Dzisiaj jest ndz gru 16, 2018 4:20 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

jakie nazwisko dasz dziecku?
Swoje 63%  63%  [ 102 ]
Ojca 37%  37%  [ 60 ]
Liczba głosów : 162
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pn kwie 23, 2007 11:57 am 
Awatar użytkownika

Mój za to chce żebym zrobiła testy genetyczne bo mówi że nie ma żadnej pewności że to jego.Idiota. Sama sobie pewnie zrobiłam. W jego domu za miastem zresztą.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn kwie 23, 2007 12:06 pm 
Awatar użytkownika

Teraz tak gada, zobaczysz, że przez te 7 miesięcy jeszcze 15 razy zmieni zdanie, oni tak mają :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn kwie 23, 2007 12:30 pm 
Awatar użytkownika

Myśle ze jak wroci z morza i zobaczy juz brzuszek to zmieni zdanie bo zmieknie..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn kwie 23, 2007 12:41 pm 
Awatar użytkownika

Hexen - A chcesz tego?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn kwie 23, 2007 12:48 pm 
Awatar użytkownika

Nie. Ale wtedy bedzie zalowal.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz maja 20, 2007 8:24 pm 

Prawo Polskie zadbalo troszeczke o matki samotnie wychowujace dzieci. Nazwisko dziecko moze nosic matki i to jest bez znaczenia w stosunku z alimentami i ojcostwem. Ojciec ktory przez sad nie ma praw rodzicielskich -placi alimenty. Ja wszystkim mama w tej sytuacji radze by sie udaly do prokuratury tam jest prokurator rodzinny ktory pomaga w takich sytuacjach i prowadzi sprawy sadowe. Moje dziecko ma moje nazwisko ojciec nie ma do niego praw placi alimenty a dzis mam pelna rodzine i moj maz nosi nasze nazwisko z powodu mojego synka. Pozdrawiam i glowa do gory. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz maja 20, 2007 8:56 pm 

Kate_21 pisze:
Co do imienia ojca, mozesz wpisac samo imie ojca bez uznania ojcostwa ja wlasnie tak dzisiaj zrobilam w urzedzie i nie masz wtedy prawa do alimentow od niego i jestes samotna mamuska i przysluguje ci to 170zl dla samotnych mam... a co do nazwiska twojego panienskiego to nie wiem ale najlepiej zadzwon do urzedu i sie spytaj!

Kate21 czy to oznacza że jeśli zamiast NN w akcie podam tylko imię ojca to będzie to odczytywane tak samo jak ojciec nieznany i wszystkie zasiłki dla samotnej matki przysługują jej tak samo jak przy NN?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn maja 21, 2007 12:53 pm 
Awatar użytkownika

Patiszon: dokładnie ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: sob maja 26, 2007 3:09 pm 

Maszka 1 pisze:
Prawo Polskie zadbalo troszeczke o matki samotnie wychowujace dzieci. Nazwisko dziecko moze nosic matki i to jest bez znaczenia w stosunku z alimentami i ojcostwem. Ojciec ktory przez sad nie ma praw rodzicielskich -placi alimenty. Ja wszystkim mama w tej sytuacji radze by sie udaly do prokuratury tam jest prokurator rodzinny ktory pomaga w takich sytuacjach i prowadzi sprawy sadowe. Moje dziecko ma moje nazwisko ojciec nie ma do niego praw placi alimenty a dzis mam pelna rodzine i moj maz nosi nasze nazwisko z powodu mojego synka. Pozdrawiam i glowa do gory. :D

