Dzisiaj jest śr gru 13, 2017 7:19 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6830 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 451, 452, 453, 454, 455, 456  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: sob sty 28, 2012 5:27 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

w takim razie OK :wink:
uciekam zrobić coś pożytecznego
MIŁEGO WEEKENDU!!!!!

Alah allah ya baba wa slam alik ya baba

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sty 28, 2012 5:32 pm 
Awatar użytkownika

Pastek Masz rację, źle ujęłam- faktycznie nasza religia pozostawia wybór a islam bardziej nakazuje-zakazuje :P

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sty 28, 2012 6:07 pm 
Awatar użytkownika

Mnie fotki Alieen nie zgorszyły, bo mało co moze mnie zgorszyć, ale to z wielblądem jednak uważam za dziwne. Brzuszek już wielki, czerwony od słońca, bikini więcej odkrywa niż zasłania. No tak to odebrałam, ale to moja subiektywna ocena. :D

Alieen to faktycznie atrakcyjna babka, nie ujmuję jej tego. Jeżeli zaś chodzi i paradowanie prawie na golasa będąc żoną muzułmanina to ja bym z szacunku dla jego religii trochę jednak stonowała swój strój plażowy i założyła jakieś piękne pareo na przykład, pomimo tego, e nie byłabym muzułmanką, ale to ja. :D

Blokery trzeba stosować u dzieci nawet w Polsce,nie mówiąc o Tunezyjskim słońcu. Skóra się przed nim nie obroni i na prawdę może to sie źle skończyć.

Moja znajoma miała 26 lat kiedy jej dziecko na plaży rozdrapało znamię na plecach, poszła do lekarza ponieważ się nie goiło i to uratowąło jej życie. Okazało się, że to czerniak złośliwy, a to typ nowotworu bardzo agresywnego jak wiadomo. Gdyby nie dzieciak to dzisiaj pewnie już by nie żyła. Dlatego im więcej kremu z filtrem, i im wyższy faktor tym lepiej.
Dzieci bezwarunkowo bloker. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sty 28, 2012 6:21 pm 
Awatar użytkownika

Dla kobiet w ciązy fajnym rozwiązaniem jest tankini jako alternatywa dla bikini,chroni brzuszek przed promieniami słonecznymi a jednocześnie nie jest w nim gorąco :P

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sty 28, 2012 7:15 pm 
Awatar użytkownika

Ale się dyskusja rozwinęła... Jeśli chodzi o zdjęcia to przyznaję jak już wcześniej mówiłam, mam do nich słabość i jest to moją wadą. Mieszkamy nad morzem i mężowi nie przeszkadza mój ubiór, jeśli o Tunezję chodzi to latem nawet Muzułmanki ( nie noszące hijabu ) spotyka się w bikini na plaży i nikogo to nie dziwi... Co do słońca już mówiłam, ze stosujemy wszyscy blokery ale nic nie zatrzymuje promieni w 100% i siłą rzeczy skóra jest opalona. Ktoś pytał jak odnosi się rodzina mojego męża do mojego dziecka a więc CAŁA rodzina traktuje Go jak własnego wnuka czy bratanka, rozpieszczają Go i kochają, to był wybór męża i wszyscy to akceptują, zresztą znam tu kilka kobiet, rozwódek z dziećmi które wyszły ponownie za mąż. Różnie to wygląda i np. dla mojego męża najważniejsza jest szczerość bo wiele tutejszych dziewczyn sobie używa na studiach a potem operacyjnie przywracają dziewictwo i oszukują męża, że jest pierwszym z którym się spotykają, często widzę nawet dziewczyny w hijabie jak się całują i obściskują z chłopakiem w jakimś kącie w parku czy na plaży co już dla mnie jest gorszące bo nie potrafię tak publicznie okazywać uczuć. Rodzina mojego męża to bardzo tolerancyjni ludzie, zamieszkałam tu 7m-cy przed ślubem, przed ślubem mieszkałam u teściów i byłam od tego czasu na całkowitym utrzymaniu męża bo jak wyjeżdżałam to tylko kilka ubrań ze sobą zabrałam i ani grosza nie miałam, wszyscy bardzo dobrze mnie przyjęli, rodzina pomogła Nam w organizacji ślubu i w wielu sprawach...

athe jeśli chodzi o wychowanie dziecka to nie tylko za przykładem Matki dziecko idzie. Chcemy wpajać córce zasady Islamu a co do noszenia hijabu to będzie jej wybór, nikt jej zmuszać nie będzie. Jeśli o mnie chodzi to nie uważam, ze zasady Islamu są starodawne itp., sama w ogóle nie piję alkoholu ( mąż także ), nie jem wieprzowiny ( zanim tu zamieszkałam byłam 8lat wegetarianką ), jeśli chodzi o ubiór kobiety to rozumiem i popieram sens tego nakazu ale tutaj mam słabość ( jak do fotografii zresztą ), inne nakazy też rozumiem i popieram a słabości i wady, każdy ma. Może kiedy córka będzie starsza, będę silniejsza i będę potrafiła walczyć ze swoimi słabościami...

