Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 1:40 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Wiadomość: pt cze 06, 2014 7:25 pm 

Witajcie
U nas "sprawa świeża" i ciąża wczesna była, bardzo.
Mimo wszystko po ataku który mi towarzyszył podczas tego wydarzenia, zdalam sobie sprawę, że to była jakaś zmiana w moim organizmie. Nie wiem, czy są tu pozytywne strony, po tak długim czasie starań i stresu nagle bum i nie ma. Ale jedna rzecz to to, że zaszłam...

Tam, gdzie zaczyna się rodzina, miłość nigdy się nie kończy

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: sob cze 21, 2014 11:37 am 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

tasta121 - oczywiscie, ze dwurozna macica nie zawsze idzie w parze z niewydolnoscia szyjki ale jednak czesto tak bywa wystarczy poczytac w necie i pelno o tym inforamacji. Duzo zalezy jak duza jest wada jesli jest mala to raczej w ciazy problemow nie bedzie.
Macica dwurożna to wada wrodzona macicy, która dotyczy ok. 0.4-0.5% populacji kobiet. Charakteryzuje się nieprawidłową budową wewnętrznej jamy macicy i zewnętrznego trzonu macicy. W budowie zewnętrznej macicy wyodrębnia się dwa oddzielne, wydatne rogi, co objawia się wgłębieniem na powierzchni zewnętrznej macicy powyżej centymetra. Natomiast jama macicy jest podzielona na dwie części na odcinku co najmniej 15 mm (wtedy jama macicy przybiera kształt litery W).

Wyróżnia się dwie postacie macicy dwurożnej: całkowitą - z dwiema szyjkami, oraz częściową - z jedną szyjką.

Macica dwurożna:

nie stanowi problemu w zajściu w ciążę oraz jej donoszeniu, pod warunkiem, że wada jest niewielka. Gdy wada jest większa, może być przyczyną poronień oraz przedwczesnych porodów;
w celu diagnozy stosuje się laparoskopię z histeroskopią;
zwykle przeprowadza się leczenie operacyjne;

"Zazwyczaj macica dwurożna nie daje kobiecie żadnych podstaw do niepokoju, ponieważ jej występowanie jest bezobjawowe. W przypadku ciąży może mieć związek z niewydolnością szyjki macicy, dlatego warto byłoby, aby kobieta była pod stałą kontrolą lekarza. W przypadku stwierdzenia macicy dwurożnej i niewydolności szyjki macicy, konieczne dla utrzymania ciąży staje się założenie szwu na szyjkę."

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sie 26, 2014 9:17 am 
Awatar użytkownika

Nie kazdy przypadek jest taki sam wiec nie nalezy wrzucac wszystkiego do jednego wora.
Ja pogodzilam sie ze strata w 7tc bo wytlumaczylam sobie ze widac poszlo cos nie tak, zarodek nie byl na tyle silny zeby sie utrzymac...widac i tak by nie przetrwal a przeciez chcemy miec zdrowe dzieci prawda? To byla poztytwna strona poronienia. Bylo mi ciezko bo staralismy sie juz troche ale widac tak musialo byc.
Natomiast jesli mowa o stracie w pozniejszej ciazy jak w Twoim przypadku madziarek to juz bym nie potrafila znalezc pozytywnych stron dlatego jesli mialo sie stac to ciesze sie ze we wczesnym etapie a nie pozniej.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]