Dzisiaj jest ndz gru 16, 2018 3:22 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

jakie nazwisko dasz dziecku?
Swoje 63%  63%  [ 102 ]
Ojca 37%  37%  [ 60 ]
Liczba głosów : 162
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: sob mar 21, 2009 5:41 pm 

sorry ale może takie moje podejście bo az w tak ciężkiej sytuacji nie jestem, no ale znam takie osoby no i szczerze nie spotkalam sie żeby dziecko miało matki nazwisko.

mukka :Jeszcze wkręcą że go w kapuście znalazłam i co

wiesz sa różne opcje :lol: mi rodzice wcisali ze na wykopkach w koszyku z burakami mnie znaleźli :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw wrz 24, 2009 7:49 pm 
Awatar użytkownika

dziewczyny ja miałam sytuację podobną do waszej poszłam do usc z ojcem dziecka nie bylismy po slubie i facio nie miał dowodu przy sobie i nie mógł go uznac wpisali tylko jego imię a nazwisko dali moje i koniec .

Potem zasądziłam go o ojcostwo i almenty do sądu itp przyszedł do sądu bez dowodu i ta sama sytuacja moze szczescie od boga wyszłam z rozprawy i powiedziałam ze go zdradziłam i dziecko nie jest jego zeby sie odpier**lił raz na zawsze bo takie działanie mnie wkurzyło pijak jeden.

Dzis mam kochanego męza który zaadoptował mojego syna i traktuje jak własnego nadał mu nazwisko i zobaczcie gdybym dązyła zeby tamten sukin*yn był ojcem nie dosc ze miałabym przesrane to jeszcze on musiałby mi dawac pozwolenie na paszport i takie tam a wcale alimentów by mi nie płacił więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

A jak facet chce w sądzie walczyc o nazwisko to proszę bardzo ale wystarczy kilka niewygodnych swiadków na niego i ma przechlapane

pozdrawiam i zyczę wam żeby kazdej z was sie udało jak mnie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt wrz 25, 2009 9:37 pm 
.

Moje dziecko po urodzeniu miało ojca nazwisko ... jak się rozstaliśmy to poprosiłam go o zmianę nazwiska małej na moje .... zgodził się bez problemu, poszedł ze mną do USC i załatwiliśmy formalności od ręki ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr wrz 30, 2009 9:29 am 

Annn i inne kolezanki
jutro jade z "tatusiem" mojego syna do USC muszę za niego napisać Oświadczenie ze zrzeka sie nadania nazwiska (chce by syn nadal miał moje) pomóżcie moze któras ma gotowe oswaidczenie
Nie wiem jak jest u Nas bo nie dzwoniłam moze maja gotowe takie oświadczenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr wrz 30, 2009 2:11 pm 
Awatar użytkownika

jak pojedziesz sama a tatus nie jest twoim mezem to nie jest ci do niczego potrzebny chyba ze chce uznac tylko twoje nazwisko zostawic to inna sprawa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob paź 03, 2009 7:30 pm 

moj mały ma ojca nazwisko załuje ze sie zgodziłam (trzeba płacic za swoje błegy :cry: )natomiast stary syn ma moje nazwisko :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz paź 04, 2009 8:52 pm 
Awatar użytkownika

magda cos ty nakombinowała??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 07, 2009 9:59 am 

beatka2221 pisze:
magda cos ty nakombinowała??

nie wiem jak mam zinterpretowac Twoje pytanie???
poprostu chłopcy maja inne nazwiska :oops: poprostu sa w zyciu sytuacje których z biegiem lat człowiek załuje :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 07, 2009 8:29 pm 

Magdalena.. na luza.. moi też mają różne nazwiska.. :wink: I było by p włos.. a ja jako matka miałabym wogóle jeszcze inne :lol:

W takich wypadkach... nie patrzeć na przeszłość.. masz dwoje cudnych dzieci.. :) Całych.Zdrowych. Jest się z czego cieszyć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 07, 2009 10:10 pm 

AjLof wiem ze mam cudownych chłopców ale niestety nie zdrowych :(. młody ma bezdechy i nie wiadomo od czego natomiast malutki ma skurcze oskrzeli i zaczynam czuwanie przy nim a to wiarze sie z nie przespanymi nockami,ma problemy skórne a na dodatek ojciec malutkiego nie płaci alimentów i jest mi barrrrdzo ciezko .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 07, 2009 10:14 pm 
.

pysio pisze:
Annn i inne kolezanki
jutro jade z "tatusiem" mojego syna do USC muszę za niego napisać Oświadczenie ze zrzeka sie nadania nazwiska (chce by syn nadal miał moje) pomóżcie moze któras ma gotowe oswaidczenie
Nie wiem jak jest u Nas bo nie dzwoniłam moze maja gotowe takie oświadczenia

pysio i jak Ci poszło w USC ? odezwij się :) (mam nadzieję, że po Twojej myśli)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt sty 01, 2010 5:52 pm 

nazwisko maluszek będzie raczej nosił moje, w dzisiejszych czasach chyba nie powinno sprawiać to problemu przy alimentach czy innych sprawach :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw cze 03, 2010 7:50 pm 

Dziecko ma nazwisko po moim mężu - teraz się rozwodzimy, i z wielu przyczyn wolałabym aby nosiło moje nazwisko (ja wracam do swojego panieńskiego po uzyskaniu rozwodu) - czy tak samo mogę zrobić w przypadku dziecka? czy jest mi potrzebna zgoda "męża" ?
Jesli on się nie zgodzi to co mogę zrobić aby zmienić dziecku nazwisko?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt cze 04, 2010 8:53 am 
.

Razem z mężem po rozwodzie musicie udać się do USC i tam na miejscu jeżeli on się zgadza to od razu zmienią nazwisko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sie 17, 2010 7:12 pm 

sorki że dopiero teraz odpisuje
syn ma mije nazwisko ale oczywiście nie było to załatwione w urzędzie a w sądzie Złożyłam pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty W sądzie zgodził sie żeby syn miał nadal moje nazwisko Do usc nie pojechalismy Znów się wymigał więc już nie czekałam i poszłam do sądu 8)

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]