Dzisiaj jest sob lip 21, 2018 9:58 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: pt kwie 02, 2010 6:46 pm 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

sprawa o alimenty jest oddzielna. rozwód swoją drogą a alimenty swoja. można też chyba połączyć te dwie sprawy, nie wiem.
Dzidziusia to centrum praw kobiet jest na ul. Wilczej 60 wpisz sobie w google centrum praw kobiet warszawa. myślę ,że przyda Ci sie :wink: Tam też możesz porozmawiać o innych swoich problemach i tak jak czytam co piszesz ,to wręcz polecam Ci ,żebyś się zajęła tym. Dla siebie i dla dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt kwie 02, 2010 9:42 pm 
.

kamyk Sprawa o alimenty i rozwód, moze być połączona, wystarczy ze w pozwie o rozwód napisze o rozwód, alimenty a nawet eksmisję z mieszkania.

Mi osoba z OIK poradziła być ten drugi wniosek złożyła kilkanascie dni później, tak by NIE połączyli Mi sprawy w jedno...! WIęc mogą łączyć...

Mój szanowny małżonek przelał Mi dziś 800zł. alimentów ! Woow. Oczywiście spi podpity czy pijany... Ale mnie nie zaczepia. Wczoraj coś Mi tam czadził, ze poszedł spać "na swoje posłanie"... Nie chciałam z nim pizzy jeść...

Dziś przyszedł dzielnicowy (jako że mam niebieską kartę przychodzi raz na 3tyg.) Pyta i co pije dalej czy nie... No pije. Prawie mieszkanie Mi spalił tydzień temu, tu w sklepie zeszyt otwarty miał... No i poszed chłop do skepu. Ostrzeżenie dać. Jak mu powiem i sie dowiem, ze ten znów oś na zeszyt wziął to mam zgłosić sprawę, to wtedy sp pójdzie od dzielnicowego do >>. (nie pamietam gdzie) o odbiór licencji na sprzedaz wyr.alkoh.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt kwie 02, 2010 10:01 pm 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

mankizowa a do leczenia nie mozna by go zmusić? mieszkasz z nim? jest taki PIK (punkt informacyjno konsultacyjny) jakby go tam zgłosić, to kiedyś koleżanka mi powiedziała, ze tak zrobiła i w ten sposób, ktoś tam przyszedł ,szczegółów nie pamiętam, ale uruchomiła się machina która w efekcie dała to ,ze on musiał iść się leczyć bo jak nie to coś tam. bardzo dobrze ,że załozylaś tą niebieską kartę :twisted:
===edit===
widzę po suwaczkach ,ze masz malutkie dzieci.... :( nie daj się :-{:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt kwie 02, 2010 10:17 pm 
.

kamyk Słuchaj on już jest po 1 wizycie Miejskiej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych. Zobawiazał się do leczenia poprzez uczestrzanie na terapie. Jak widac, nic nie robi. Jak nie zacznie sie leczyć i chodzić n spotkania z psychoterapeutą i na grupy, to ta komisja skieruje sprawe o przymusowe leczenie w zamknietej placówce.

Włąsnie dlatego, ze mam malutkie dzieci walcze.
tak, mieszkam z nim. I nie wyprowadze się, bo mieszkanie jest moje (było przez zawarciem zwiazku małżenskiego)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt kwie 02, 2010 10:28 pm 
Awatar użytkownika

kamyk pisze:
sprawa o alimenty jest oddzielna. rozwód swoją drogą a alimenty swoja. można też chyba połączyć te dwie sprawy, nie wiem.
Dzidziusia to centrum praw kobiet jest na ul. Wilczej 60 wpisz sobie w google centrum praw kobiet warszawa. myślę ,że przyda Ci sie :wink: Tam też możesz porozmawiać o innych swoich problemach i tak jak czytam co piszesz ,to wręcz polecam Ci ,żebyś się zajęła tym. Dla siebie i dla dziecka.