Obrazek
http://www.garnek.pl/aileen

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sty 28, 2012 9:52 pm 
Awatar użytkownika

Cytuj:
. Ktoś pytał jak odnosi się rodzina mojego męża do mojego dziecka a więc CAŁA rodzina traktuje Go jak własnego wnuka czy bratanka, rozpieszczają Go i kochają
To widać, na fotkach urodzinowych małego :wink:

Nigdy nie oglądam cudzych zdjęć, ą twoje oglądnełam. Nie wszystkie ale trochę. Widać, że jesteście szczęśliwi. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 29, 2012 12:23 am 
Awatar użytkownika

Aileen pisze:
athe jeśli chodzi o wychowanie dziecka to nie tylko za przykładem Matki dziecko idzie. Chcemy wpajać córce zasady Islamu a co do noszenia hijabu to będzie jej wybór, nikt jej zmuszać nie będzie.

O własnie mi Aileen przypomniałaś kolega mi mówił, że kiedyś (znaczy pwoiedzmy pokolenie przed nami ;) ) muzułmanki nie nosiły hijabu czy burki
Także ich stosunki z innymi religiami były bardziej otwarte a większość muzułman nie była aż tak "ortodoksyjna" - splot wydarzeń, kojarzenie islamu z terroryzmem spowodował ogólną "walkę" o religię, więc i nasilenie religijnych zachowań lub wręcz fanatyzm.

Tak więc wiele córek zakładało hijab chociaż ich matki nie nosiły.

a jszcze doczytałam:
marti126 pisze:
Pastek
Odnośnie zdjecia mamy karmiącej piersią- nie uważam w żadnym stopniu za gorszące czy niewłaściwe w jakimkolwiek stopniu bo pokazuje matkę i dziecko- i nie ma w tym żadnej seksualności czy prowokacyjności,co innego gdybyś wrzuciła siebie topless z wakacji jako avatarek :lol:

Marti no co Ty -Ty wiesz jak ja wyglądam - chcesz, żeby greenpeace się zgłosiło :twisted:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 29, 2012 8:09 am 
Awatar użytkownika

Szczerze powiem, że zdziwiło mnie to iż żadna z Was nie należy do Lipcówek a czuję jakbyście wszystkie oglądały i doskonale znały wklejane przeze mnie zdjęcia ale rozumiem, że wypowiadały się tu Moderatorki...

pastek jeśli o Tunezję chodzi to powiedziałabym, że społeczeństwo jest bardzo otwarte jakoś od zeszłego pokolenia, wcześniej kobiety praktycznie nie wychodziły same z domów, nosiły hijab a teraz nikogo nie dziwi kobieta choćby w mini spacerująca sama po plaży. Po rewolucji więcej Tunezyjek założyło burki ale również wiele ubiera się po europejsku ( w tym dość wyzywająco ). Ogólnie kraj ten jest tolerancyjny i bardzo otwarty.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 29, 2012 9:51 am 
Awatar użytkownika

Aileen Fajnie że rodzina męża jest taka tolerancyjna, miałam zupełnie inne wyobrażenie jak to wygląda w krajach muzułmańskich jak widać to tylko stereotypy :P

Czytałam kiedyś książkę napisaną przez Angielkię Jacky Travane i ona tam opisywała swoje przeżycia w kraju islamskim i jej doświadczenia były takie że teściowie byli bardzo rygorystyczni jeśli chodzi o religię-mąż musiał prześcieradło pokazać po nocy poślubnej itp no ale też rzecz się działa w latach 80-tych to na pewno też wszystko idzie do przodu...

