Dzisiaj jest pt paź 19, 2018 5:53 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pn maja 10, 2010 3:33 pm 
Awatar użytkownika

Rozmawiałam z położną, z pediatrą i dzwoniłam do poradni i nikt nie jest mi w stanie pomóc. Czy was też bolą, pieką sutki przy odciąganiu? Są zaczerwienione i maja takie białe kropki i kreseczki jak by były popękane.

Zrobiłam tak jak koleżanka radziła szybko schłodzić i do lodówki, wyjęłam i włożyłam od razu do podgrzewacza grzało się chyba 15 minut potem zostawiłam żeby się trochę schłodziło żeby zobaczyć jaka reakcja, i nie śmierdziało ale zaczynało smakować źle. Może będę tak robić.

A może to jej ślina jest taka toksyczna?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn maja 10, 2010 3:50 pm 
Awatar użytkownika

Z tą toksycznością to przesada :lol:

W każdym razie... owszem ludzka ślina zawiera bakterie, dziecięca również. Dlatego właśnie nie przechowuje się niedojedzonych resztek mleka, bo ślina, która dostaje się przez smoka do wnętrza butelki zawiera bakterie i mleko się psuje. Ale to nie działa tak błyskawicznie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn maja 10, 2010 11:12 pm 
Awatar użytkownika

tut biedactwo... masz najprawdopodobniej popękane brodawki... współczuję, też to przechodziłam...
Wybierz się do lekarza, bo może będzie trzeba podgoić jakąś maścią; a na pewno nie podrażniaj (miękki stanik albo bez, a najlepiej jak tylko masz okazję topless pochodzić, bo wtedy najszybciej sie wygoją.
Współczuję i trzymaj się :-{:

i na zawsze w naszych sercach: nasz Aniołek - [*] ok. 14 t.c. - 05.2007 [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 11, 2010 9:04 am 
Moderator
Awatar użytkownika

tut spróbuj maści Bepanthen, 5%, krem, 30 g około 13 zł mi pomogła na popękane brodawki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 11, 2010 11:08 am 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

No to ja polece Lansinoh Lanolin- czysta lanolina w masci, nie raz uratowala mi sutki, do dostania na allegro.
A co to mi sie za znaczek pojawil - przyjaciel forum?

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 11, 2010 11:17 am 
Awatar użytkownika

Agoos http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=40798

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr maja 12, 2010 2:14 pm 
Awatar użytkownika

Mam taki krem z AA, ale tam jest napisane że tylko 2 razy smarować, smaruje ale mało pomaga. Pieką dalej. Może mam źle lejek dobrany? Strasznie mi ten laktator sutki wyciąga tak na 1,5 cm i też troszkę otoczki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz maja 16, 2010 11:57 pm 
Awatar użytkownika

Nic z tego mleka nie będzie psuje się nawet po odciągnięciu po 15 minutach. Jestem załamana. I do tego strasznie mnie kują sutki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 25, 2010 2:33 pm 
Awatar użytkownika

Mam takie pytanie do tych mam które zaprzestały karmienia po 6 miesiącach, czy mleko samo zanikło czy brałyście coś na zatrzymanie. Czy jest tu jakaś mam która przestała karmić po 3 miesiącach?
Nie wiem co robić czy odciągać jeszcze przez 2 miesiące i może tego mleka mniej będzie, czy stopniowo rzadziej odciągać czy wziąć leki? Jedna pani ginekolog powiedziała mi że będzie ciężko teraz to zatrzymać, więc już nie wiem co robić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 25, 2010 2:57 pm 
Awatar użytkownika

Organizm jest całkiem sprytny. Nie trzeba za bardzo ingerować w to. Pokarm powinien zanikać. Sama zobaczysz, jak jest u Ciebie. Jak piersi będą ciągnąć, boleć, nabrzmiewać, to odciągaj trochę i coraz rzadziej. Możesz pić zioła zatrzymujące laktację - np. szałwię.

Osobiście nie miałam żadnych problemów z zatrzymaniem laktacji. Samo się działo. Ale zapewne też dlatego, że karmiłam... tyle że coraz rzadziej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr maja 26, 2010 3:21 pm 
Awatar użytkownika

No tak coraz rzadziej. Nabawiłam się zapalenia piersi przez niedokładnie odciągnięcie albo przez długą przerwę w odciąganiu. Wzięłam dziś bromergon ale czuje się po nim fatalnie, rano zwymiotowałam nie wiem przez to czy na czczo wzięłam czy dlatego że takie ma skutki. Kupiłam szałwię będę pić i odciągać coraz rzadziej, tylko w prawej piersi robią mi się takie grudki i boje się żeby w przyszłości nie było powikłań.
Miałam też robiony posiew z piersi i wyszło że mam paciorkowce, ponoć nie ma to wpływu na smak mleka, ale wyczytałam gdzieś że to one są odpowiedzialne za kwaśnienie w zwykłym mleku więc może w ludzkim również.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr maja 26, 2010 3:43 pm 
Awatar użytkownika

Grudki masuj pod prysznicem/w kąpieli.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr lis 14, 2012 8:40 pm 

Podnosze temat..
Czy sa tu mamy ktore karmia swoim mlekiem z butelki?
Ja karmie tak moja malutka od konca pazdziernika... jak dla mnie sporo plusow (oczywiscie ze karmienie bezposrednio z piersi jest najwygodniejsze, ale czasem sie nie da..).. a dla Was?

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lis 16, 2012 11:07 am 

hej dawno mnie nie było
czassami się zdaży odciągam jak gdzieś jade dokarmiaja małą moim mlekiem ale z butli

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lis 16, 2012 12:40 pm 

basiek zajrzyj do nas wrzesniowek! Bo dawno Cie u nas nie bylo :)

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]