Dzisiaj jest ndz paź 22, 2017 6:33 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: wt sie 18, 2015 9:23 am 

Witam

Mam taki dylemacik :D

Zaczne od poczatku :)

Mam 30 lat , mam corke 6 lat ma, psa ktory ma 6 miesiecy i meza. ( maz na koncu hehe)
I wszystko fajnie gra nie ma problemow. Ale zaczynam myslec o drugim dziecku. I tu ten problem bo jak to wszystko ogarnac na raz dwoje dzieci meza i psa :D

Bo ciaza to jeszcze nie problem. Ale jak urodziło by sie drugie dziecko jak ogarnac wychodzenie z psem? Bo zajmowanie sie w domu nie bedzie problemem. Bo np bede sama z dziecmi a maz w pracy a z psem ktos wyjść musi. O oddaniu psa nie mam mowy. Tylko sie zastanawiam jak to ogarnac. Rodziny w mieście nie mam kto by mi mógł pomoc. Mial ktos podobna sytuacje. Czy na razie sobie to drugie dziecko odpuści do czasu jak to 1 bedzie na tyle samodzielne by pomoc przy psiaku. Mysle ze dziecko dalo by sie psem zajac za jakies 2 lub 3 lata :( ale czy ja wtedy nie bede "za stara"

Po marudzilam dzieki za wszelkie porady :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt wrz 22, 2015 2:41 pm 
Awatar użytkownika

hej. mialam 2 dzieci i psa i teraz mam trojke i psa i bez problemu :) normalnie idziesz na spacer, starsze sie trzyma wozka ty pchasz jedna reka (dlatego istotny jest fajny lekki wygodny wozek a nie jakas kolubryna) a druga reka psa na smyczy. 6 lat to duza coreczka moze ona psiaka prowadzic- zalezy jaka rasa ? po posprzataniu po psie rece mokra chusteczka a potem zelem antybakteryjnym.

nie widze wiekszego problemu tym bardziej ze corcia to nie 3 letni maluszek tylko duza panna :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt wrz 22, 2015 8:40 pm 
Awatar użytkownika

popieram, siaasia dobrze mówi, polać jej :pw:
ja mam dwójke dzieci, trzy psy i kota - fakt, psiska są teraz w pełni podwórkowe, ale kiedy się pierwsza urodziła, mieliśmy psa w domu - to jest spokojnie do ogarnięcia.

starsza córka już jest duża. a malucha jak nie w wózku, to zawsze można w chuście (ja tam osobiście praktykuję ;) ) - i wtedy obie ręce wolne, jedną można trzymać smycz z psiskiem, drugą - starsze dziecko :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr wrz 23, 2015 7:54 pm 
Awatar użytkownika

Jak urodził sie mój syn mieliśmy dwa psy :)
Rano przed pracą wychodził z psami mąż, w ciągu dnia ja razem z małym ( można w chustę zapakować) a wieczorem ja albo mąż, któreś zostawało z dzieckiem :)

Wszystko się da pogodzić, starsza córcia już duża to ci pomoże :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt paź 09, 2015 12:28 pm 

Zgadzam się z poprzedniczkami - starsza jest juz na tyle duża, że powinna z psem sobie dać radę :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr kwie 06, 2016 1:46 pm 

Moim zdaniem to żaden problem, dla chcącego nic trudnego :) Jak już wspomniały inne osoby w odpowiedziach, córeczka jest na tyle duża, że może sama prowadzić psa :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt sie 12, 2016 4:19 pm 

myślę, że spokojnie dasz radę :) córka ma już 6 lat to zaraz pójdzie do szkoły, a wyprowadzanie psa z dwójką dzieci z czego starsza córa może Ci pomóc, a przy okazji uczyć się obowiązków, co to znaczy mieć psa i jak się z nim "obchodzić" (tak, jak pisała siaasia - może go też prowadzić, sprzątać po nim) wyjdzie tylko na plus

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]