Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 10:05 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 110  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pn lut 11, 2008 4:12 pm 
Awatar użytkownika

Wybieram się do alergologa, nie ma mocnych na to paskudztwo. Poza tym chyba zrobię te posiewy z kupki i wymaz z gardziołka. Mała bierze codziennie wodę koperkową na kolki, czy po tym kupa może być zielona? Poza tym nie pojawiają się już w niej grudki, a wcześniej były, czy to normalne? Teraz to jest jedna maź :shock: Jedyne pocieszenie, jak któraś z Was napisała, że kilogramy będą leciały;) W maju biorę ślub, a na razie 80 na karku :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lut 11, 2008 4:23 pm 

ignisfatuusDaj znać co tam powiedział alergolog.
Jakoś nie wydaje mi się, żeby od wody koperkowej kupka była zielona, ja ją stosowałam u mojej Wiktorki, ale u mnie nic takiego nie zaobserwowałam. A poza tym u mnie ta woda się na kolki sie nie sprawdziła. Polecam bardzo BOBOTIC na kolki, na różnych forach był zachwalany i u mnie zadziałał w 100%, od tamtej pory nie ma kolek.
Co do kilogramów, to u mnie 10,5kg mniej niż przed ciążą i ciągle chudne, nie tak szybko jak wcześniej, ale chudne.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lut 11, 2008 5:05 pm 
Awatar użytkownika

Joaskad zazdroszczę, mi waga nie drgnęła od porodu:(. Wczoraj łyknęłam mleka w ślepej nadziei, że małej już się nie nic nie pojawi. Jak napisałam i jak się okazało - w ślepej :|

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lut 11, 2008 6:23 pm 
Awatar użytkownika

Mi tez waga stoi...a na diecie juz od ponad miesiaca :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lut 11, 2008 8:03 pm 

Mi tez stala niestety :cry:
Potem mi spadla ladnie na diecie ale jak przestalam karmic to uderzyla na maxa do gury :x
Teraz jestem na diecie i walcze z kg ;-)

Moja niunie ogolnie nie wysypuje, ale zauwazylam, ze wystepuja jej pojedyncze chrosktki na posiadlach i powyzej oraz czerwone poliki po zjedzeniu czegos zakazanego :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 12, 2008 10:31 am 

Mi tak szybko spadły kg, bo moje dziecko nie było Aniołkiem, ciągłe noszenie na rękach, prowadzenie domu i ta dieta. Jak pomyślałam, że mam po raz setny zjeść chlebek ryżowy ze schabem lub dżemem z czarnej porzeczki to od razu przechodziła mi ochota na jedzenie. Przy tym zero słodyczy, chipsów :x , zwykłego chleba, majonezu, mącznych rzeczy (np. pierogów :x ) itp. I poszło :D Ale mam nadzieje, że nie pójdą w górę, jak u Mony :?
W ogóle moją Małą jakoś mniej wysypuje, jem wszystko, oprócz produktów, które zawierają chociaż śladowe ilości mleka lub jajek. Muszę zrobić próbę prowokacyjną (zalecenie pediatry i alergologa) i zjeść trochę jogurtu, ale sie jakoś boję :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 12, 2008 11:33 am 
Awatar użytkownika

A ja chyba przejdę załamkę.Odkryłam, że dzidzia ma krostki pod bródką i na zgięciach kolanowych. Czyli co? Cała dieta w łeb?
Ogólnie sama się źle czuję, bolą mnie kości w całym ciele, chociaż łykam to wapno i jeszcze Prenatal.
Joaskad po jakim czasie od wprowadzenia diety alergolog Ci kazał zrobić prowokacyjny?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 12, 2008 1:30 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

my pierwszą prowokacje zrobiliśmy w 7miesiącu... (mała ma skaze od 2miesiąca).. ale wtedy niestety okazało się że nadal skaza jest :( i jakoś w najbliższym czasie znów będziemy próbować podać jgurt

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 12, 2008 2:11 pm 

A u nas jest dziwnie.
Bo po smietanie 12% jej nie wysypie ale juz po kremowce 30% tak.
Dalam jej troche mleka zwyklego i jej nie wysypalo to samo po twarozku, ale jak dalam troche jogurtu to miala czerwone poliki.
Nie wiem czy to zalezy od dnia czy od czego.
Dziwne to jest no ale od czasu doc zasu jej daje bo trzeba probowac ;-)
Na szczescie to nie jest taka wysypka jak kiedys, tylko czerwone poliki i ostatni zobaczylam krosteczki na posladkach i powyzej (wczoraj) dzis juz nie ma.
Czasem ma czerwona cipke, ale to po jakims syropku jak odstawiam to odrazu znika.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 12, 2008 3:53 pm 

ignisfatuusAlergolog kazała mi zrobić tę prowokację jak tylko zniknie wysypka, aby się upewnić czy to na penwo mleko ją uczula. Chcę spróbować czy ją żółtko uczula, ale nie mogę się jakoś zebrać :? . Na razie trzymaj dietę, musisz poczekać 2-3 tygodnie, bo alergeny długo się utrzymują w organizmie.
ignisfatuusMusisz uważać też po szczepieniach, bo moją Wiki po nich bardzo, ale to bardzo wysypywało :cry: .
Mona Smiesznie, że po mleku ją nie wysypało, a po jogurcie tak. Niby mleko silniej uczula niż jogurt.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 12, 2008 4:46 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

mona no właśnie, dziwne to że po jednym ją wysypuje a po innym nie :roll: :roll: a może tu chodzi o date upływu ważności jogurtu? słyszałam że jogurty im bliżej końca daty ważności tym mniej uczulają

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 16, 2008 5:43 pm 
Awatar użytkownika

Powiem tak: mała miała szczepienie w 8 tygodniu, te wszystkie tężce itp, wiecie. Teraz jest już chyba jeśli się nie mylę 10 lub 11 tydzień, a wysypka jest i się nasila. Czy to od szczepienia?
Nabiału już wcale nie jem, nawet na leki uważam, a jej to nie znika, wygląda okropnie, obejmuje już czółko 0- tam jest na razie w postaci kaszki, na brwiach mała się już drapie, no co to jest za cholerstwo, alergolog umówiony dopiero na środę, bo wcześniej były problemy. Napiszę co orzekł.
Wyczytałam na sudocremie, że daje się go na zmiany zapalne, może nim posmarować? A może oliwą z oliwek? Niestety nie mam żadnej maści. Diprobase to parafina i wazelina, więc próbowałam zwykłą parafiną i nie schodzi.
Co to jest?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 16, 2008 6:01 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

ignisfatuus a może to wina proszku? a może kosmetyków? a może ubrań?? ubranka najlepiej żeby były 100% bawełna ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 16, 2008 8:47 pm 
Awatar użytkownika

mika85 właśnie dziś to samo powiedziała moja mama - że może proszek do prania jest winny - choć to lovela i nie powinien uczulać, no ale małe dzieci może uczulać wsio.
Ubranka będziemy prać mydełkiem, a póki co czekamy na wizytę u alergologa.
A czy może to być nietolerancja laktozy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 16, 2008 9:57 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

niektóre dzieci uczula Lovela.. a używasz proszka czy płynu do prania? bo mnie np pediatra powiedział że proszki częściej uczulają niż płyny.. bo plyny są delikatniejsze. No i oczywiście że może to być uczulenie na laktoze.. tak samo jak na każdą inną rzecz :)

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 110  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]