Dzisiaj jest ndz gru 16, 2018 3:23 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: pn paź 21, 2013 11:00 pm 

Zastanawiam sie na pupilem do domu moze ktoś doradzi :) Kot czy Pies? a moze coś innego ?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt paź 22, 2013 10:58 am 
Awatar użytkownika

Wszystko zalezy od waszego trybu życia. Jesli mało was w domu to pies odpada na starcie, wtedy można kotka sobie wziasc, ale radziłabym rozejrzeć sie nad rasą która bedzie wam odpowiadała. KOciaki maja trudne charaktery. Jesli są dzieci warto wziasc takiego kociaka który dzieci lubi i jest towarzyski, np mein coon. KOciak jest duży i towarzyski, ale niestety gubi sierśc i to dosc intensywnie wiec trzeba to takze wziasc pod uwagę.
Można przygarnać Świnkę morską, ale trzeba pamietac ze te zwierzaki czesto uczulaja, wiec jesli w rodzinie jest skłonnosc do alergi to odradzam, bo potem żal sie robi jak trzeba futrzaka oddac.

Ja mam psa.
Pudla. Siersci nie gubi, ale trzeba strzyc dość regularnie, bo pielegnacja kędziorów jest dośc trudna, ale nie niemożliwa. Jednak przy dwójce mały dzieci ciezko znalesc czas na czesanie pupila ;)

Może warto zaczac od rybek? Nie sa kłopotliwe, nie uczulaja i sa swietną ozdobą salonu ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt paź 22, 2013 1:11 pm 
Awatar użytkownika

A ile Was jest, jaka macie powierzchnie mieszkaniowa i w jakim wieku dzieciaki ? :)

Koty maja to do siebie ze chodza wlasnymi drogami, chca dominowac, nad dzieckiem rowniez. Rasa main coon jest piekna, towarzyska i na ogol przytulasna, ale to duzy kot, wiele wiekszy niz dachowiec i w razie nie takiego humoru jest realnym zagrozeniem dla dziecka, wiec jezeli kot to lepiej zwykly maly dachowiec, trzymany w domu od 6-8tygodniowego szkraba, wtedy my go ksztaltujemy:) Nie lubia podrozowac wiec w razie wakacji itd trzeba sie liczyc z opieka ktora przyjdzie do domu oporzadzi i wypiesci siersciucha :)

Pies to wg mnie wieksze zobowiazanie bo tego trzeba ciagnac ze soba wszedzie, albo szukac kogos kto sie nim zaopiekuje pod nieobecnosc, zapewniajac mu milosc i uwage. Fajne sa pieski malych ras, tzw kanapowce ktore wola domowe pielesze od dlugich eskapad :) Osobiscie polecam popytanie, rozejrzenie sie po schroniskach, przytuliskach i fundacjach tam mozecie opisac Wasze wymagania i potrzeby a oni dobiora idealnego przyjaciela :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt paź 22, 2013 9:20 pm 
Awatar użytkownika

siaasia pisze:
Koty maja to do siebie ze chodza wlasnymi drogami, chca dominowac, nad dzieckiem rowniez.

Siasia pierwszy raz słyszałam, żeby koty chciały nad kimś dominować, szczerze się uśmiałam. Sama w domu mam 2 koty i psa. Tak jak dziewczyny piszą, jak pies to tylko wtedy, gdy ktoś jest często w domu. Koty nie wymagają takiej opieki i uwagi, nie wiszą tak na człowieku jak pies ale za to trzeba dbać o kuwetę żeby młodsza latorośl nie zaglądała do kociej ubikacji. Jeśli ma to być kot to polecam popytanie w fundacjach prozwierzęcych, tam wolontariusze opiekujący się kociakami bądź dorosłymi kotami powiedzą o wiele więcej o charakterze zwierzaka, bo inaczej jest to branie kota w worku :mrgreen:
Ze swojego doświadczenia powiem, że moje koty drugie dziecko obwąchały i na tym się wszelkie zainteresowanie nowym domownikiem skończyło. Moje futra to rasowe dachowce :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr paź 23, 2013 10:51 am 
Awatar użytkownika

Nosferatu - to że trafiłaś na spokojne koty nie znaczy że wszystkie na świecie takie są :wink: wystarczy odrobinę poczytać o kocich charakterach. A tak jest - w relacji człowiek-pies to pies jest dla człowieka,a w relacji człowiek-kot to człowiek jest dla kota - w ogromnej większości przypadków. Nie mówię, że nie ma wyjątków, sama miałam 2 kocie przylepy (obecna kotka jest czwarta w mojej "karierze" na własność, oprócz tego kilka tymczasów), ale kot to indywidualista, nie jest zwierzęciem uległym i karnym jak pies, to on stawia na swoim, rzadko kiedy akceptuje hierarchię. Wiec decydując się na kota trzeba mieć świadomość, że trzeba będzie te jego zapędy umiejętnie temperować.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr paź 23, 2013 2:18 pm 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Też mam kota w domu. Rok już ponad.
Nie ma mowy o próbie dominacji.
Słucha. Reaguje na polecenia. Dziecku krzywdy nie robi.
Podstawową sprawą jest wytyczenia granic i trzymanie się ich. Od początku pokazałam co w domu wolno a czego nie. Tak więc u nas mogą leżeć kotlety na blacie w kuchni i inne przysmaki które kot zje gdy mu je czasem damy. Sama nie wskakuje na blat. Itd.
Nie tylko kot jest indywidualistą , człowiek również.
Nasz kot wita nas po przyjściu do domu. Niczego nie niszczy. Widać że na nas czeka i szczerze się cieszy. Wskakuje na kolana, przytula się. Taki pso-kot.
A tyyyyyyyle się nasłuchałam historii jaki to będzie wredny zwierz i tylko będzie po swojemu robił i nie będzie słuchał :roll:
Mając psa też trzeba go sobie ułożyć i też może nie słuchać.
Niestety ale większość tego co się słyszy o kotach to są przekazy ustne zniekształcone przez czas i niedosłuch tych, którzy słyszeli "że kot...."

