Dzisiaj jest ndz wrz 23, 2018 8:18 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1133 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: czw maja 17, 2007 11:48 pm 
Expert

Pracuję w świadczeniach rodzinnych, moja mama w Zusie, skończyłam prawo jeśli mogę pomóc bardzo proszę pisać:)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz maja 20, 2007 5:08 pm 

witam, czy moglabys mi poradzic czy w mojej sytuacji nalezy mi sie jakakolwiek pomoc, jaka i skad. Otoz jestem w 13 tc i ojciec dziecka mnie zostawil. Niestety nie pracuje, a jescze sie ucze. W lipcu koncze studia a termin porodu mam na grudzien. Mam zatem pytanie- czy aby dostac jakikolwiek zasilek(jesli tak to jaki) trzeba miec przepracowany minimum jakis okres czasu np rok? co w sytuacji jesli znalazla bym prace np na pol roku na pol etatu, czy wtedy mam jakas szanse na zasilek? no i jesli rodzice nie pomoga mi materialnie, a moj dochod=o to czy rowniez moge sie ubiegac o zasilek np w mopsie? i ostatnie pytanie, czy jesli nie pracuje to moja ciaza wlicza sie pozniej do emerytury czy tylko osoby pracujace maja taka mozliwosc. z gory dziekuje za odpowiedz:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz maja 20, 2007 5:50 pm 
Awatar użytkownika

I ja mam jedno pytanko jesli mozna :wink: jeżeli byłam na zwolnieniu lekarskim przez 50dni po czym wróciłam do pracy na miesiąc i obecnie znów poszłam na zwolnienie lekarskie to kto mi wypłaca zasilek chorobowy przez pierwsze33dni?mój pracodawca czy odrazu Zus?z góry dziekuje za odpowiedz :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz maja 20, 2007 9:47 pm 
Expert

Do kasia1600 - jeśli zwolnienie lekarskie jest związane z ciążą to zawsze płatnikiem jest ZUS.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz maja 20, 2007 10:02 pm 
Expert

Do bożena23 - ogólnie z tego co piszesz naprawdę trudno coś napisać aby Ci pomóc, po pierwsze podaj o alimenty ojca dziecka, po porodzie poproś kogoś lub sama aby zebrał dokumenty i ruszył do sądu z pozwem bo bez zasądzonych alimentów nie dostaniesz ani grosza od MOPS!
Chyba, że w akcie urodzenia maluszka będziesz miała wpisane "ojciec nieznany" art. 42 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego.
Jesli w chwili obecnej nie pracujesz nie należy ci się również zasiłek macierzyński ani nie będziesz mieć uprawnień do dodatku do zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego. Jesteś w 13 tygodniu ciąży jak wywnioskowałam?
najlepiej by było abyś gdzieś ktoś zatrudnił cię choć na 1/2 etatu czy 1/4 na jakieś 2,5 roku. Wtedy otrzymasz zasiłek macierzyński i będziesz uprawniona do urlopu wychowawczego, i najlepiej by była to umowa na czas okreslony tak aby zaraz po wychowawczym 2 lata płatnym mogłabyś pójść na zasiłek dla bezrobotnych bo urlop wychowawczy wlicza się do nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych.
Najważniejsza sprawa załatw sprawę alimentów bądż wpis "ojciec nieznany" bo bez tego nie będa chcieli wogóle z Toba rozmawiać w świadczeniach rodzinnych.
Pozdrawiam, pisz jesli będzie potrzeba.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn maja 21, 2007 8:12 am 
Awatar użytkownika

Fragila pisze:
wychowawczego. Jesteś w 13 tygodniu ciąży jak wywnioskowałam?
najlepiej by było abyś gdzieś ktoś zatrudnił cię choć na 1/2 etatu czy 1/4 na jakieś 2,5 roku. Wtedy otrzymasz zasiłek macierzyński i będziesz uprawniona do urlopu wychowawczego, i najlepiej by była to umowa na czas okreslony tak aby zaraz po wychowawczym 2 lata płatnym mogłabyś pójść na zasiłek dla bezrobotnych bo urlop wychowawczy wlicza się do nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych.
.

tyle tylko ze w takich sytuacjach czesto nastepuje odmowa wyplaty jako ze pracownica zatrudnia sie bedac juz w ciazy po to zeby dostac zasilek
takich spraw jest mnostwo, nawet tu na forum pojawialy sie dziewczyny ktore tak robily i zus to wyłapał.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: ...
Wiadomość: pn maja 21, 2007 8:56 am 
Expert

Tak oczywiście ale w naszym Państwie biedna kobieta w ciąży musi łapać się takich sztuczek i przechodzić batalie z Zusem. Przepraszam bardzo do diabła ale będę tak podpowiadać wszystkim kobietom aby tak robiły, te parę groszy które dostaną za wychowywanie "Polaka" należą im się, wolę żeby ściemniały w takiej intencji niż nasi politycy jeżdzili mercedesami i mieli po 5 rezydencji też ze ściemniania:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn maja 21, 2007 12:20 pm 

dziewczyny super dzieki za odpowiedz:) kurcze czyli mam maly problem jednym slowem, bo co prawda na dziecko alimenta beda ale gorzej ze mna bo wedlug prawa jesli slubu z ojcem dziecka nie mam to na siebie nie dostane nic. zostaje jedynie liczyc na pomoc rodzicow. ale cos wymysle:)a wlasnie czy ja dobrze rozumie, zalozmy ze gdzies tam sie zatrudnie na pol etatu i teraz do grudnia bede pracowac(pol roku) to potem przez 2 lata przysluguje mi urlop wychowawczy?(oczywiscie jesli dostane umowe na 2,5 roku?) i kto ten urlop pozniej wyplaca- pracowadawca czy zus?pozdrówka:) alez jestem ciemna z takich rzeczy, az wstyd. pomozcie jeszcze raz;) dzieki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: ...
Wiadomość: pn maja 21, 2007 2:07 pm 
Awatar użytkownika

