Dzisiaj jest ndz gru 16, 2018 3:53 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

jakie nazwisko dasz dziecku?
Swoje 63%  63%  [ 102 ]
Ojca 37%  37%  [ 60 ]
Liczba głosów : 162
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: czw lis 30, 2006 10:17 pm 
Awatar użytkownika

hehe albo Buły zalezy ,ktore fajniejsze :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lis 30, 2006 10:41 pm 
Awatar użytkownika

hehe, fakt :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lis 30, 2006 11:22 pm 
Awatar użytkownika

ehehe dla mnie to juz Norysek fajniejsze!! ale sie usmialam! :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt gru 01, 2006 2:05 pm 

Czesć dziewczyny.Jak bym mogła wam doradzić do dajcie dziecku swoje nazwisko,ponieważ potem mogą być problemy.Ja urodziłam synka 6 lat temu i samotnie wychowywałam go do 4 go roku życia.Potem poznałam wspaniałego mężczyzne<który w lipcu został moim mężem>I dał mojemu synkowi swoje nazwisko,A co najważniejszego nie musielismy prosic o zgode jego biologicznego ojca no i przedewszytkim chodzić po sądach.Teraz jesteśmy szczęsliwa rodziną a w marcu przyjdzie nowy członek rodziny.Pozdrawiam was

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt gru 01, 2006 2:38 pm 
Awatar użytkownika

:lol: :lol: :lol: NO FAKT, TROCHE TO DZIWNE , mama kawalska, a mały lub mała nowak, ja nie wiem co mam zrobić, pewnie życie pakaże 8) kto by tam przewidział co tatus jasminki wymysli :lol: :lol:
za mąż napewno nigdy nie wyjde, po prostu nie wierze w tą instytucje i w jej sens, jak widze pare mlodą to płacze ze współczuciem :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt gru 01, 2006 5:16 pm 
Awatar użytkownika

tjunde
napotkałam się na Twoje wypowiedzi na temat małżeństwa już gdzie indziej

No jakbym swoje myśli czytała :lol:

A swoją drogą skąd u Ciebie takie przemyślenia?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw gru 14, 2006 3:21 pm 

Ja jeszcze nie nie wiem jakie nazwisko dać maluchowi, swoje czy jego tatusia. Tutaj sie pojawiają różne naciski z różnych stron, bo lepiej jak maluch ma nazwisko swojego taty, o jak potem zechcecie wziąsć ślub to bedzie lepie, bo tak lepiej dla dziecka. A tak napawde to ta nie wiem czy chce wychodzic za niego za mąż. Jest ode mnie 6 lat młodszy i coaz mniej to ja do niego cokolwiek czuję. Sama jestem dzieckiem rowodników, wiec wiem ile to a potem miałam poblemów nawet aby dostać paszport. Wieczne proszenie tatuśka o podpisanie zgody abym mogła pojechać za granice, włuczenie sie o sądach, po komornikach. Nie chce aby moje dzieck to samo przechodziło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw gru 14, 2006 8:54 pm 

Saela, ale zgoda na wyjazd dziecka za granicę nie zależy od nazwiska, ale od tego, czy ojciec ma prawa rodzicielskie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz gru 17, 2006 10:30 pm 

tylko że nadanie dziecku nazwiska ojca i wpisanie go do aktu urodzenia wiąze sie automatycznie z nadaniem mu praw rodzicielskich bo przecież tatuś jest z tobą w USC wiec zgadza sie być ojcem dla naszego dziecka. i tylko sądawnie można go tych praw pozbawić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob sty 20, 2007 5:59 pm 

Witam!
Już od dłuższego czasu przeglądam ten wątek, bo tez mam problem jakie nazwisko dać mojemu dziecku (trzymajcie kciuki mam termin na za 2 dni :D).... Zadzwoniłam w końcu do USC i pani mi doradziła (chociaz sama stwierdziła, że nie powinna tego robić), aby dziecku ze związku nieformalnego, kiedy ojciec uznaje dziecko - lepiej dać nazwisko matki, bo potem o wszystko trzeba się będzie go pytać... np zgoda na wyrobienie paszportu, czy wyjazd za granicę....
Tylko jakie jeszcze czekają mnie sytuacje, kiedy musiałabym ojca pytać o zgodę? musze miec jakies argumenty w reku, żeby tego "dziada" przekonać jakby się czasem za bardzo opierał.... Bo on mnie kocha, a ja go niestety nie i tu cały ambaras......

