Ja kupiłam swemu 2,5 latkow na allegro i niestety długo był za wysoki. Teraz jest dobry, próbujemy ćwiczyć jazdę po domu, ale niestety kłopoty z równowagą są duże. Może lepiej pójdzie na podwórku jak będzie wiosna( tylko nie wiem, czy będzie chciał, skoro jesienią nauczył się jeździć na tym z bocznymi kółkami).W każym razie to naprawdę dobre ćwiczenie dla dzieci, dla rodzicow też :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt mar 19, 2013 10:51 pm 
Awatar użytkownika

dobrze jeśli jakieś zaprzyjaźnione dziecko ma i nasz malec może się przymierzyć. u nas tak było z takim jeździkiem a potem z biegówką. mamy puky. jest super, choć starsza jeszcze lekko kuleje, ale za pewne się rozjeździ.. i niestety - tania impreza to to nie jest, ale na pewno bardzo bobrze wpływa na rozwój ruchowy.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]