Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 9:54 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

jakie nazwisko dasz dziecku?
Swoje 63%  63%  [ 102 ]
Ojca 37%  37%  [ 60 ]
Liczba głosów : 162
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pn cze 30, 2008 9:54 am 

Nie wiem dziewczyny , ale mnie sie wydaje,że lepiej jak dziecko ma ojca(uzna), a jesli to zrobi to nazwisko będzie miało jego, a zameldowane będzie u was( gdy nie jesteście małżeństwem). Moim zdaniem jest więcej plusów niż minusów takiej sytuacji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: :)
Wiadomość: pn cze 30, 2008 1:51 pm 
Awatar użytkownika

Osobiście nie mam z tym problemu, ponieważ moja dzidzia będzie nosila nazwisko mojego męża. Aczkolwiek jeżeli znalazlabym sie w takiej sytuacji jak niektóre z was na pewno moje dziecko nosiło by moje nazwisko.Przepraszam, to tylko dla samotnych mam.
Pozdrawiam Was..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 18, 2008 2:28 pm 
Awatar użytkownika

dziewczyny bylam u usc i bylam u prawnika... podam Wam przyklad:

Chcecie dac nazwisko swoje (ale ojciec przyznaje sie do dziecka- czyli je uznaje- to automatycznie nazwisko przechodzi ojca) jezeli tak jak w mojej sytuacji ojcec kochajacy przez ktorego prawie stracilam moje malenstwo! chce zebym dala nazwisko dziecka... " tak kochany tatusiu za ta polamana raczke" "jestes taki wspanialy" I idac do usc on uzna dziecko to bedzie jego nazwisko jezeli bede chciala swoje nazwisko on musi wyrazic zgode!
czaicie dziewczymnki 9 miesiecy sie meczymy, facet nas napierd*****, jest nam ciezko, ze wszystkich stron potrzebujemy wsparcia on nas jeszcze kopie kiedy lezymy! a kiedy dziecko sie urodzi on ma wieksze prawa niz MY! to jest sprawiedliwosc??!!

pojde do usc sama powiem ojciec nieznany i bedzie moje nazwisko.. to mamusia M wilkiego wysle go do sadu zeby dzialal o mala bo przeciez oni sa tacy dummni.... ja mam przmeczyc sie ze wszystkim i najlepiej dac im moje malenstwo!!

niewiem co mam zrobic...? jezeli macie jakies pomysly prosze pomozcie!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 13, 2009 8:51 pm 

Ja po rozwodzie wracam do swojego i dziecku tez zamierzam sadownie nadac moje lub co najwyzej dodac mojego jako drugi czlon do nazwiska ojca, ale to zalezy tylko do tego czy to bedzie mi utrudnial.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 13, 2009 10:26 pm 
Awatar użytkownika

hmm no i tak w usc r. uznał dzieciaczki i dostały jego nazwisko:(:(:( niestety rozeszlimy sie po miesiącu... istnieje jakaś możliwość zmiany nazwiska na moje??? bo on nie chce wyrazić na to zgody:(:(:( mam jakieś szanse w sądzie?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 13, 2009 11:46 pm 

Jak najbardziej masz. Dziecko nie moze sie czuc wyobcowane zyjac z matka, za duzo klopotow i tlumaczen powoduja rozne nazwiska u dzieci i matki-to takie glowne argumenty jakie znajoma zastosowala wnoszac zaraz po rozwodzie o zmiane nazwiska corce na jej wlasne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 14, 2009 8:33 am 
Awatar użytkownika

Jakie klopoty powoduja dwa rozne nazwiska? Konkretnie?

Uwazam, ze jesli ojciec dziecka nie jest ostatnim sukinsynem, ale jakies relacje z dzieckiem (niekoniecznie z matka) utrzymuje, to dla dziecka - dla jego poczucia wartosci - jest lepiej, jesli ma nazwisko ojca. Mysle, ze to jest taki dowod - na przyszlosc, ze ojciec sie go nie wyparl, ze dal mu czesc siebie nie tylko "przez przypadek" ale tez swiadomie. Oczywiscie - jesli nie jest sukinsynem, ktory matke bil, bije, uchyla sie od lozenia na dziecko, nie utrzymuje kontaktow z dzieckiem. Bo jesli jest ostatnim draniem, to lepiej go od dziecka oddzielic wszystkim co sie da. Ale mysle ze "ostatni dran" nie bedzie walczyl o to zeby dziecko mialo jego nazwisko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 14, 2009 1:26 pm 
Awatar użytkownika

w sumie nie bił ale znecał sie nade mna psychicznie i urzadzał awantury:/ z dziecmi widuje sie max 2 razy w miesiacu, a nie bronie mu wizyt. a wygladaja one tak ze łazi za mna bo dziewczyny płacza na jego widok:( alimenty płaci. co do kupowania to nie bardzo- raz przyniósł 2 kaszki i na mikołaja im prezent kupił. ja duzo jezdze po szpitalach no i jest to troche kłopotliwe:/

