Dzisiaj jest pt paź 19, 2018 5:36 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: czw mar 10, 2011 9:41 am 

Awantura, dokładnie - Jasiek w nocy je 10 minut i jest najedzony na 3 godziny - spi smacznie. w dzien jest gorzej, bo potrafi po 20 minut z jednego cyca, potem za 15 minut to samo z drugiego, potem za 20 minut chce znowu, ale sie wkurza, bo nie ma tyle ile chce, wiec daje mu sztuczne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw mar 10, 2011 5:56 pm 
Awatar użytkownika

Czyli mój synio ssał prawidłowo :D Bardzo szybko się najadał i cycek smoczkiem nie został :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz sty 05, 2014 4:08 pm 

Witam!!!
Karmię piersią 2,5 m-ca i nie wiem dlaczego, ale zrobił mi się zastój :-( Karmię mniej więcej co 2 godziny, bo moje dziecko przechodzi skok rozwojowy. W nocy natomiast karmię 2 razy bo Mały śpi i przesypia ok 6 godz ciągiem - jak zbliża się 6 godzin od ostatniego karmienia to Go wybudzam. Nie wiem więc skąd ten zastój. Stosuje ciepłe okłady przed karmieniem, a po karmieniu przykładam kapustę. Czy są może jeszcze jakieś sposoby na zastój? Czemu w ogóle się pojawił?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sty 15, 2014 10:50 am 
Awatar użytkownika

Najczęstszą przyczyną zastoju pokarmu jest niestety złe ssanie, co nie pozwala na odprowadzenie wiekszej ilosci mleka z piersi. Jesli dziecko chwyta sama brodawkę bez otoczki wtedy ssie płycej i zjada mniej mleczka.
Nieprawidłowe ssanie może być spowdowane podawaniem smoczka, który takze moze zaburzyć odruch ssania.

Robisz wszystko co powinnaś.
Ja także miałam nawał pokarmu po 6 tygodniach, bo malutka potrzebowała wiecej mleczka, robiły mi sie bolesne guzy.
Jedyne co robiłam to po karmieniu sciagałam mleczko laktatorem. Po kilku dniach wszystko sie unormowało.

Pozdrawiam serdecznie!

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr lut 17, 2016 4:07 pm 
Awatar użytkownika

Czesc Awantura. Moze sie poradze skoro proponujesz pomoc laktacyjna :)

Ja przy pierwszym dziecku marzyłam o karmieniu piersią i połowicznie mi się udało. Problem był taki że przystawiono mi małego po ok 10 h (miałam cesarkę i teraz też będę mieć). I do tego mam jak się wtedy okazało wklęsłe brodawki. Po przystawieniu zaczęły krwawić, i jescze nic nie leciało. Nawet przyszedł doradca laktacyjny i powiedział że nie wiadomo czy będę mieć mleko. Ale ja walczyłam też za pomocą położnej i za pomocą przyssawek do piersi jakoś karmiłam ale niezbyt długo. Trzeba było dokarmiać, i ten ból straszny przy karmieniu ja ryczałam i karmiłam.

Co zrobić żeby tym razem poszło lepiej? Czy dziecko przystawić od razu do piersi z nakładką silikonową? Zeby nie poraniło piersi od razu?

pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr lut 17, 2016 5:02 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Jannua koleżanka logowala sie ostatnio w 2013 r nie wiem czy Ci odpowie. Najlepiej bys przy przyjeciu do szpitala o tym powiedziala.Ze zalezy Ci na karmieniu i jesli to mozliwe to by polozna pomogla w tej sprawie. Moze dostaniesz dziecko szybciej. Oczywiscie mozesz miec ze soba nakladki, jak bedzie bolalo to ich wtedy uzyc. Powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]