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr paź 23, 2013 6:21 pm 
Awatar użytkownika

Siasia w ciągu zeszłego roku przewinęło się przez mój dom około 7 dodatkowych kotów, oprócz dwóch moich i żaden nie próbował mnie zdominować. Wręcz przeciwnie, każdy uczył się funkcjonowania z moją rodziną, tego co wolno a co nie, zupełnie jak pies ale na głowę nie wszedł mi żaden. Widać to nie kwiestia charakteru kota, tylko posiadacza :lol: i tu raczej bym nie powiedziała o dominacj bo to kojarzy się zupełnie z innymi zachowaniami u zwierząt.

Jest takie powiedzenie, jeśli nie masz czasu dla psa ani charakteru, żeby posiadać kota, spraw sobie świnkę morską.
Coś w tym jest...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr paź 23, 2013 10:16 pm 
Awatar użytkownika

U mnie nie była to kwestia wychowania i podejscia czlowieka, koty uczyłam tak samo, 2 były kochane, usluchane, ta kotka co ja teraz mamy ladnie sie uczy :) a jednego mielismy takiego dominanta ze szok, dluuuugo nam zajelo zanim sie nauczyl, potrzebowal duzo wiecej czasu, cierpliwosci i stanowczosci.
A o kociej dominacji wiem nie bo ktoś coś usłyszał czy niedosłyszał tylko z autopsji, kilku przeczytanych książek mądrych ludzi i opowieści bezpośrednio właścicieli kotów, które wykazywały takie tendencje. Jak się wie jak to bez większych problemów można to utemperować, nauczyć kota posłuszenstwa i tego gdzie jest jego miejsce, gorzej jak kota ma osoba która nie ma o tym zielonego pojęcia.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt paź 29, 2013 11:26 am 

Ja bym wybrała psa bo wydają mi się przyjaźniejsze. Tylko przy małych dzieciach-na pewno żadnego dużego psa. Weźmy pod uwagę takie labradory, które są niezwykle przyjacielskie, ale wystarczy że zamachną się ogonem i nie chcący katastrofa gwarantowana. To silne i duże psy, co trzeba brać pod uwagę.
Także na pewno coś małego i względnie nie gryzącego bez tendencji do agresji.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt paź 29, 2013 11:15 pm 
Awatar użytkownika

Miałam kota i chyba bede wyjatkiem, bo mój to typowy dominator.
czasem aż śmiech brał domowników kiedy dosłownie stawał okoniem. Był kochany owszem, przylepka straszna, ale to on dyktował nam warunki. Nie było mowy o posłaniu go w miejsce w które nie chciał akurat isc itd.
Miał ochote isc na kotki to z pierwszego piętra sobie robił wycieczkę i szedł, a potem miałczał pod oknem albo drzwiami jak go ktos do klatki wpuścił. I to go zgubiło, bo pienego razu wylazł i juz nie wrócił :(
Wiem, napiszecie, zeby bardziej pilnowac itd... teraz to i ja to wiem, ale jak chciało mu sie wyjsc to podczas mycia okien potrafił czmychnąć.

teraz mam psa. Zupełnie inna bajka.

Tak.. koty staraja sie dopasowac do domowników, ale nie tak jak psy, przynajmiej tak mi sie wydaje z tego co zaobserwowałam.

Ile ludzi tyle bedzie opini.
Ziwerzeta jak dzieci, inne potulne i podatne na nasze metody wychowawcze a drugie pędza całym swiatem i za nic maja nasze prośby i groźby :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt lis 12, 2013 11:23 pm 

Mamy duże mieszkanie a dzieci w planach pytam bo chcemy juz wziąć jakiegoś zwierzaka i chyba zdecydujemy sie na kota bo nie wymaga wiele uwagi w przeciwieństwie do psa którego trzeba wyprowadzać :/

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt lis 12, 2013 11:25 pm 

Co do charakterów kotów to wiem ze różnie mozna trafić ale ktoś madry mi kiedyś powiedział ze kot jets odzwierciedleniem duszy to co do niego czujesz odda Ci x 3 :) nie wiem czy to prawda ale przekonamy sie ;p

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn gru 30, 2013 1:20 pm 

Ja polecam Ci świnkę morską. Na prawdę przyjacielskie zwierzę i niezbyt trudne w utrzymaniu. :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sty 06, 2014 4:07 pm 
Awatar użytkownika

kota polecam w odwrotnej kolejnosci tzn najpierw dziecko potem kociak :wink:

a moja kolezanka ma yorka ktory zalatwia sie do kuwety :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sty 08, 2014 11:52 am 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

biedny pies....

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]