A no muszę się wreszcie za to zabrać, bo tak dalej być nie może.
Albo idzie na terapię i się leczy, albo niech idzie sobie daleko w siną dal.
Tym razem nie odpuszczę.
Wiele razy odpuszczałam, tym razem nie!
Co do centrum praw kobiet, to może na piechotkę się przejdę, bo to praktycznie obok mnie ;)
Chciałam także bardzo podziękować za rady jakimi mi służyłyście, bo na pewno bardzo mi się one przydały i dały wiarę w to, że można spróbować żyć inaczej.
Gad jak ja go nazywam ma czas na zastanowienie się do wtorku.
W związku z tym, że święta itd.
Ale ja jak już wcześniej napisałam, poddać się nie poddam i wytrwam przy swoim, że albo terapia, albo papa.
Korzystając również z okazji chciałabym złożyć życzenia świąteczne, bo pewnie mnie nie będzie w święta, także dziewczyny:
Zdrowych, spokojnych, a przede wszystkim rodzinnych świąt Wielkanocnych oraz mokrego dyngusa ;)
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt maja 14, 2010 9:51 pm 
Awatar użytkownika

Witam...
To i ja się tutaj znalazlam... :( My ślubu nie mamy, ale razem "jestesmy" dla dziecka, ale ja już ma tego dość... On jeżdzi tirem i jest w domu 4 dni w meisiącu i wtedy ciagle slucham jaka to ze mnie księżniczka, że on przyjeżdża z pracy odpocząć do domu, a ja mu truję żeby się z dzieckiem pobawil, że mam nasra...w glowie, żebym się odpierd... itp. To najłagodniejsze zwroty jakie mogłam napisać, a jakie uslyszalam pod swoim adresem :( Dlugo wytrzymywalam, ale mam dośc ciaglego tlumaczenia synkowi dlaczego tatuś przyjechal z pracy a sobie gdzies poszedl i go nie ma :cry: Bo wazniejsze iść spotkać się z kolega i nachlać sie piwska, niż chwilkę poogladać książeczkę z dzieckiem czy pobawic się autkami... Jak już go weźmie na spacer to pierwszym przystankiem jest sklep monopolowy :evil: On jest uzalezniony od piwa, innego alkoholu nie pije, ale twierdzi że nia - jak każdy alkoholik... Wstydu juz sie przez niego najadlam że hoho, a ile się naplakalam to szkoda pisać... :( Ale ja wytrzymam wiele, martwię sie o synka... On już ma jedno dziecko, też wychowywalo sie bez niego...

Dzisiaj doprowadził mnie do ostateczności, zamierzam zlozyć pozew o alimenty... On myśli, że będzie mi dawał 300zł i będzie miał nas z glowy :lol: Stąd pytanie - czy jesli jeszcze mam dostęp do jego konta to warto sobie skopiować wysokość jego wypłaty?? Z ostatnich 3 miesięcy czy może z 6?? Jesli on zarabia od 6-11 tysięcy miesięcznie to na jaką kwotę najlepiej pordać alimenty (wiem, że zawsze zbijają) - 1.500zł?? A jeśli chodzi o to zbieranie rachunków, to jak chcę zalozyć zeszyt, to jeśli na jednym paragonie mam rzeczy dla dziecka i dla siebie to co te dla dziecka mam podkreslić i zliczyc?? I tak zbierać przez miesiąc?? I jeśli mieszkamy u mojego taty, to mam brac rachunki i dzielić na pół, że ja ponosze polowe kosztow utrzymania mieszkania??

Idę poszukać w necie gdzie w Szczecinie jest jakaś pomoc i porada prawna za free...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob maja 15, 2010 10:03 pm 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

pscola zbieraj paragony jak najbardziej no i oczywiście ,ze skopiuj z konta wysokość z jego wypłaty, na 6 m-cy czy jak tylko chcesz. Współczuję sytuacji :( . Moze w Szczecinie macie Centrum Praw Kobiet? O tu coś jest http://www.oska.org.pl/pl/porady/prawne/1,1.html. Powodzenia dziewczyno i działaj :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz maja 16, 2010 7:55 am 

pscola najlepiej gdybys zbierała faktury imienne na siebie badz na małego a z faktur zawsze mozna wykreslic Twoje rzeczy znajdujace sie na paragonie tylko przed wypisaniem umowy powiec ze nie chcesz miec danych artykułów na fakturze .
Pscola tak jak napisała kamyk mozesz jak najbardziej zrobic wyciag za 6msc ostatnich jego wpływów z wypłaty .
a co do dalszych pytani to moze sedzia Ciebie tez spytac czy masz jakies kredyty ile wynosi opłata za mieszkanie .jezeli mały chodzi do przeczkola to jakie koszty ponosisz z tym zwiazane .ogólnie pytanie moze byc skierowane pytanie do Ciebie ile miesiecznie wydajesz na małego łacznie z lekami .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt cze 29, 2010 12:12 pm 
Awatar użytkownika

