Dzisiaj jest ndz gru 16, 2018 4:21 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

jakie nazwisko dasz dziecku?
Swoje 63%  63%  [ 102 ]
Ojca 37%  37%  [ 60 ]
Liczba głosów : 162
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pn cze 27, 2011 6:51 pm 

Ja zyje z partnerem, ale wesela nie planujemy wiec w swietle prawa bede samotna matka. ale smerf bedzie nosil nazwisko ojca :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw wrz 22, 2011 2:05 pm 
Awatar użytkownika

Jesli ojciec uznal dziecko nie jestes samotna matka-slub i nazwisko nie maja nic do tego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt gru 27, 2011 12:57 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

ja niedługo się rozwodzę- ojciec dziecka wogóle się nami nie interesuje, ma ważniejsze wydatki jak papierosy i alkohol :/
Podaję w USC po urodzeniu- ojciec nie znany.

Alah allah ya baba wa slam alik ya baba

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt gru 27, 2011 6:09 pm 
Awatar użytkownika

ja podałam ojciec nie znany,malutka ma moje nazwisko :D od tatusia zadnych alimentów nie chce,swoje pieniadze niech sobie wsadzi :D

pinka niestety malenstwo bedzie miało nazwisko ojca,według prawa jesli dziecko urodzi sie do 6 miesiecy po rozwodzie i tak wedlug prawa ojcem jest były mąż :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt gru 27, 2011 9:10 pm 

potrojnamamusia a jesli na przykład kto inny jest ojcem dziecka niż były bądź obecny mąż ? nie ma to znaczenia ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr gru 28, 2011 2:39 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

potrujnamamusia niby maz rację ale dowiadywałam się w USC, że jeśli dziecko pochodzi z małżeństwa, ale kto inny jest ojcem lub dziecko pochodzi ze zdrady, wtedy dziecko dostaje nazwisko ojca kobiety czyli w moim przypadku to będzie nazwisko mojego taty a moje panieńskie ;) można różnie kombinować

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr gru 28, 2011 5:49 pm 
Awatar użytkownika

Tego nie wiedziałam:)
Ja słyszałam tylko o tym ze jesli dziecko urodzi sie do 6 miesiacach od rozwodu to jest według prawa dzieckiem byłego meza,tak było w przypadku mojej kuzynki i kolezanki,w obu przypadkach Były mąż musiał sądownie zzekac sie praw do dziecka,ja np.zostawiłam sobie nazwisko byłego męża po rozwodziei jak urodziłam malutką,mała ma automatycznie jego nazwisko,nie było możliwości,żeby miała moje panieńskie:)

Musisz dowiedziec sie wszystkiego przed narodzinami,bo w szpitalu maluch ma takie nazwisko które Ty posiadasz,i w USC na to właśnie nazwisko akt urodzenia wydają.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr gru 28, 2011 8:27 pm 
Awatar użytkownika

U mnie w rodzinie tez byla taka sytuacja,kuzynka byla w ciazy z innym facetem, i mlody po urodzeniu dostal nazwisko jej owczesnego wtedy meza (mimo,ze on wiedzial ze to nie jego dziecko,ona wiedziala kto jest prawdziwym ojcem i prawdziwy ojciec sie dziecka nie wypieral).
Dano mlodemu nazwisko jej meza, a ten sadownie skladal papaiery o ustalenie/zaprzeczenie ojcostwa i dopiero po roku maly dostal nazwisko swojego prawdziwego ojca.
Chodzilo o to, jak napisala potrojnamausia ze maz jest ojcem papierowym od poczatku czy to sie komus podobalo czy nie :P:

Glutek moj manazwisko ojca, i faktycznie dowiedzialam sie ze jesli alimenty dostane (slubu nigdy nie bylo) lub mlody mialby moje nazwisko to samotna matka jestem, w inym razie - nie.

Chyba ze w urzedzie skarbowym,moglam legalnie rozliczac sie jako samotna

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr gru 28, 2011 11:16 pm 
Awatar użytkownika

GOYA a co to znaczy "rozliczać się jako samotna"?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw gru 29, 2011 2:11 pm 
Awatar użytkownika

Karola, no w urzedzie skarbowym jak nie masz slubu to jestes traktowana jako samotna (w sensie nie moga sie przyczepic jak tak sie rozliczysz). Ja w zeszlym roku zgarnelam ok 1500 zl (odpisalam od podatku, chyba tak to sie zwie :roll: )... zawsze cos, nie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw gru 29, 2011 2:26 pm 

Ja też rozliczam się sama, i w zeszłym roku zwrotu miałam ponad 1900 zł :)
Mam nadzieję, że w tym roku tez tak będzie :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw gru 29, 2011 7:13 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

to zbiłyście mnie trochę z tropu z tym nazwiskiem. Pisałam parę dni temu do Pani z Ambasady, opisałam jej krótko moją sytuację i ona mi radziła nie dawać danych ojca w akcie urodzenia mimo,że wiedziała że jestem po ślubie :/ a dzisiaj wypisywała mi o jakiś domniemaniach ojcowskich, można oszaleć, no cóż skonsultuje się jeszcze z prawnikiem czy coś można zrobić bo gdyby to tylko ode mnie zależało to dziecko by nigdy nazwiska po "tatusiu" nie dostało

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw gru 29, 2011 10:11 pm 
Awatar użytkownika

magdapo87 pisze:
Ja też rozliczam się sama, i w zeszłym roku zwrotu miałam ponad 1900 zł :)
Mam nadzieję, że w tym roku tez tak będzie :P

:aa: jak to zrobilas? Bo klega kt. mnie rozliczal powiedzial,ze max mozna 1500zl :roll:
Ty to masz dobrze :P:

pinka moze dobrze byloby z kims kompetentnym.bo to jest bardzo istotne dla twoje sprawy teraz. Trzymam kciuki, zeby wszystko dobrze sie skonczylo :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw gru 29, 2011 10:23 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

goya80 zaraz po nowym roku ruszam ze wszystkim, prawnik, pozew o rozwód itp także dam znać :wink: dzięki

PS. Nie wiedziałam, że mozna odpisywać aż takie kwoty, ja się w 2012 nie załapię bo mam termin na 14 maja, ale za rok o ile pójdę do pracy może :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw gru 29, 2011 10:50 pm 

goya a internet odpisywałaś ? bo jeszcze można było w zeszłym roku, a nie wiem jak w tym jest bo nie zagłębiałam się jeszcze w te szczegóły.

Wiem, że jak z byłym mężem jednego roku się rozliczałam razem to zwrotu mieliśmy coś ok. 2300 zł

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]