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lut 19, 2009 11:43 pm 
Awatar użytkownika

kurcze, ja nie pamiętam, ale wydaje mi się, że w usc pani się mnie pytała czyje nazwisko będzie nosiło dziecko... ale może już nie pamiętam?
natomiast kiedyś jedna pani sędzia powiedziała mi, że lepiej wnieść sprawę do sądu o ustalenie ojcowstwa (żeby mieć alimenty) i wtedy ojciec nie dostaje praw do dziecka - a jak ma pełne prawa jak sam uzna dziecko to o wszystko musisz się go prosić... to dość upokarzające, szczególnie jak ma dziecko w... ale ja nie próbowałam w ten sposób, po prostu poszłam z ojcem dziecka do usc i dałam nazwisko ojca... przekonywali mnie do tego Rodzice, ale ostatecznie decyzję podjęłam po jego stwierdzeniu jak mu powiedziałam, że zdecydowałam dziecku dać jego nazwisko: "a po co? przecież to ty będziesz ją wychowywała. jak to będzie wyglądało w szkole?"...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 20, 2009 1:25 pm 
Awatar użytkownika

ech ja też poszłam z nim do usc i żałuje:( ale wtedy myśleliśmy ze bedziemy razem... no ale polak mądry po szkodzie:/ będę próbowała wystąpić o zmianę nazwiska na moje ale słyszałam że mam malutkie szanse prawie takie jak wcale. ale jeśli nie spróbuje to sie nie dowiem:/

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 20, 2009 1:59 pm 
1 żółta kartka

Ja jestem za dawaniem dziecku swojego panienskiego nazwiska :)
Oczywiscie, jesli tatulek umywa rece-no bo to juz jest debilizm, zeby dziecko mialo nazwisko czlowieka ktory sie na nie wypiął, nigdy nie widzial...Bez sensu, i co takie dziecko ma sobie myslec?Ze dlaczego ona jest Kowalska, jak mama, dziedek i babcia sa Nowaccy?Po kim ona jest Kowalska :? ?

Poza tym, oczywiscie jesli wytrzymamy ze soba :lol: :lol: :lol: z moim obecnym partnerem, po slubie on da mojej paskudzie swoje nazwisko-i wszystko bedzie elegancko, zadnych podzialow-wszystkie dzieci beda mialy tak samo na nazwisko, rodzice tak samo-no jak Bog przykazal normalnie :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob mar 21, 2009 9:34 am 

uwazam ze dziecko powinno nosic ojca nazwisko- w końcu go ma i z powietrza się nie wzięło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob mar 21, 2009 9:46 am 

Tak. Niech ma nzawisko ojca ale wtedy gdy tego ojca widuje i ojca interesuje choć troche los dziecka.
A jak ojciec za przeproszeniem zrobił i umywa rece? Nie widział nigdy dziecka albo widział raz na badaniach DNA? To też ma mieć jego nazwisko bo "ma ojca"? Bo z powietrza się nie wzięło?
Moim zdaniem wtedy powinno mieć nazwisko mamy. Żeby nie było niepotrzebnych tłumaczeń.. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob mar 21, 2009 10:38 am 
1 żółta kartka

Nigdy nie rozumiałam tego parcia do nazwiska ojca :roll:

Naprawdę, sama rozkosz nosić nazwisko człowieka, który okazał się za przeproszeniem-fiu*em :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob mar 21, 2009 12:23 pm 
Awatar użytkownika

ada_ayo pisze:
uwazam ze dziecko powinno nosic ojca nazwisko- w końcu go ma i z powietrza się nie wzięło.

ma????? chyba tylko na papierze!!

mi w gardle stawało za każdym razem kiedy miałabym wymówić nazwisko mojego dziecka!

nie rozumiem jakie plusy ma mieć nadanie imienia ojca?? chociaż jeden... Że z powietrza się nie wziął to nauczy się na biologii. Poza tym w akcie urodzenia jest wpisany ojciec, więc co to za argument?

właśnie takie stwarzanie złudzeń że się tego ojca ma - choć tak wcale nie jest! ojciec to osoba która intersuje się dzieckiem, uczestniczy w jego życiu, łoży na nie, ma więź z dzieckiem! ktoś do kogo dziecko może przyjść z problemem albo się powydurniać razem. Ktoś kto zabiera na wycieczki i pokazuje świat.

A nie ktoś kto spłodził i zwiał - nieważne czy na początku ciąży, pod koniec czy jak dziecko było już na świecie...

Poza tym dziecko mieszka ze mną - to i moje nazwisko powinno mieć! cały świat nie musi wiedzieć że jestem panną z dzieckiem - a inne nazwisko dziecka od razu budzi wątpliwości, a ludzie już swoje dopowiedzą...

Wolę też nie myśleć co takie dziecko będzie przeżywało w przedszkolu czy szkole! dzieci potrafią być okrutne. Jeszcze wkręcą że go w kapuście znalazłam i co :lol:

Oczywiście mówię o facetach którzy się wypięli na swoje dzieci - nie o tych którzy uczestniczą w życiu dziecka aktywnie, że tak powiem (bo też samo płacenie alimentów to też dla mnie ojcostwo nie jest!)

AMEN :d

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]