Dziewcyzny mam pytanie,bo moja kolezanka tutaj w Anglii znalazla sie w bardzo nieciekawej sytuacji, poprosila mnie o pomoc ale ja w sumie nie wiem od czego zacząc. Bardzo chce jej pomoc, bo jesttutaj zdana tylko na niego, sama z blizniakami a nie zna jezyka i wiem, ze bardzo na mnie liczy.
Zaczne od tego: jak to jest jesli ojciec dzieci nie jest wpisany w akcie urodzenia?Czy to ma jakis wplyw przy pozwaniu ojca o alimenty?
I jak to jest z ojcami pracujacymi na czarno? Czy jakos mozna udowodnic dochody? A jak z tatusiami pracujacymi za granica?
jesli wiecie cos,czy slyszalyscie o jakichs sytuacjach tego typu to napiszcie plizz :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt cze 29, 2010 10:33 pm 

pastek pisze:
Dziewcyzny mam pytanie,bo moja kolezanka tutaj w Anglii znalazla sie w bardzo nieciekawej sytuacji, poprosila mnie o pomoc ale ja w sumie nie wiem od czego zacząc. Bardzo chce jej pomoc, bo jesttutaj zdana tylko na niego, sama z blizniakami a nie zna jezyka i wiem, ze bardzo na mnie liczy.
Zaczne od tego: jak to jest jesli ojciec dzieci nie jest wpisany w akcie urodzenia?Czy to ma jakis wplyw przy pozwaniu ojca o alimenty?
I jak to jest z ojcami pracujacymi na czarno? Czy jakos mozna udowodnic dochody? A jak z tatusiami pracujacymi za granica?
jesli wiecie cos,czy slyszalyscie o jakichs sytuacjach tego typu to napiszcie plizz :)
nie wiem jak to jest jakby znosila o alimenty w uk

ale w poslce jak sie chce podac ojca o alimenty,a nie jest wpisany w akt urodzenia to wnosi sie pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 25, 2012 3:37 am 
1 żółta kartka

Wieki tu nie pisałam...
Ale do rzeczy, potrzebuję porady.
Mam córkę (4 lata). Ojcostowo ustalone sądownie, nienadawanie praw itd.
Jaśnie wielmożny płacił alimenty przez komornika (wszystkie zadłużenia spłacone). Rok temu spotkaliśmy się, prosił o zawieszenie egzekujci.
Zgodziłam się.
Przez 2 mce placil o czasie (to jest do 10 kazdego mca), po czym zaczely sie zaleglosci - dzien, dwa, tydzien.
W tym mcu nic, null, nie dochodzily moje smsy (albo zmienil numer albo mnie zablokowal). Odwiesiłam egzekucję i czekam na rozwój wydarzeń.
W sumie to sie nastawiam ze przez 2 mce nie wplaci naleznej kwoty, i bede mogla wniesc o alimenty z FA.
Jednak martwie sie czy:
1) z racji faktu, ze urodzilo mu sie dziecko nie wniesie o obnizenie?
2) z racji tego, ze wyszlam za maz ten wniosek nie bedzie tym bardziej zasadny?

