Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 9:18 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: czw lut 28, 2008 3:59 pm 
Awatar użytkownika

dziewczyny ale cięzko mi jest z tym jedzeniem--dzis byłam w markecie-i tylko popatrzyłam na sery :cry: .
ani naleśników :cry: ,ani kawy zbożowej z mlekiem :cry: ,okropnie ciężko.-bo ja uwielbiam tego typu jedzenie :evil: :cry:

a macie jakąś tabelkę co można jeść -czy jakis link do strony z taką tabelką :?: .

ja znalazłam tylko przepis na mleko.
podam przykład:
Mleko Owsiane
1 1/2 szkl. wody
1/4 szkl. miodu
1/2 szkl. płatków owsianych
1/2 szkl. wiórek kokosowych
1/2 łyżeczki soli
Wykonanie:
wszystkie składniki gotować przez 20 minut często mieszając, a następnie zmiksować do konsystencji śmietany. Dodać jeszcze 2 szklanki wody i dobrze wymieszać. Można wyklarować mleko, przecedzając je przez drobne sito lub gazę.

jest jeszcze ryżowe,jaglane kukurydziane oraz sojowe--tylko chęci do zrobienie brak

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn mar 03, 2008 10:14 am 
Awatar użytkownika

Witajcie,
odzywam się dopiero teraz, bo byłam u rodziców. Byłysmy u alergologa. Nakazała nie jeść nawet ryb, wołowiny i nie tylko kurzych jajek, ale samych kurczaków również. Przez te dwa tygodnie diety schudłam 4 kg! Dzidzi przepisała Triderm, a w drugim tygodniu Elidel. Po 4 dniach tridermu przeszło jej i znikło wszystko z polisiów i kolanek. Niestety dzisiaj o zgrozo pojawiły się nowe krostki, ale to pewnie wynik "cudownych" ciasteczek ,które miały być bez mleka i jajek, a chyba ich jednak tam nakładziono.
W środę wizyta kontrolna i pewnie mnie za te ciasetczka ochrzani, ale przynajmniej wiem, że to one zawiniły.
Ogólnie dieta jest straszna, jesem stale głodna i czuję się, jakbym jadła codziennie watę i popijała wodą..
Dzidzia niestety ma kupki bardzo rzadkie, niekiedy zdarzają się wodniste i nie wiem, co to jest.. Ale są żółte, czy wiecie może dlaczego mają taką konsystencję? Robi tak 3 kupki na dzień. Przy tym puszcza bączki, a kupki strzelają. Co to może być?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr mar 05, 2008 12:55 pm 
Awatar użytkownika

witam,dziś byliśmy u lekarza--a więc to na pewno jest skaza białkowa--od dzisiaj zero nabiału,czekolady,jaj jogurtów i wiele innych rzecz--może schudnę :wink: :D

przepisano nam masci emolium,elosone mam nadzieję że pomogą :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr mar 05, 2008 6:33 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

jak myślicie, jeśli Dominike nie uczula brzoskwinia, to czy morela może uczulać?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt mar 14, 2008 7:14 pm 
Awatar użytkownika

ewciableble ryzowe mozna tez kupic, jak sie nie chce robic...

ignisfatuus pisze:
Przez te dwa tygodnie diety schudłam 4 kg!

Masz chociaz pozytywne strony diety..na mnie nawet to nie dziala, a tez juz nic nie jem :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt mar 14, 2008 7:38 pm 
Awatar użytkownika

dzisiaj zjadlam w ramach bezsilnego PROTESTU z dziesiec obwarzankow, czego juz niedlugo pewnie pozaluje...:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt mar 14, 2008 7:42 pm 
Awatar użytkownika

eee przeciez masz jeszcze wiatraczki z ciastek...nie maja nic uczulajacego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob mar 15, 2008 9:48 am 
Awatar użytkownika

jadlam wiatraczki i byly krostki:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt mar 18, 2008 7:48 pm 
Awatar użytkownika

Gdzie mozna kupic mleko ryzowe?

Tu dziewczyny pisały ze pija bebilon albo nutramigen dla alergików, spróbowalam ten nutramigen, nie dziwię sie juz ze mala tego nie chce pić, ohydne to jest.
Dobrze, ze mam jeszcze NAN...no, ale moze jakies przetwory z nlekiem da sie z tym wypic, ale to gorzkie bleee

Majce krostki sie zmniejszyły, chcociaż wciaz sie pojawiaja, ale tylko na buzi jak odstawiłam nabiał, natomiast kupy czasem robi paskudne takie z glutem śmierdzace i zastanawiam sie moze to alergia na gluten? nie celiaklia tylko taka alergia co przechodzi po oresie dzieciecym, hę?