Myszka,święta racja.
Moje dziecko nosić będzie moje nazwisko,w rubryce ojciec wpisane będzie NN,będę dostawała pomoc od państwa - 170 zł,jakoś się przeżyje,w dodatku będę ubiegała się o pozbawienie ojca ( i to na wstępie ) wszelkich praw rodzicielskich - to na wypadek gdyby później jeszcze zechciał wykręcić mi jakiś numer - bo awanturnik z niego potworny.W dodatku nie szanuje mnie,wyzywa,obraża a dziś w Dzień Matki przysłał mi sms,w którym to bardzo dosadnie zaznaczył że dialogu nawiązywać nie będziemy ( bo nie będziemy ) bo moje słowa są nic nie warte.Zabolało mnie to bardziej niż wszelkie wariatki,głupie i inne.O biologicznym ojcu mojego dziecka mam jak najgorsze zdanie,może kiedyś zdecyduję się na związek z innym mężczyzną i jeśli będzie nam razem dobrze pobierzemy się i będziemy mieć nasze wspólne dziecko.Na szczęście mam trójkę wspaniałych przyjaciół,których z tego miejsca ( pomimo że forum tego nie czytają ) serdecznie pozdrawiam,wspaniałą mamę - mogę tak teraz o niej powiedzieć,i choć dzidzia moja jeszcze maleńka dbam o nią i będę dbała zawsze.A ten kutafon ojciec biologiczny może wmnie w pupę pocałować.Teaz próbuje się przymilać znowu,za dobrze znam facetów.Także kobietki mające wątpliwości,kobietki które nieradzicie sobie psychicznie z ojcami biologicznymi swoich dzieci,nie bójcie się,rejestrujcie dzieci i wpisujcie nazwisko swoje.To Wam tylko na zdrowie wyjdzie.Nie bójcie się otrzymywać tych 170 zł miesięcznie ( bo te pieniądze dzieciom Waszym tez na zdrowie wyjdą ) i jak Myszka wyżej wspomniała radzić się prokuratora rodzinnego.A ja dodatkowo,z racji tego że będę miała taką mozliwość,zadbam o to by ojciec dziecka nie mógł się do mnie ani do dziecka zbliżyć na odległośc mniejszą niż 50 m.Jak na filmach grozy ale takie realia,ja się tego faceta boję,od poczatku ciąży rzuca mi kłody pod nogi,wyzywa,nie szanuje,mnie,mojej mamy,nikogo,tylko on jest mądry.nie może pogodzić się z faktem że jego dziewczyna odeszła od niego ( z kilku powodów,m.in. z powodu jego nachalności,nie może pogodzić się z faktem że to co było już wypaliło się,zgasło,i teraz gra ważniaka ) ,i jeszcze odgraża się a mnie wyzywa od głupich i od wariatek.Nie chcę go więcej widziec i dobrze zadbam o to by dziecko moje nie miało z nim nic do czynienia.
Pozdrowienia dla wszystkich samotnych mam ( samotnie wychowujących dzieci,bo samotnych nie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: witam,
Wiadomość: śr cze 11, 2008 3:15 pm 
Awatar użytkownika

zastanawiam się nad tym i w sumie nie wiem co zrobić... chciałabym żeby moje dzieci (bo to bliźniaki) miały moje nazwisko. Z ich ojcem jak narazie mieszkam (taki nieformalny zwiazek) ale dopiero od niedawna nasze stosunki stały sie względne. O ślubie przez najbliższe 2 latka nie myśle ale co jeśli zdecydujemy sie później pobrać? Czy dzieci automatycznie dostaną jego nazwisko tak jak ja? Z tym ślubem to jest tak że dałam mu ostatnią szanse- jeśli ją znów spapra to będę samotną mamusią i wtedy przynajmniej nie bede miała problemów że dzieciaczki będą miały inne nazwisko niż ja.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt cze 17, 2008 12:49 pm 

mauua
byłam w podobnej sytuacji. Dałam dziecki nazwisko ojca prosił o to teraz żałuje bo to od początku był związek bez sensu. On był ale ale jakby go nie było. Teraz go nie ma, a ja ciągle musze się tłumaczyc dlaczego nosimy inne nazwiska.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt cze 17, 2008 12:51 pm 
#

wlasnie, dlatego aby uniknac tego tlumaczenia, zdecydowanie daje swoje nazwisko dziecku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr cze 25, 2008 7:30 am 
Awatar użytkownika

Ja mysle troche inaczej - sama chcialam, zeby Mis mial nazwisko taty. Nie sadze, zeby dzis mial z tego powodu jakies problemy - przynajmniej w duzych miastach to, ze dziecko ma inne nazwisko niz mama nie robi - z mojego doswiadczenia - wiekszego wrazenia.
Jesli sa jakies szanse na to, ze relacje miedzy dzieckiem a jego tata beda w miare normalne, jesli ojciec chce sie zaangazowac w dziecko, to wspolne nazwisko jest jeszcze jednym "lącznikiem". Oczywiscie - jesli tata jest tylko "papierowy", nawet jesli uznal dziecko, to nie ma co podtrzymywac fikcji, i wtedy lepiej pewnie dac swoje nazwisko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr cze 25, 2008 1:51 pm 
Awatar użytkownika

Lenka miala na poczatku moje nazwisko, ale pozniej sie zgodzilam na zmiane i ma podwojne ;)
Byly zawsze problemy u lekarza bo mala ma ojca ubezpieczenie...
Zawsze duzo tlumaczenia, musialam miec akt urodzenia malej ze soba itd.
Teraz mamy przynajmniej spokoj, i kazdy z nas - tzn. ja czy ojciec malej mozemy wszystko bez problemow zalatwiac.
Osobiscie polecam podwojne nazwisko - o ile ojciec ma kontakt z dzieckiem...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr cze 25, 2008 2:54 pm 
Awatar użytkownika

Ja małej dam swoje , bo po takim cudownym tatusiu to chyba nikt by nie chciał :(

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]