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sty 22, 2007 5:57 pm 

Witam wszystkie Mamusie stające przed problemem nazwiska. Jeśli mogę coś poradzić to chciałabym Wam powiedzieć, że nie wystarczy tylko dać dziecku swojego nazwiska. Trzeba jeszcze w polu ojciec i USC wpisać -nie znany- bo nawet jak dziecko ma nazwisko mamy a w akcie urodzenia jest wpisany ojciec to automatycznie ma prawa rodzicielskie. Jest problemem, gdy w końcu spotkamy drugą połowę i on chciałby naszemu dziecku dać swoje nazwisko, bo wtedy biologiczny ojciec musi wyrazić zgodę. Uff, trochę chaotycznie ale mam nadzieję, że to komuś poimoże. Trzymam za Was kciuki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sty 23, 2007 10:50 pm 

Cześć Dziewczyny :)
Wiecie może jak to jes z tymi alimentami, tzn. w mojej patowej st\ytuacji to domyślam się, że pewnie ta "alimentowa przyjemność" mnie ominie :? Tzn. skoro ojciec mojego dziecka nie jest Polakiem, juz teraz wiem na bank że pewnie nigdy nawet nie będzie w Polsce i wiem też,że nieuzna dziecka bo twierdzi, żę on nie ma dziecka i że nie chce go mieć, to cz jest jakaś szansa żebym otrzymywała alimenty?Szansą są chyba testy DNA prawda?Tylko jak ja mam Mu je zrobic skoro on dobrowolnie się im nie podda bo wie, że to jego dziecko, a siła nikt mu ich tez nie zrobi...Więc jak to jes?Czy on jest poprostu bezkarny i tak po prostu może "umyć rączki" i nie ponosić żadnej odpowiedzialności za dziecko?Ehhh.....aż mnie głowa boli od tych wszystkich prawno-fnansowych "bzdur" :( :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr sty 24, 2007 11:56 am 

Witaj Jamajka. Można zmusić takiego ojca do testu DNA, ale to bardzo nieprzyjemna sprawa, szczególnie dla Ciebie. Trzeba założyć sprawę w sądzie o ojcostwo, której zadaniem jest dowiedzenie, że między wami doszło do zbliżenia. Czyli świadkowie muszą stwierdzić, że o tym wiedzą, bo ty mówiłaś, albo on mówił, albo widzieli jak to robiliście itp. Wtedy sąd uznając, że doszło do zbliżenia może nakazać zrobienie testu DNA.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr sty 24, 2007 1:34 pm 

Hmmmm...ale to z kolei żeby założyć taką sprawę to on by musiał przyjechać do Polski tak?A to właśnie jest niewykonalnie, jestem pewna, że dobrowolnie tu nie przyjedzie, a siłą...Jeżeli chodzi zaś o udowodnienie, że między nami doszło do zbliżenia to bez sensu zupełnie, gdyż to się działo w Danii a nie w Polsce, moich przyjaciół tam w ogóle nie było więc nie wiem czy wystarczy takie coś, że po prostu moi przyjaciele o tym wiedzą bo im powiedziałam i po prostu sąd uwierzy im na słowo?Boże kochany.....coś czuję, żę nie mam szans na te alimenty, nie wiem jak to będzie jeśli chodzi o spraw finansowe, bo jeśli rodzinka mi nie pomoże....nawe tnie chcę myśleć co wtedy będzie :? Ehhh.....zostaje mi w takim razie bagatelna suma 170 zł miesiecznie (to dla matki z dzieckiem z tego co się orintuję chyba tyle wynosi, o ile mi to przyznają w ogóle bo już nie wiem...)+super becikowe (taka kwota,że aż nie wiadomo na co przeznaczyć :shock: :? :evil: ) i jak się nie mylę jest jeszcze cos takiego na uczelini co się nazywa "zapomoga losowa" i to też przysługuję jak się jest w ciąży....Jednym słwoem żyć nie umierać.....Dobrze, że są jeszcze PRZYJACIELE, na których pomoc wiem, że mogę zawsze liczyć! Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob mar 03, 2007 11:41 pm 
Awatar użytkownika

Ja chcę żeby Julia nosiła moje nazwisko m.in. z powodów tych Bułowo-Noryskowych
A co do rubryki ojciec to chyba sprawa skończy się w sądzie bo nie chcę żeby miała tam wpisane NN - poza tym oni nie pytają czemu nie wiem kim jest ojciec? No bo przecież wiem - rzadko się chyba zdarzają sytuacje, że ktoś nie wie

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]