Podobno w wętdlinach jest serwatka, wiec ja sie serio nie chce jesc nabiały to nalezy odstawic tez wędliny i samemyu piec ...męka, schudłam 18 kg od porodu ( Maja ma 2 miesiace niecale), ostatnie 2-3 tyg 3,5 kg -jedyny plus.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr mar 19, 2008 12:03 pm 
Awatar użytkownika

To ja mam jakies niebywale szczescie..moge jesc wiatraczki, wedliny, kure, soje...a jak i nic nie jadlam to tez bywaly krostki...male i znikaly ale byly...kolezanki syn jest na nutramigenie i tez mu krostki wyskakuja, a niby juz nie powinny - i nie potowki, tylko najzwyklejsze skazowe jak mial wczesniej...nigdy nie wiesz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt mar 21, 2008 8:38 am 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

coś temat pada ;)

co do mleka ryżowego to, szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takim :oops: :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt mar 21, 2008 2:37 pm 
Awatar użytkownika

Mika bo w PL jest niepopularne i pewnie drogie :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr mar 26, 2008 6:50 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

pewnie tak :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz maja 11, 2008 8:14 pm 
Awatar użytkownika

Czesc dziewczyny!
Jestem na tym watku pierwszy raz i z gory mam pytanko. Nie wiem czy zagladaja tu jeszcze dziewczyny, ktore odczulaly dzieciaczki aparatem Bicom. Czytam Wasz watek od poczatku ale jestem dopiero na dwudziestej stronie i nie moge sie juz doczekac waszych relacji z odczulania. Jestem ciekawa czy ten aparat trafnie zdiagnozowal alergeny i czy odczulanie dalo efekty.
Ja jestem przerazona bo moje dzieciatko oprocz wysypki a raczej czerwonych, szorstkich plam na buzce, glowce i za uszkami ma bardzo sluzowate stolce a wczoraj w nocy pojawily sie smozki krwi. Te zmiany na skorze pierwszy raz pojawily sie jak mial 6 tyg i stale sie zaostrzaja. Oczywiscie nie jem nabialu pod zadna postacia i trzymam scisla diete a poprawy nie widac. Zmartwila mnie ta krew bardzo i od razu chcialabym jechac wykryc te alergeny jezeli oczywiscie to jest alergia. Pediatra tak sadzi i na razie przepisal malemu Zyrtec i to 2xdziennie po osiem kropel. Dalam mu je tylko 3 razy i po 5 kropel bo wyczytalam ze tak malemu dziecku nie nalezy podawac Zyrtecu.
Juz sama nie wiem co mam robic!!!!! Poradzcie prosze!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz maja 11, 2008 9:49 pm 

Ja robilam badania bicomem i wyszlo uczulenie na laktoze, cielecine i wolowine.
Sprawdzilo sie, ale malej nie odczulalam juz bicomem.
Ani w ogole nie odczulalam, unikamy tych produktow.

Mimo iz niepilam mleka (jak ja karmilam) i nie jadlam nabialu to uczulenie nadal wystepowalo, gdy ostawilam mala od piersi (karmilam 7 miesiecy) uczulenie zeszlo.
Ponoc w mleku matki tez jest laktoza.
Nie wiem czy odstawienie malej od piersi mialo jakis zwiazek z ta laktoza i uczuleniem, ale jej przeszlo.
Przeszlismy na nutramigen i nadal na nim jestesmy.
Jeszcze przez 4 miechy ma byc na nutramigenie potem mamy przesc na mleko HA i obserowac.

Czasem podaje jej cos zakazanego i uczulenie raz wychodzi a raz nie.
Ale teraz jak jej uczulenie wychodzi to jest albo na karku albo na nadgarstkach czasem ma tylko czewone poliki.
Zaobserwowalam tez ze ma uczulenie na cytrusy i pomidora.
Tego bicom nie wykazal.

U nas ani sluzu ani krwi w kupce nie bylo.
Pod tym wzgledem nic nie wiem.

Ale wiem, ze alergeny z organizmy dosc dlugo sie utrzymuja nawet do 2 miesiecy takze zycze powodzenia.

Mojej malej tez przepisali Zyrtec ale ja podawalam jej fenistil w kroplach ponoc jest lzejszy.

Zycze zdrowka

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]