Dzisiaj jest sob wrz 22, 2018 7:23 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: wt lut 28, 2012 7:17 pm 
Awatar użytkownika

PINKA no własnie ja nic nie zmieniam, bo jeszcze nie czuję, że to ten czas....nie wiem czy to dobrze czy źle :roll: .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob mar 24, 2012 1:54 am 
1 żółta kartka

dziękuję za odpowiedzi :)
Sprawa u komornika, na razie nie podwyższam, czekam, aż on wniesie o obniżenie, wtedy wniosę kontrpozew...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob cze 23, 2012 1:39 pm 
Awatar użytkownika

Witam ja mam takie pytanie bo szanowy ojciec mojego dziecka nie jest polakiem ,ani nie mieszka w polsce , czy sciagna z niego alimenty jesli nie jest w Polsce i jak ja mam to zalatwiac? Moze mi ktos pomoc ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 13, 2012 12:42 am 
Awatar użytkownika

I ja chyba będę zmuszona złożyć o alimenty,bo szanowny tatuś pojechał sobie na wakacje :shock: podczas mojego wyjazdu z dziećmi,zostawił nas bez grosza i gdyby nie pomoc rodziny,to...

Nie wiem co robić i czy czekać do jego powrotu,czy zrobić mu niespodziankę i złożyć już teraz. Dodam że jesteśmy jeszcze niby małżeństwem i mieszkamy razem :? .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 13, 2012 7:31 am 

Hellga w takiej sytuacji ja bym nie czekała :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 13, 2012 9:49 am 
Awatar użytkownika

Również bym nie czekała, bo i na co? :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lip 14, 2012 12:14 am 
Awatar użytkownika

A powiedzcie mi,czy ja mogę złożyć na początek sam wniosek o alimenty,czy tylko z pozwem rozwodowym ?

Gdzieś mi się obiło o uszy,że o same alimenty nie mogę sie starać i już się pogubiłam.

I jak długo się czeka na taka sprawę o alimenty ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lip 14, 2012 7:52 am 

Mozesz sie starac o same alimenty bez wnoszenia od razu pozwu o rozwod... Ale proponuje zrobic rowniez rozdzielnosc majatkowa co by szanowny tatus nie zrobil syfu i pozniej zebys i Ty nie musiala za to beknac..
Na rozprawe czeka sie okolo miesiaca/poltora, w zaleznosci od sadu.. ja czekalam na sprawe rozwodowa dluzej bo 2 miesiace, a to dlatego ze zlozylam pozew o rozwod na poczatku wakacji... a wiadomo urlopy itp itd..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 24, 2013 11:13 am 

[/b]Kobietki pomóżcie, bo nie wiem co zrobić..Mam dzieciaka z popszedniego zwiazku mały ma 7 lat od 2 ponad lat mam alimenty zasądzone przez sąd 400zł..w tym okresie kiedy go podawalam bylam sama teraz mam meza i corke..syn chodzi do szkoly no i wiadomo ze wszystko poszlo w gore..Ex niby placi regularnie, bierze malego na wakacje kupuje mu ubrania..ale czesto sa to ubrania w ktoreych maly nie chodzi bo wstyd w ogole nie podobaja mi sie..chcialabym podwyzszyc mu o 100zł chociaz..poniewaz tez nie pracuje i jestemy na utrzymaniu męża..zna sie ktos na tym?Mam szanse? doradzcie coś!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 24, 2013 11:18 am 

Jurtyna pewnie ze podniesc mozesz, malo tego, nie o 100zł a wiecej.
Polecam wypelnienie kalkulatora alimentacyjnego dla dziecka szkolnego: http://www.grzybkowski-guzek.pl/pl/pro- ... cyjne.html
To Ci da jasnosc ile powinien ex placic.
Sądu nie obchodzi to ze masz teraz meza. Dziecko jest bylego i Twoje i byly ma takie same zobowiazania jak bys nie byla w zwiazku.
Branie na wakacje i kupowanie przez niego ubran to jego dobrowolna wola i nic tu nie ma do wysokosci alimentow.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Alimenty!!
Wiadomość: ndz sty 27, 2013 2:16 pm 

jmijeczka - Jak ten kalkulator wypełnić ? nie bardzo się w tym łapię :oops: Jakie mam podac argumenty do podwyższenia alimentów? I jak to napisać?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz sty 27, 2013 6:33 pm 

Normalnie wypelnic, wpisujac kwoty jakie wydajesz na jedzenie, oplaty, rzeczy do przedszkola/szkoly, ubrania, wszystko.. tam jest wyszczegolnione. W oparciu o to mozna napisac wniosek o podwyzszenie alimentow. Mozna dodatkowo pozbierac paragony z jakiegos okresu jako dowod.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sty 28, 2013 11:42 am 

czyli jak robie zakupy mam je trzymac. jak ide po proszek, majtki itp tez? No a jak napisac taki pozew?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sty 28, 2013 11:50 am 

Poszukaj wzory pozwu w necie o podniesienie alimentow.
Tak dokladnie: jedzenie, proszek, oplaty, majtki, zabawki, leki - wszystko.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn sty 28, 2013 9:56 pm 

Dzięki za radę :)

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]