A planujesz w przyszłości przejście na religię męża?Czy pomimo życia kraju o tej religii nadal jest ci bliższa chrześcijaństwo? :P

Pastek Wiem jak wyglądasz dlatego nie pisz o Greenpeace bo głupstwa piszesz :P: :lol:

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 29, 2012 10:42 am 
Awatar użytkownika

Aileen wstawiasz zdjęcia na różnych tematach, a w podpisie masz link do otwartej galerii.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 29, 2012 11:42 am 

Aileen, bede szczera, choc byc moze sie na mnie obrazisz o to. jak czytam Twoje posty, to mam wrazenie, ze Ty pojecia nie masz o Islamie. nie dziwie sie dziewczynom, ktore nie sa muzulmankami, i nie maja z Islamem wiele do czynienia, ale Tobie jednak troche tak.

co do zdjec - poszlam i zajrzalam. jak wstawiasz na publicznym forum, to musisz sie liczyc z tym, ze obejrzy kto zechce.

w gruncie rzeczy nie po to tu przyszlam, aby Twoja osobe oceniac, krytykowac, analizowac. chcialam jedynie - choc niejako na Twoim przykladzie, ale to byl przypadek - przedstawic swoja opinie na temat wychowania dzieci w pewnych przekonaniach. jednak jak czytam Twoje dalsze posty, to momentami nie potrafie sie nie odezwac.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sty 30, 2012 7:37 am 
Awatar użytkownika

athe nie ulega wątpliwości, że Twoja wiedza o Islamie jest nieporównywalnie dużo większa ( uważam nawet, że konwertyci często wiedzą więcej o Islamie niż wielu Muzułmanów z urodzenia ) od mojej aczkolwiek czytałam Koran i kilka książek o Islamie, od kilku lat żyję w kraju muzułmańskim, rozmawiam z ludźmi na temat religii i jakieś pojęcie na ten temat mam. Nie wypowiadałam się tu na temat Islamu a na temat kraju w którym od kilku lat mieszkam.

martii to zależy zarówno od kraju, miasta jak i rodziny, różnie to bywa... Mam znajomą, która ma męża Tunezyjczyka,mieszkają w Anglii, są 7lat po ślubie, mają dwie córki, są szczęśliwi a rodzice męża do tej pory jej nie zaakceptowali z powodu pochodzenia u wyznania. Wydaje mi się iż trochę ułatwiło Nam start fakt, że mamy już w rodzinie Europejkę ( Francuzkę ), żonę wujka, która mieszka w Tunezji już ponad 40lat, wychowała tu trójkę dzieci i jest bardzo lubiana przez całą rodzinę.
Jeśli o religię chodzi to jestem wierząca ale na tą chwilę ciężko mi się określić, w wolnym czasie czytam o Islamie i chyba ta religia jest mi bliższa aczkolwiek na tą chwilę ciężko coś powiedzieć-czas i życie pokarze.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sty 30, 2012 12:47 pm 

Czy wychowanie w danej kulturze - Islam to nie tylko religia - musi oznaczać restrykcyjne trzymanie się zasad religii dominującej w regionie :?:
Córce Aileen będzie bliższa kultura Islamu, bo w niej się wychowa :) Jej stosunek do religii będzie zależeć od niej :) Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż matka wychowała się w innej kulturze, a w rodzinie nie ma przymusu w religii, co z resztą jest bardzo islamskie(sura Al-Bakarah).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sty 30, 2012 2:07 pm 
Awatar użytkownika

Tutaj całkowicie zgodzę się z Agacior. Co do dzieci to powiem, że mimo iż ja się nie modlę, nawet mój 4roletni syn wie jak wygląda modlitwa w Islamie czy co to jest Ramadan. Dzieci uczą się nie tylko od rodziców ale obserwują otoczenie, zadają pytania... Pisałam kiedyś, że chciałabym wychować dzieci w Islamie ale to nie oznacza, że chcę je do czegokolwiek zmuszać więc moja córka nie będzie w żaden sposób zmuszana czy przekonywana np. do założenia hijabu, powinna być to jej własna decyzja, ja nie mam prawa decydować...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sty 30, 2012 4:08 pm 
Awatar użytkownika

ale zamieszczając jej nagie zdjęcia nie szanujesz jej! możesz ją wychować jak chcesz, bo to Twoja córka i Twoje decyzje. i choć do zadania pytania sprowokowało mnie zdjęcie z usg, którego nie uznałaś za prowokacyjne lub naruszające godność, teraz widzę, że to nie jedyne takie zdjęcie jakie publikujesz.
Twoje zdjęcia w bikini to Twoja sprawa. być może gdybym miała Twoją figurę też z chęcią bym się nią chwaliła, ale zdjęcia małej dziewczynki? z genitaliami na pierwszym planie?
są w Twojej publicznej galerii.

już nie pytam, jak się to ma do Islamu, bo wiem, pytam, jak się to ma do zdrowego rozsądku?

z całym szacunkiem Aileen, nie wstyd Ci???? Twój mąż, Muzułmanin widział, że masz te zdjęcia w publicznej galerii?

nie boisz się, że jakiś zbok zrobi z nich użytek?

wszystko, co wkładasz do sieci zostanie w niej niezależnie od tego czy usunęłaś to zdjęcie, czy nie.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6830 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 451, 452, 453, 454, 455, 456  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]