Fragila pisze:
Tak oczywiście ale w naszym Państwie biedna kobieta w ciąży musi łapać się takich sztuczek i przechodzić batalie z Zusem. Przepraszam bardzo do diabła ale będę tak podpowiadać wszystkim kobietom aby tak robiły, te parę groszy które dostaną za wychowywanie "Polaka" należą im się, wolę żeby ściemniały w takiej intencji niż nasi politycy jeżdzili mercedesami i mieli po 5 rezydencji też ze ściemniania:)

ale jak juz sie mowi to warto uprzedzic ze ewentualnie moze sie nie udac.
a co do tego ma polityk?
kazdy kto oplaca skladki ma prawo do swiadczen
a kwestia tego co sie dzieje w rzadzie to inna sprawa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Witam
Wiadomość: pn maja 21, 2007 7:27 pm 

Z tego co widzę, to może jesteś w stanie i mi odpowiedzieć na kilka pytań... Bo niestety przykro mi to mówić, ale panie w oddziale ZUSu w moim mieście nie są zbyt pomocne...
Jestem zatrudniona na umowę na okres 7 lat (zostało mi jeszcze 5 więc nie o tym :D ), do tego jestem współwłaścicielką spółki cywilnej, którą prowadzę z mężem.
Do tej pory (i nadal) było tak, że składki ZUSowskie opłacał za mnie zakład pracy, a ja z tytułu prowadzonej działalności płaciłam za siebie tylko składkę zdrowotną (tak jakby dodatkowo).
Chciałabym dopytać się jak to będzie, gdy pójdę na macierzyński, chodzi mi o płacenie składek za siebie w spółce, no i później na wychowawczym, czy będę miała prawo do jakiś zniżek... No i przede wszystkim, czy może tak być, że w jednym zakładzie jestem na wychowawczym, a u siebie w spółce pracuję (a muszę, bo tylko ja posiadam odpowiednie uprawnienia, także nie możemy z tego zrezygnować).
Wybaczcie, że się tak rozpisałam... Mam nadzieję, że nie namieszałam :D ...
Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam serdecznie!!![/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn maja 21, 2007 10:01 pm 
Expert

To już nie na moją głowę, zadzwonię do mojej mamusi speca w Zusie od tych spraw i jutro lub pojutrze odpiszę:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 22, 2007 8:33 am 

Dzięki, będę czekać :D pozdrawiam.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Witam
Wiadomość: wt maja 22, 2007 8:58 am 
Awatar użytkownika

absta pisze:
Z tego co widzę, to może jesteś w stanie i mi odpowiedzieć na kilka pytań... Bo niestety przykro mi to mówić, ale panie w oddziale ZUSu w moim mieście nie są zbyt pomocne...
Jestem zatrudniona na umowę na okres 7 lat (zostało mi jeszcze 5 więc nie o tym :D ), do tego jestem współwłaścicielką spółki cywilnej, którą prowadzę z mężem.
Do tej pory (i nadal) było tak, że składki ZUSowskie opłacał za mnie zakład pracy, a ja z tytułu prowadzonej działalności płaciłam za siebie tylko składkę zdrowotną (tak jakby dodatkowo).
Chciałabym dopytać się jak to będzie, gdy pójdę na macierzyński, chodzi mi o płacenie składek za siebie w spółce, no i później na wychowawczym, czy będę miała prawo do jakiś zniżek... No i przede wszystkim, czy może tak być, że w jednym zakładzie jestem na wychowawczym, a u siebie w spółce pracuję (a muszę, bo tylko ja posiadam odpowiednie uprawnienia, także nie możemy z tego zrezygnować).
Wybaczcie, że się tak rozpisałam... Mam nadzieję, że nie namieszałam :D ...
Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam serdecznie!!![/b]

wychowawczy ma byc po to zebys zajmowala sie dzieckiem
czasem slyszy sie interpretacje ze mozna pracowac w malym wymiarze czasu pracy ale to nie moze utrudniac opieki nad dzieckiem

jak pojdzesz na macierzynski to zadnych znizek z tyt.zdrowotnego nie bedziesz miala jesli nadal zamierzasz w spolce pracowac.
co wiecej nie wiem czy wtdy nie kaza ci oplacac pelnego zusu z firmy, bo masz tu drugi tytul do ubezpieczen
macierzynski w spolce ci nie przysluguje.
tyle tylko ze na macierzynskim nie wolno Ci pracowac!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 22, 2007 10:18 am 
Awatar użytkownika

a ja mam pytanie w sprawie tego zasilku co sie sklada po 182 dniach zwolnienia oni musza mi go przyznac czy powiedza mi ze moge pracowac i w polowie lipca bede musiala isc do pracy czy napewno dostane ten zasilek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 22, 2007 8:05 pm 

witam.chcialam zapytac jak to wyglada w moim przypadku.mam 20 lat jestem w 19 tygodnlu clazy pracuje na poczcie na 0.5 etatu mialam trzy miesieczna umowe ktora przedluzyli mi do dnia porodu jakie swiadczenia beda mi przyslugiwaly po porodzie czy bede miala macierzynski i wychowawczy?bardzo prosze o odpowiedz.pozdrawiam karolcia

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1133 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]