Nie potrafie zrozumiec jego toku rozumowania...Mysli, ze jesli sobie teraz nie placi a zlozyl wniosek o obnizenie (ktory nie dotarl jeszcze) to daje mu prawo do nieplacenia obecnej kwoty?Przeciez ta kwota (i zaleglosci wobec niej) obowiazuja do daty nowego wyroku, a znajac nasze sądy to ( o ile w ogole zlozyl cos takiego) troche potrwa, wiec powienien miec swiadomosc narastajacych zaleglosci (jesli nie on, to ktos madry, kto mu doradza)...
Kolejna rzecz - czy sąd uwzględni taki wniosek?Ma dziecko, ok, fajnie, ulozyl sobie zycie. Ale czy kosztem "starego" dziecka ktore zawsze mial w czterech literach? nigdy nie widzial, glupiej zabawki nie kupil?
Alimenty (500 zl) zasadzone byly, gdy corka miala 1,2 roku). Obecnie ma 4,2, chodzi do przedszkola, na zajecia dodatkowe (ang, tance), ma alergie ukladu oddechowego ( po nim ;/) co wiąże się z kosztami, lekami na stałe, nebulizatorem itd. Nosi tez okulary (to akurat po mnie;/) i tez wymaga czestej zmiany szkiel. Nadto, buty tez nosi ( o zgrozo!) i z ciuchow wyrasta...Czy w takiej sytuacji:
a) w przypadku zlozenia jego wniosku o obnizenie ja moge zozyc kontrpozew?
b) czy alimenty zostana obnizone, skoro kwota 500 zl to w sumie kwota ktora idzie na p-le?

Czy jesli powie, ze ma dziecko nowe, to sąd zmniejszy mu zobowiazanie placenia na "stare"?No i jeszcze dochodzi fakt, ze zamknal dzialalnosc i pewnie w praktyce obecnie jest bezrobotny?
Mam dziwne przeczucie, ze pewnie razem z nowa zona i dzieckiem wyemigruje z kraju wiec wsjo mu ryba długi w starym kraju :roll:

Moze ktos wie, podpowie, co moge zrobic, o co walczyc, co egzekwować?
Proszę :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lut 25, 2012 11:20 pm 
Awatar użytkownika

Hej!
Zbierz rachunki za przedszkole, lekarza, okulistę, leki na alergię i nie tylko, odzież, suplementy, zajęcia dodatkowe, żywność, edukację itp. Za resztę: wyżywienie, prąd, wodę media oczywiście nie zbierzesz jako na jednego członka rodziny, ale ok, przedstawisz w sądzie.
Jest jeszcze jedna baaardzo oczywista sprawa zarówno dla Ciebie jak i dla sądu: decyzja o drugim dziecku, nie zwalnia go z ponoszenia kosztów na pierwsze dziecko. Chyba jest na tyle rozumnym człowiekiem, że decydując się na kolejne dziecko, będzie miał na utrzymaniu dwoje a nie jedno.
Oczywiście, jeśli przestawi w sądzie niskie zarobki, a mężczyźni zobowiązani do płacenia alimentów dziwnym trafem zarabiają na umowach tak mało :wink: . Takie realia są.

A ja mam natomiast pytanie z innej beczki:
otóż dałam nam szansę i jak na razie jesteśmy razem z ojcem małej, mieszkamy i wspólnie wynajmujemy mieszkanie. Mam płacone z FA zasiłek alimentacyjny, ponieważ nie płacił :roll: . Prosi mnie o wycofanie. Ja jestem po przejściach i trudno mi tak zaufać od razu, mam nadzieję, że mnie rozumiecie. Czy ja mam obowiązek wycofania z FA tego zasiłku? Czy ponoszę jakieś konsekwencje z tego powodu, że nadal zasiłek mam wypłacany?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz lut 26, 2012 12:03 am 

Acc pół roku temu ojciec mego synka złożył pozew o obniżenie alimentów i mogłam na niego odp. U nas do obniżenia nie doszło, czego i tobie życzę.
Karola na Twoje pyt. niestety nie znam odp, a teraz tato Twojej córeczki daje Ci pieniądze na małą?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz lut 26, 2012 12:23 am 
Awatar użytkownika

MARZENA teraz właśnie sytuacja jest taka, że gospodarujemy razem i ciężko jest wyliczać co na małą, co na mieszkanie, utrzymanie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 28, 2012 10:36 am 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

ja bym się wstrzymała z wycofaniem jeszcze z miesiąc czy 2

Alah allah ya baba wa slam alik ya baba

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]